Fw 190 D-13 1/32 Revell/Hasegawa/Eagle Editions/Montex

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Fw 190 D-13 1/32 Revell/Hasegawa/Eagle Editions/Montex

Postprzez Kuba P. » czwartek, 19 czerwca 2008, 15:25

Aleksander011 napisał(a):Zrobiłem też kalkomanie do klap, Kuba wspomniał ,że były one czerwone,...w odrestaurowanym samolocie są ze sklejki


Nie nie, chwileczkę, precyzyjnie - przytaczałem wspomnienia Niemców, którzy wymieniali "samoloty z czerwonymi klapami wykonanymi z drewna" (luźny cytat z Dora-Book J. Crandall) w kontekście możliwego ich koloru.
Nie pisałem nic na temat koloru klap w 836017, gdyż nie widziałem kolorowego zdjęcia samolotu z tym elementem widocznym.

Prawdę mówiąc, ja nigdzie nie widziałem nawet dobrej jakości czarno-białego zdjęcia (nie mówiąc o kolorowym) gdzie widać wyraźnie klapy drewniane w Fw 190 D. W tej chwili przychodzi mi do głowy zdjęcie z II tomu Japo (D-11) gdzie widać od tyłu drewniane klapy. Można sobie pozgadywać.

Ja kolor czerwony uważałbym za możliwy jak najbardziej, gdyż taką farbą konserwującą Niemcy traktowali elementy drewniane, płócienne czy także metalowe (dowodem jest szereg kolorowych zdjęć różnych maszyn z widoczną czerwoną, czerwono-pomarańczową farbą zabezpieczającą).
Warte dyskusji byłoby pozostawianie klap polakierowanych na błyszcząco, niemalowanych lub żółtych (patrz kolorowe zdjęcia m.in. pokrywy luku kadłubowego D-9 500570, która była najprawdopodobniej drewniana).

Tyle tytułem małego wyjaśnienia,
Powodzenia z modelem! 8-)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Reklama

Re: Fw 190 D-13 1/32 Revell/Hasegawa/Eagle Editions/Montex

Postprzez Aleksander011 » czwartek, 19 czerwca 2008, 16:37

Kuba ,ok
Nie chodzi o to aby malować te klapy RLM 23, czy RAL 3000, tylko kolor oryginalnych klap na tle kamuflażu czy RLM 02 może akurat dawać takie wrażenie, ja starałem się "wbić' z tym odcieniem w materiały zdjęciowe jakie posiadam...
Nie denerwuj się :D
Modelarza poznać po tym jak kończy ,a nie zaczyna
Obrazek
Avatar użytkownika
Aleksander011
 
Posty: 583
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 13:02
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp

Re: Fw 190 D-13 1/32 Revell/Hasegawa/Eagle Editions/Montex

Postprzez Kuba P. » czwartek, 19 czerwca 2008, 17:09

W porządku, jak najdalej jestem od denerwowania :)
Po prostu wolałbym za jakiś czas nie dowiedzieć się, że kategorycznie twierdzę, iż klapy w 836017 były na 100% czerwone... :mrgreen:

Z drugiej strony, całkiem ciekawie by wyglądały, nie sądzisz?
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Fw 190 D-13 1/32 Revell/Hasegawa/Eagle Editions/Montex

Postprzez Aleksander011 » czwartek, 19 czerwca 2008, 18:46

Hmmm, no na pewno rzucałyby się w oczy :shock:
Modelarza poznać po tym jak kończy ,a nie zaczyna
Obrazek
Avatar użytkownika
Aleksander011
 
Posty: 583
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 13:02
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 125 gości