Bf 109 F, Zvezda, 1:48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Bf 109 F, Zvezda, 1:48

Postprzez el Rozito » niedziela, 1 stycznia 2012, 13:44

zenon-król woźnych napisał(a):Kuba,mam nadzieję że jednak zobaczymy go gotowego przed planowanym końcem świata. :mrgreen:

Flugplatz jak ze snu to w DaTa mamy od dawna, a w celności żartu,jak widzisz, jednak coś jest :mrgreen:
Kuba, teraz poważnie, skończ, dobrze obfotografuj i zaprezentuj na forum jakiś gotowy model bym mógł wiedzieć z jakiej klasy modelarzem dyskutuję. Serio.
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: Bf 109 F, Zvezda, 1:48

Postprzez Kuba P. » niedziela, 1 stycznia 2012, 14:48

Ależ Hans,
Jak skończę to poproszę kogoś o ładne zdjęcia. Pokażę i to raczej nie ten a inny model. Spokojnie, mnie nie musisz poganiać. Jak wyżej zauważyłem, nie robię modeli na czas, dla klientów czy po to, żeby na internetowym forum komuś coś udowadniać. Jak chcę coś udowodnić to co najwyżej sobie. Moje ambicje zaspokajam sam w stopniu wystarczającym na tym i równoległych polach realizacji okołomodelarskiej.

Nie wiesz z kim "dyskutujesz"? Nie moje zmartwienie.
Nie "dyskutuj" więc. Też serio.

Miłego dnia :)
K.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Bf 109 F, Zvezda, 1:48

Postprzez posejdon » niedziela, 1 stycznia 2012, 21:40

Kuba P. napisał(a):Obrazek


Ekhm... Przepraszam ale się czepnę ;o). Czy ten wydech to aby w dobrym miejscu?

Obrazek

Czy ta wypukłość na tylnej części okapotowania silnika nad wlotem do sprężarki to powinna być? Na zdjęciach chyba ich nie widać. Ja u siebie je usunąłem i zaczynam się bać czy przypadkiem nie zrobiłem źle.
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 16:05
Lokalizacja: Bródno

Re: Bf 109 F, Zvezda, 1:48

Postprzez Murek » niedziela, 1 stycznia 2012, 22:39

posejdon napisał(a):Czy ten wydech to aby w dobrym miejscu?


No troszkę jakby przykrótki ale... oj tam oj tam ;o)

posejdon napisał(a):Czy ta wypukłość na tylnej części okapotowania silnika nad wlotem do sprężarki to powinna być? Na zdjęciach chyba ich nie widać. Ja u siebie je usunąłem i zaczynam się bać czy przypadkiem nie zrobiłem źle.


Źle zrobiłeś :P
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Bf 109 F, Zvezda, 1:48

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 2 stycznia 2012, 00:13

Murek napisał(a):posejdon napisał(a):
Czy ta wypukłość na tylnej części okapotowania silnika nad wlotem do sprężarki to powinna być? Na zdjęciach chyba ich nie widać. Ja u siebie je usunąłem i zaczynam się bać czy przypadkiem nie zrobiłem źle.


Źle zrobiłeś


Bardzo źle :mrgreen:
Te łezki widać na zdjęciach, tylko są bardzo subtelne i aż tak w oczy się nie rzucają.


Murek napisał(a):posejdon napisał(a):
Czy ten wydech to aby w dobrym miejscu?


No troszkę jakby przykrótki ale... oj tam oj tam


Troszkę to mało powiedziane. Są mocno za krótkie. Ale to żaden problem, są wyjmowalne. Z drugiej strony nie chce mi się ich ciąć i przesuwać każdej rury, wrzucę może te dedykowane do Zvezdy, ciekawe czy będą pasować właściwie.
Zresztą wydech to mały pikuś, bardziej żałuję, że nie zrobiłem innego fotela, widocznego na zdjęciach wielu wczesnych F. Ten błąd mocno mnie wkurza.
Mam tych Zvezd dużo, najwyżej sobie przełożę z innego zestawu, dzięki bardzo niskiej cenie modelu nawet takie komplikacje to nie problem. Albo ten model rozszabruję i przełożę części do jakiejś F-2 Hasegawy, których także mam spore zapasy a pobawię się z drugą Zvezdą :)
Coś wymyślę :mrgreen:
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Bf 109 F, Zvezda, 1:48

Postprzez marco2607 » poniedziałek, 2 stycznia 2012, 09:57

Kuba P. napisał(a):Mam tych Zvezd dużo, najwyżej sobie przełożę z innego zestawu, dzięki bardzo niskiej cenie modelu nawet takie komplikacje to nie problem. Albo ten model rozszabruję i przełożę części do jakiejś F-2 Hasegawy, których także mam spore zapasy a pobawię się z drugą Zvezdą


Dokładnie mam podobny pomysł ( f4 ), więc z ciekawości się pytam , czy ktoś próbował przymierzyć wnętrze zvezdy do skorupy ;o) hasegawy.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3317
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Bf 109 F, Zvezda, 1:48

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 2 stycznia 2012, 12:30

No jest to jakiś pomysł, chociaż mnie bardziej interesują przeszczepy kół, goleni, kołpaka śmigła, powierzchni sterowych. Stara Hasegawa nieco traci jak się porówna do Zvezdy. Bryła kadłuba w Zv jest lepiej uchwycona.

Przy okazji, ktoś ma może śmigło do G lub z modelu F-4 ale Hasegawy odsprzedać?
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości

cron