F6F-3 HELLCAT Moniki, Eduard 1/48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

F6F-3 HELLCAT Moniki, Eduard 1/48

Postprzez Daniel iceman Gronowski » sobota, 6 czerwca 2009, 23:49

Wiem ,wiem Hellcatów u nas na forum ostatnio dostatek, ale realizuję prośbę małżonki i ruszam z budową kolejnego kociaka (pantoflarz :) ). Będe składał prosto z pudełka, dorzucę tylko trochę nitów i postaram się dopieścić małżonkę..eee to znaczy malowanie. Skoro mowa o malowaniu to wybrałem to z box arta, chyba najbardziej ciekawe ze wszystkich dostępnych w zestawie.

Obrazek

Jak zwykle zacząłem od wycięcia części kokpitu. I tu zacząłem się zastanawiać, jak pomalować środek, by przełamać rutynę i jednocześnie spróbować czegoś "nowego". Z pomocą przyszedł mi artykuł Ricardo Abada Mediny (znowu) z budowy jego ślicznego Ju 88, zamieszczony w SM z roku 2006. Spróbować chciałem techniki malowania "światłocieni". W skrócie metoda polega na pomalowaniu kokpitu kolorem bazowym, a następnie odcieniami tego koloru tworzymy grę światła i cienia (trochę bez sensu zabrzmiało, ale wiadomo o co kaman).

No i zacząłem, wnętrze standardowo IG z palety Gunze. Następnie dodałem kilka kropli białej i psiknąłem środki powierzchni. Potem czyszczenie aerografu i znowu IG tylko teraz z kilkopa kroplami czarnej - tym razem psiknąłem krawędzie, zakamarki itp.
Wyszło coś takiego (na odcień IG nie patrzcie, bo zdjęcia mi wyszły jakbym je robił na Marsie)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście zostało jeszcze doklejenie blaszek i pomalowanie instrumentów (wtedy wrzucę lepsze fotki całości), ale ciekaw jestem Waszych opinii na temat tej ciekawej (moim zdaniem) techniki.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Reklama

Re: F6F-3 HELLCAT Moniki, Eduard 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 7 czerwca 2009, 00:03

Bardzo ciekawy pomysł. Nie zapomnij tylko że wnętrze kadłuba za kabiną pilota było jasnoszare.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: F6F-3 HELLCAT Moniki, Eduard 1/48

Postprzez Kuba Galicki » niedziela, 7 czerwca 2009, 10:32

Jeśli chcesz, to moge wysłać Ci na maila lub wkleić na forum plany z "rozkładem" nitów. ;o)
Obrazek
Kuba Galicki
 
Posty: 193
Dołączył(a): środa, 15 kwietnia 2009, 15:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: F6F-3 HELLCAT Moniki, Eduard 1/48

Postprzez Daniel iceman Gronowski » niedziela, 7 czerwca 2009, 10:56

Mam plany, dzięki :)
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: F6F-3 HELLCAT Moniki, Eduard 1/48

Postprzez michalp78 » niedziela, 7 czerwca 2009, 13:18

Jacek Bzunek napisał(a):Nie zapomnij tylko że wnętrze kadłuba za kabiną pilota było jasnoszare.

Wałkowaliście to już tutaj Panowie: http://www.forum.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=3&t=2333&p=24414&hilit=hellcat+Grumman+Grey#p24414
A którego "pudełkowca" robisz?
Edit: Przepraszam, przeoczyłem :oops:
Ostatnio edytowano niedziela, 7 czerwca 2009, 20:14 przez michalp78, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam. Michał
Avatar użytkownika
michalp78
 
Posty: 377
Dołączył(a): czwartek, 19 lutego 2009, 20:30

Re: F6F-3 HELLCAT Moniki, Eduard 1/48

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 7 czerwca 2009, 15:56

Daniel iceman Gronowski napisał(a):Skoro mowa o malowaniu to wybrałem to z box arta, chyba najbardziej ciekawe ze wszystkich dostępnych w zestawie.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9984
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: F6F-3 HELLCAT Moniki, Eduard 1/48

Postprzez Daniel iceman Gronowski » poniedziałek, 8 czerwca 2009, 16:21

Kokpit skończony, pozostało jeszcze pomalowanie szarym tak jak zasugerował Jacek i zamknięcie połówek.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: F6F-3 HELLCAT Moniki, Eduard 1/48

Postprzez Timi » poniedziałek, 8 czerwca 2009, 20:08

Daniel, kabina aż prosi się o washa
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: F6F-3 HELLCAT Moniki, Eduard 1/48

Postprzez Daniel iceman Gronowski » środa, 10 czerwca 2009, 12:12

Prosiła się i go dostała :)

Pomalowałem za kabiną pilota wnętrze Grumman Grey i tu pojawia się pytanie, czy słupki przechodzące przez tylne boczne szyby też były szare, czy może IG?

