Curtiss P-40K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Curtiss P-40K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard

Postprzez el Rozito » sobota, 30 kwietnia 2011, 10:33

Ale się czepiliście tej sztuki, "ostre słowa przyjacielu" ;o) i tyle. Gonzo możesz sobie patrzeć na moje modele jak chcesz, serio, możesz oceniać nawet plastikowego ptaka ;o) .
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: Curtiss P-40K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » sobota, 30 kwietnia 2011, 10:40

el Rozito napisał(a):Ale się czepiliście tej sztuki, "ostre słowa przyjacielu" ;o) i tyle. Gonzo możesz sobie patrzeć na moje modele jak chcesz, serio, możesz oceniać nawet plastikowego ptaka ;o) .

Oceniając/mając plastikowego ptaka musi być troszkę smutno... "0" czucia i wyczucia ptaka/smaku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2009, 00:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Curtiss P-40K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard

Postprzez Jaho63 » sobota, 30 kwietnia 2011, 10:45

Mnie się model podoba. W paru miejscach uciekł trochę realizm, ale wydaje mi się, że niepotrzebnie od razu stawiacie barykadę. W niektórych przypadkach się zgodzę, ale tu el Rozito wcale nie robił modelu kompletnie zlewając stan faktyczny i trochę na siłę robimy podział: albo model albo kompletne g. (oczywiście artystyczne g!).
P.S.Jeżeli mój post dotyka jakoś kolegę moderatora Jerzego, to z góry najmocniej przepraszam i błagam o wybaczenie.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Curtiss P-40K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » sobota, 30 kwietnia 2011, 11:11

Warsztat Michała jest mocny, co może kolegów troszkę boleć...
Nie pierwszy raz mamy do czynienia z oceną model, który jest DOBRZE technicznie wykonany - nawet bardzo dobrze :!:
Bywa niestety tak , że zwyczajnie po ludzku trzeba autorowi dokopać...
Jak nie z prawej, to z lewej, albo bo ma jedną nóżkę krótszą ( kawał o wróbelku )
...
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2009, 00:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Curtiss P-40K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard

Postprzez K.Y.Czart » sobota, 30 kwietnia 2011, 12:08

Mecenas...Kolekcjoner... napisał(a):Warsztat Michała jest mocny, co może kolegów troszkę boleć...
Nie pierwszy raz mamy doczynienia z ocneną model, który jest DOBRZE technicznie wykonany - nawet bardzo dobrze :!:
Bywa niestety tak , że zwyczajnie po ludzku trzeba autorowi dokopać...
Jak nie z prawej, to z lewj, albo bo ma jedną nóżkę krótrzą ( kawał o wróbelku )
...


Masz rację, to przez zazdrość.
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Curtiss P-40K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard

Postprzez Jaho63 » sobota, 30 kwietnia 2011, 12:11

Mecenas Ty znowu demonizujesz. Ja osobiście, zakładając, że robiłbym modele na poziomie el Rosi, czułbym się nieswojo gdyby pomimo ewidentnego jakiegoś błędu, wszyscy by słodzili i klepali po pleckach. No, tak ja przynajmniej mam. Pochwały tylko do końca szczere, sprawiają przyjemność.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Curtiss P-40K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 30 kwietnia 2011, 12:21

Mecenas...Kolekcjoner... napisał(a):Nie pierwszy raz mamy do czynienia z oceną model, który jest DOBRZE technicznie ...

W co nikt nie wątpi.

Mecenas...Kolekcjoner... napisał(a):Bywa niestety tak , że zwyczajnie po ludzku trzeba autorowi dokopać...

Kilka zdjęć P-40 w życiu widzialem w związku z czym mam swoją wizję okopceń z Allisona. El R. ma swoją o której raczył napisać. Wymieniliśmy poglądy bez użycia kończyn ani dolnych ani górnych ani krótszych ani dłuższych i wszystko jest ok-przynajmniej tak mi się wydaję. Dodatkowo Gienkowi chciało się naszkicować zarys okopceń (za co pięknie dziękuję)-fotki skopiowałem a jak przyjdzie czas wykorzystam i to jest (jak dla mnie) największa korzyść z całej dyskusji.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Curtiss P-40K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard

Postprzez greatgonzo » sobota, 30 kwietnia 2011, 14:02

Ja tam modele oceniam tylko w kontekście odzwierciedlenia rzeczywistości. Inaczej nie widzę sensu. To nie ja stawiam akcent na artystyczny przekaz.

Model bardzo ładny.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Curtiss P-40K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard

Postprzez spiton » sobota, 30 kwietnia 2011, 14:35

Daj Boże co dziesiątemu tak realistycznych okopceń.
Sam model w kategorii realizm oceniam bardzo wysoko. przy odpowiedniej sesji fotograficznej można by pomyśleć, że to prawdziwy samolot. Dla jednych to właśnie jest realizm Umiejętność doprowadzenie modelu do stanu, w którym potrafi oszukać oko i udawać oryginał, dla drugich realizm to "inwentaryzacja" modelarska. Każdy ma swoją drogę.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Curtiss P-40K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard

Postprzez Jaho63 » sobota, 30 kwietnia 2011, 14:44

Spitonie, zgadzamy się co do ogólnego wyglądu modelu, faktycznie mało który tak świetnie imituje rzeczywistość. Ale skoro podkreślasz konkretnie te okopcenia od wydechów, to powiedz co rozumiesz przez ich realizm? Czy to, że technicznie ładnie wykonane wystarcza? Czy jeżeli el Rozito miałby kaprys i zrobił z nich pętelkę też by dla Ciebie byłby realne? Wydaje mi się, że tutaj znaczenie ma zarówno faktura jak i przebieg okopceń aby mówić o realizmie, no, ale jak tam chcesz.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Curtiss P-40K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard

Postprzez el Rozito » sobota, 30 kwietnia 2011, 15:46

A ja Was wszystkich bardzo lubię i za dobre słowa i za krytykę i za wykres Gienka ;o) i Gonza surowe słowa też lubię i... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
O tak, o. ... i zapraszam do galerii viewtopic.php?f=239&t=15780
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Curtiss P-40K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard

Postprzez greatgonzo » sobota, 30 kwietnia 2011, 17:16

Tyle miłości w jednym zdaniu? Dla modelarzy może to oznaczać nieodwracalne zmiany w psychice :D .

Ale dlaczego surowe? Jeżeli ktoś chce poruszać się w przestrzeni artystycznej modelami samolotów to ja nie widzę w tym nic zdrożnego. Więcej, zazdroszczę, bo mnie na takie działanie nie stać. Ale, jeżeli takie dzieło ma być mierzone kategoriami modelarskimi to ja tego nie rozumiem, bo trąci to rozdwojeniem jaźni. Oczywiście to, że ja nie rozumiem nie znaczy nic poza tym.
Możliwe też, że nie zrozumiałem intencji i chodzi tylko np. o ekspresyjne podkreślenie elementu by zwrócić nań uwagę. Sam tak robię i ryzykuję, że przesadzę.
Albo w ogóle chodzi o co innego.
Tak wspominam o tym na wypadek gdyby ktoś pomyślał, że moje poprzednie posty miały charakter ironiczny. Zupełnie serio było.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Curtiss P-40K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard

Postprzez Gienek » sobota, 30 kwietnia 2011, 17:37

el Rozito napisał(a):nigdzie nie twierdziłem, że uprawiam tzw. modelarstwo redukcyjne. W moim przypadku jest to (fun)modelarstwo artystyczne,

Nie wierzę! Za dobry jesteś w te klocki. Do tego chce Ci się szukać...

Co do okopceń powinienem był też dodać, że akurat w tym modelu, te przesadzone z lekka, mnie właściwie nie rażą i mogą być. A narysowałem, pokazałem dlatego ,że już tak mam i chyba wszyscy to wiedzą. Ot, mój trudny charakter ;o)

Jacek Bzunek napisał(a):fotki skopiowałem a jak przyjdzie czas wykorzystam i to jest (jak dla mnie) największa korzyść z całej dyskusji.

To masz tu jeszcze bardziej konkretne czyli te z Afryki :) :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Curtiss P-40K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 30 kwietnia 2011, 17:48

Gienek napisał(a):To masz tu jeszcze

Podziękował
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Curtiss P-40K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard

Postprzez el Rozito » sobota, 30 kwietnia 2011, 20:46

El Rozito też podziękował.
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości