I-16 typ 10 Academy 1:48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

I-16 typ 10 Academy 1:48

Postprzez walterek » niedziela, 9 marca 2014, 16:07

oczekiwanie na kilka dodatków do Judy się przedłuża, a i ja zaczynam obawiać się czy zdążę (chyba za bardzo ambicja mnie zżera z Judy) - to wrzucę drugi konkursowy samolot – I-16 typ 10 wyprodukowany przez Academy. Jako dodatek – przewiduję blachę Eduarda, która już do mnie jedzie.

najpierw zadość warunkom konkursu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i może pojawić się pytanie: skąd w siłach lotniczych Japonii rosyjskie I-16? Ano z walk w Chinach – zdobyto przynajmniej kilka sztuk I-16, na pewno jednego LaGG-3, mówi i pisze się też o I-15 oraz Tupolewie SB-2. Na dowód, że I-16 w siłach IJA nie jest li tylko moim wymysłem, zdjęcie z wystawy zdobycznego sprzętu:

Obrazek

oraz zdobyczna maszyna pomalowana prawdopodobnie w szarości IJA w powietrzu i na ziemi:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tak też ma wyglądać mój Iszak.

Pytanie do kolegów znających lotnictwo rosyjskie tym razem: jakiego koloru użyć do malowania kabiny, osłony silnika oraz wnęk podwozia...
Ostatnio edytowano niedziela, 27 listopada 2022, 17:05 przez walterek, łącznie edytowano 1 raz
pozdrawiam

walterek
---
na stoliku w 1/48:
J2M3 Raiden z bocznym działkiem
Avatar użytkownika
walterek
 
Posty: 96
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 13:24

Reklama

Re: I-16 typ 10 Academy

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » niedziela, 9 marca 2014, 23:34

Wymień owiewkę na vaku bo ta z zestawu grubaśna i soczewkowata będzie rzucać się w oczy. Już mogłeś w podobnej cenie zakupić wersję sobotnio-niedzielną Eduarda
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: I-16 typ 10 Academy

Postprzez walterek » poniedziałek, 10 marca 2014, 10:34

dzięki za podpowiedź z owiewką.

co do modelu – darowanemu koniowi nie wypada zaglądać w zęby...

a patrząc na warsztaty kolegów tego Iszaka w skali 1/32 zaczynam wątpić w moją silną wolę, że tego zrobię go tylko z pudełka i z jedną blachą...

Zamarzył mi się silnik z oprzyrządowaniem, tylko ten z wyprasek, to jakiś taki dziwny... No tak, znalazłem – Quickboost robi w 1/48 :)

co do kolorów kabiny, wnęk i wnętrza silnika – czy jasnoniebieski/szaroniebieski będzie dobrym wyborem?
pozdrawiam

walterek
---
na stoliku w 1/48:
J2M3 Raiden z bocznym działkiem
Avatar użytkownika
walterek
 
Posty: 96
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 13:24

Re: I-16 typ 10 Academy

Postprzez Voltan » piątek, 14 marca 2014, 00:05

Każdego Iszaka oglądam z zainteresowaniem.

Co do kokpitu to bywało rożnie. Były jasnoszare i błękitne. Przypuszczam że zależało to od fabryki.

W sumie to dziwi mnie malowanie które wybrałeś, bo mnóstwo jest ciekawszych, choćby z wojny w Hiszpanii.
Ale to Twój wybór.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: I-16 typ 10 Academy 1:48

Postprzez mnak24 » piątek, 14 marca 2014, 19:05

Kibicuję, podoba mi się ten sqmolot.
"Nie ten jest mądry, kto nie popełnia błędów. Takich ludzi nie ma i być nie może. Mądry jest ten, kto popełnia błędy nie bardzo istotne i kto potrafi je łatwo i szybko naprawiać."

KW-1 zimowy HOBBYBOSS 1:48 Galeria
Tarpon mk. 1 Italeri + Eduard 1:48 Galeria
Avatar użytkownika
mnak24
 
Posty: 1918
Dołączył(a): środa, 28 grudnia 2011, 22:30
Lokalizacja: Прип'ять/ Brodnica k. Torunia

Re: I-16 typ 10 Academy

Postprzez walterek » niedziela, 23 marca 2014, 22:08

Voltan napisał(a):W sumie to dziwi mnie malowanie które wybrałeś, bo mnóstwo jest ciekawszych, choćby z wojny w Hiszpanii.

moj wybór naprawdę jest prosty – interesują mnie tylko samoloty, które pojawiły się w Japonii. A tam I-16 był pomalowany w ten sposób.

I niestety – ostatnie dni przeszły na leżeniu w łóżku, tyle z modelarstwa miałem :(

dobre jest to, że listonosz przyniósł blaszkę i miałem dużo czasu na przeglądanie literatury. Jest szansa, że w tym tygodniu wreszcie ruszę z modelem, choć jeszczem słabowity.

blacha Eduarda wspomniana:
Obrazek
pozdrawiam

walterek
---
na stoliku w 1/48:
J2M3 Raiden z bocznym działkiem
Avatar użytkownika
walterek
 
Posty: 96
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 13:24

Re: I-16 typ 10 Academy 1:48

Postprzez walterek » niedziela, 27 listopada 2022, 17:29

tak sobie od niechcenia przeglądam półkę z modelami, do których nie mam serca (nie wiedzieć dlaczego) i mój wzrok padł na tego niepozornego iszaka. To chyba niezły wykopek warsztatowy, w sumie chyba jeszcze w Polsce rozpoczęty, przewędrował ze mną tryz tysiące kilometrów i chyba ostatnia niedziela listopada, to dobry dzień na restart warsztatu.
Na dzień dobry - kalkomania 3D od Quinta model (teraz już bym jej nie kupił z wiadomych względów), która po drodze trafiła do tego pudełka

Obrazek

Obrazek

Tyle rzeczy dzieje się ostatnio dookoła mnie, więc proszę trzymajcie kciuki, żebym wreszcie go skończył i postawił na półce ze zdobycznymi samolotami latającymi z czerwonym słońcem na kadłubie.
pozdrawiam

walterek
---
na stoliku w 1/48:
J2M3 Raiden z bocznym działkiem
Avatar użytkownika
walterek
 
Posty: 96
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 13:24

Re: I-16 typ 10 Academy 1:48

Postprzez Łukasz_K » poniedziałek, 28 listopada 2022, 09:39

Faktycznie niezły wykop, trzymam kciuki za szczęśliwy finał.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4811
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kwiatektatek i 19 gości