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: F6F-3 HELLCAT Moniki, Eduard 1/48

Postprzez skoto » środa, 10 czerwca 2009, 22:23

Jak sobie patrzę na Twoje prace mając w pamięci stosunkowo krótki staż modelarski to mi ręce, szczena i parę innych rzeczy opada. Widzę że Twoja kontrola nad aero jest NAPRAWDĘ powalająca. Cobra wyszła pico bello, Kotek Moniki też pewnie będzie przedniej marki. Czekam na końcówkę malowania, bo mój tak płaski wyszedł, łoszowanie sztuczne na ciemnym lakierze wychodzi więc zmyłem ale powierzchnia przygotowana do dalszych zabaw. Po cichutku myślę o filtrach o których Kuba pisał przy okazji Korsarza, ale odwagi mi brak. Ciekawski Twoich pomysłów jestem. No i małżonki zazdroszczę :lol: znaczy takiego zrozumienia dla hobby zazdroszczę...
Pozdrawiam Tomek
Avatar użytkownika
skoto
 
Posty: 56
Dołączył(a): poniedziałek, 7 lipca 2008, 21:41
Lokalizacja: śląsk

Re: F6F-3 HELLCAT Moniki, Eduard 1/48

Postprzez Gienek » środa, 10 czerwca 2009, 22:37

Daniel, szare.
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: F6F-3 HELLCAT Moniki, Eduard 1/48

Postprzez Daniel iceman Gronowski » piątek, 26 czerwca 2009, 15:29

Witajcie.

6 ml Mr. Color Levelling Thinnera i 1,2 ml Surfecera 1200 :) - w takich proporcjach położyłem Pana Powierzchniaka. Nie zalałem przez to nitów i uzyskałem satynową powierzchnię bez polerowania. Dodatkowo przebija w niektórych miejscach kolor Edkowego plastiku. I dobrze, zobaczymy czy da to jakiś ciekawy efekt podczas kładzenia właściwego kamuflażu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z początku myślałem o pokryciu całego kotka Mr. Base White, ale nie chcę uzyskać krystalicznej bieli na dolnych partiach, także szary Powierzchniak będzie ok.
Jutro preshading.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: F6F-3 HELLCAT Moniki, Eduard 1/48

Postprzez Daniel iceman Gronowski » sobota, 27 czerwca 2009, 19:49

Strasznie męczy ręke ta powierzchnia skrzydeł...

Obrazek

Ps. Przebieg linii podziałowych na spodzie powinnien być troszkę inny (dzisiaj dopiero dokładnie prześledziłem wątek ze zbiorowej produkcji kotków na forum :evil: ), ale mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone :oops:

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: F6F-3 HELLCAT Moniki, Eduard 1/48

Postprzez Ostach » sobota, 27 czerwca 2009, 20:31

Daniel iceman Gronowski napisał(a):Strasznie męczy ręke ta powierzchnia skrzydeł...

Co zrobić, sztuka wymaga poświęceń... :)

Zrobiłbym takiego Hellcata...ale postanowiłem, że koniec z zakupami dopóki mi niedoróbki zalegają na i/lub w szafie...

Ładnie Ci to idzie jak zwykle z resztą :)

pzdr
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: F6F-3 HELLCAT Moniki, Eduard 1/48

Postprzez Michał U. » sobota, 27 czerwca 2009, 21:36

Niesamowity preshading. Cienkie linie i niewiarygodnie proste - jakby Ci ręka nie zadrżała :shock: Jak Ty to robisz?! Gratuluję umiejętności!
Avatar użytkownika
Michał U.
 
Posty: 162
Dołączył(a): czwartek, 23 października 2008, 16:07

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Carbo, Google [Bot] i 45 gości