Nakajima Ki-44 Shoki, Sword 1/72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Nakajima Ki-44 Shoki, Sword 1/72

Postprzez vincent » środa, 2 czerwca 2021, 11:42

Dzięki za wyczerpujący opis czipingu w Twoim wykonaniu - bardzo mi się ta wiedza przyda do Hayate :D

Jeszcze raz powtarzam że Twój warsztat bardzo przyjemnie się ogląda. Nie do końca rozumiem co jest nie tak z odcieniem zielonego, jak wspomniałem wyżej zbieram materiały do malowania Ki-84 i jestem bardzo zainteresowany która zieleń będzie najbardziej odpowiednia. Może kolega marco2607 powie coś więcej na ten temat.
Jestem nowy, nie dziw się kiedy widzisz że próbuję założyć hełm na lewą stronę lub okopać się w wodzie.
Avatar użytkownika
vincent
 
Posty: 105
Dołączył(a): czwartek, 11 lutego 2021, 12:13

Reklama

Re: Nakajima Ki-44 Shoki, Sword 1/72

Postprzez Dominik » środa, 2 czerwca 2021, 12:22

Krzysiek Kowalik napisał(a):
Tymczasem udało mi się ostatnio psiknąć jeszcze od szablonów Hinomaru. Teraz jeszcze pas na ogonie i rozkminić musze szablon błyskawicy i będzie można zamknąć etap malunków. Co do pasów na ogonie to był on biały z obwódką z przodu czy po obydwu stronach? i w jakim kolorze ona mogła być- czarny, czerwony? Jest jakiś schemat z tej jednostki? Różnie jest to interpretowane w malowaniach.


Na twarzoksiązce jest grupa Lotnictwo Japonii. Warto się zapisać bo to kopalnia wiedzy. W tym o malowaniu samolotów Nipponu.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 16:16

Re: Nakajima Ki-44 Shoki, Sword 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » środa, 2 czerwca 2021, 23:14

Dzięki za pozytywny odbiór.
Co do fb to stronę znam znam :) Przed rozpoczęciem warsztatu pytałem o tą konkretną maszynę, niestety jest sporo niewiadomych i pozostają domysły.
Tymczasem naniosłem brakujące oznaczenia. Pas namalowałem z pojedynczym czerwonym paskiem po jednej stronie. Błyskawicę też zmalowałem. Kalka jest spora i wydaje mi się że znikną pod nią linie i nitowanie. Nie jestem jedynie zadowolony z jej białego obramowania, wyszło ciut za grube, ale może nie będzie mnie to dręczyć po nocach :)
Jeszcze co do chipping medium- po naniesieniu oznaczeń poprawiałem odpryski w kilku miejscach i działa jak wcześniej. No i foto

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Nakajima Ki-44 Shoki, Sword 1/72

Postprzez Puskal » czwartek, 3 czerwca 2021, 00:50

wow
Avatar użytkownika
Puskal
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 21:53

Re: Nakajima Ki-44 Shoki, Sword 1/72

Postprzez zegeye » środa, 9 czerwca 2021, 10:38

Swietnie... :!:
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Nakajima Ki-44 Shoki, Sword 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » poniedziałek, 26 lipca 2021, 23:54

Kończę i doklejam pierdółki. Kicha straszna te klapy z brenguna. Płasko bez żadnego detalu od strony wewnętrznej. Okleiłem taśmą i coś przymalowałem żeby nie wyglądało to za monotonnie. Żadnych zdjęć nie udało mi się znaleźć jak to wyglądało więc improwizowałem...

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Nakajima Ki-44 Shoki, Sword 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 16:46

Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości