Lublin R.XIII D - Mirage Hobby 1:48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Lublin R.XIII D - Mirage Hobby 1:48

Postprzez Worius » poniedziałek, 16 czerwca 2014, 19:49

Informuję ,że tak ogólnie to żyję... miałem trochę incydentów a to z aerkiem a to z modelikiem...
Jak zdobędę jakieś lepsze oświetlenie to wrzucę zdjęcia, gdyż moja stara lampka ostatnio coś szwankuje i spaliła mi już z 5 halogenów . Ogólnie zadowolony jestem średnio, sporo muszę poprawić. Układ plam mi wyszedł źle i w niektórych miejscach jak źle pomalowałem lub zamaskowałem, to albo przejście kolorów wyszło "płynne",albo się kolorek pojawił nie tam gdzie chciałem :D... Na szczęście to wszystko tam gdzie układ kamuflażu trzeba przesunąć. A no i patafix mi trochę śladów po sobie pozostawił, a jak go zdjąłem to się już w ogóle nie klei.

Nie wiem dlaczego ale gdy malowałem vallejo air to farba nie kładła mi się ładnie, ale i nie rozlewała, tylko tworzyła na modelu takie jakby kropelki.
Potem gdy malowałem vallejo model color rozcieńczonym wódką + retarder vallejo najpierw leciało ładnie, a potem zaczęło psikać takimi jakby glutkami/grudkami...A wydawało mi się iż farba rozcieńczona dobrze była...
Co znowu źle zrobiłem ja?

Mam nauczkę: Trzeba ćwiczyć i pod żadnym pozorem się nie śpieszyć :D. (No ciekawe jaki ja na to wpadłem :lol: :lol: :lol: )

Mógłby mi ktoś polecić jakieś tanie i dobre świecidło ?
Pozdrawiam Szymon :)
Avatar użytkownika
Worius
 
Posty: 484
Dołączył(a): piątek, 13 kwietnia 2012, 20:01
Lokalizacja: Lubelskie,Kraśnk

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Lublin R.XIII D - Mirage Hobby 1:48

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 16 czerwca 2014, 20:11

Worius napisał(a):Co znowu źle zrobiłem ja?

Kupiłeś Vallejo :mrgreen: :mrgreen:
Ja też nie mogę dojść do ładu z tą farbą, rozwarstwia się w aerografie, puszcza wodę lub glutki, zmienia odcień... :roll:
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9978
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości