F-16I SUFA // Hasegawa // 1:72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: F-16I SUFA // Hasegawa // 1:72

Postprzez radoslaw6363 » środa, 6 sierpnia 2014, 22:49

Solo napisał(a):No jest to ten rodzaj brzydoty, która mnie z nieznanego powodu przyciąga.
Żydzi mają to do siebie, że ciągle (niestety) muszą testować swoje uzbrojenie na prawdziwym wrogu i nie ma tam miejsca na nieefektywny bądź niewydajny sprzęt.
To jest fajne w Sufie.
To i malowanie.

No z tym bym się do końca nie zgodził :!: Leją tych biednych Palestyńczyków , najpierw im wszystko zabrali , później zapędzili do obozu zwanego ,,Strefą Gazy'',to ma być ten prawdziwy wróg :?: Przeciwnika to ja dla nich w najbliższej okolicy nie widzę ,no może Turcja i długo, dłuugo nikt :-/
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2547
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Reklama

Re: F-16I SUFA // Hasegawa // 1:72

Postprzez rotpol13 » środa, 6 sierpnia 2014, 23:02

W końcu ten niebywale skomplikowany konflikt, ktoś opisał w jednym zdaniu :mrgreen:
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: F-16I SUFA // Hasegawa // 1:72

Postprzez Voltan » środa, 6 sierpnia 2014, 23:58

Solo napisał(a):No jest to ten rodzaj brzydoty, która mnie z nieznanego powodu przyciąga.
Żydzi mają to do siebie, że ciągle (niestety) muszą testować swoje uzbrojenie na prawdziwym wrogu i nie ma tam miejsca na nieefektywny bądź niewydajny sprzęt.
To jest fajne w Sufie.
To i malowanie.


Kolego to nie Żydzi, a Izraelici. To różnica.

Od 73 roku (Jom Kippur) nie mieli poważnego przeciwnika.
Testują, nawet teraz na palestyńskich cywilach.
Sprzęt jest efektywny i wydajny...

Z dodatkami zaszalałeś.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: F-16I SUFA // Hasegawa // 1:72

Postprzez rotpol13 » czwartek, 7 sierpnia 2014, 00:04

Post usunięty na podstawie Punkt III ust 15 Regulaminu forum
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: F-16I SUFA // Hasegawa // 1:72

Postprzez Solo » czwartek, 7 sierpnia 2014, 01:46

Voltan napisał(a):Kolego to nie Żydzi, a Izraelici.
(...)
Z dodatkami zaszalałeś.


Przesadzasz - potocznie mieszkańców Izraela nazywa się Żydami, np. mówi się "państwo żydowskie", nie ma w tym nic złego.
To, że mieszkają tam inne narodowości i rasy nie ma w tym wypadku większego znaczenia.
Ja preferuję określenie "Żydzi".

Co do dodatków to nie zaszalałem, ale przesadziłem (to ostatni mój model, gdzie tak dowaliłem do pieca, zaraz napiszę dlaczego). Po 10 modelach mam nadzieję nieco ochłonąć w tym temacie. :)

Zacząłem dziś pracować nad kabiną.
Niestety Aires trochę się nie popisał.
O ile kabina w skali 1/48 świetnie pasuje do kadłuba, tak w przypadku 1/72 jest po prostu za duża.
Musiałem mocno ściąć podstawę wanny, oszlifowałem boki, a mimo tego kadłub dalej jest nieco rozpychany przez nadmiar żywicy.
W końcu się poddałem i tak to zostawiam, tam gdzie połówki kadłuba nie przylegają idealnie, po prostu pójdzie szpachla.
Przy okazji wyciąłem osłony tablic (aby zrobić miejsce tym airesowym) i wyciąłem za dużo plastiku, teraz muszę sztukować.
Ja to naprawdę mam swędzące łapska i zamiast dokładnie przestudiować co i jak zrobić, to od razu chwytam za piłę.
No cóż, mam nauczkę, mam tylko nadzieję, że nierówności na krawędzi kokpitu uda mi się jakoś wygładzić i wyrównać.
W najgorszym wypadku zrobię zamkniętą owiewkę.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: F-16I SUFA // Hasegawa // 1:72

Postprzez Voltan » czwartek, 7 sierpnia 2014, 08:05

Solo napisał(a):Przesadzasz - potocznie mieszkańców Izraela nazywa się Żydami, np. mówi się "państwo żydowskie", nie ma w tym nic złego.To, że mieszkają tam inne narodowości i rasy nie ma w tym wypadku większego znaczenia.
Ja preferuję określenie "Żydzi".


Żydzi to nazwa związana z wyznaniem, Izraelici to obywatele Izraela. To jest różnica i nie przesadzam.

To tak, jakbyś polskie F-16 nazwał rzymsko-katolickimi :)
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: F-16I SUFA // Hasegawa // 1:72

Postprzez Dorotka » czwartek, 7 sierpnia 2014, 08:33

Proponuje zadanie:

Czy Palestyńczyk, który przeszedł konwersję na judaizm, ale nie miał ortodoksyjnej matki, zamieszkujący w granicach państwa Izrael i zaliczający się do żydów reformowanych jest żydem i Żydem, czy też tylko żydem lub tylko Żydem?
W zadaniu należy uwzględnić, iż nie został obrzezany i po 20 roku życia wyemigrował do USA, skąd powrócił w granice państwa Izrael po 10 latach i przynależy do Światowej Unii dla Judaizmu Postępowego, odrzucając jednocześnie poglądy Izraela Jacobsona. Przy rozwiązaniu zadania należy uwzględnić paradygmat , iż każdy żyd jest Żydem natomiast nie każdy Żyd jest żydem.

:)

P.S. Może to nie to Forum i nie ten wątek?
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: F-16I SUFA // Hasegawa // 1:72

Postprzez HK1885 » czwartek, 7 sierpnia 2014, 08:42

Voltan napisał(a):To tak, jakbyś polskie F-16 nazwał rzymsko-katolickimi :)

Oczywiście, bo każdy Polak to katolik... :lol:

Fajne rozkminy sobie tu urządzacie.
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 13:14

Re: F-16I SUFA // Hasegawa // 1:72

Postprzez radoslaw6363 » czwartek, 7 sierpnia 2014, 09:09

Voltan napisał(a):
Solo napisał(a):Przesadzasz - potocznie mieszkańców Izraela nazywa się Żydami, np. mówi się "państwo żydowskie", nie ma w tym nic złego.To, że mieszkają tam inne narodowości i rasy nie ma w tym wypadku większego znaczenia.
Ja preferuję określenie "Żydzi".


Żydzi to nazwa związana z wyznaniem, Izraelici to obywatele Izraela. To jest różnica i nie przesadzam.

To tak, jakbyś polskie F-16 nazwał rzymsko-katolickimi :)

Definicja ► izraelita-wyznawca judaizmu; żyd

W państwie żydowskim mieszkają ŻYDZI ! cała reszta mieszkańców nie będąca żydami to podludzie :P
Solo jak byś tak powiedział Palestyńczykom mieszkającym w Izraelu że są żydami ponieważ mieszkają w państwie żydowskim to Ci zaręczam że w jednym kawałku byś do PL nie wrócił :idea:
Ostatnio edytowano czwartek, 7 sierpnia 2014, 09:45 przez radoslaw6363, łącznie edytowano 3 razy
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2547
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: F-16I SUFA // Hasegawa // 1:72

Postprzez Voltan » czwartek, 7 sierpnia 2014, 09:15

HK1886 napisał(a):Oczywiście, bo każdy Polak to katolik... :lol:


Oczywiście że nie, ale właśnie to oddaje moja wypowiedź.
Przejaskrawiłem uogólnienie :)

W watkach warsztatowych Solo nie takie rzeczy już były pisane :)
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: F-16I SUFA // Hasegawa // 1:72

Postprzez Dorotka » czwartek, 7 sierpnia 2014, 09:17

:)

Sugeruje teraz pociągnięcie tematu "Kto to jest Palestyńczyk?"... Wiemy bowiem, że każdy Palestyńczyk jest Arabem, natomiast nie każdy Arab jest Palestyńczykiem... Chyba, że uwzględni się bardzo popularne w Izraelu (wśród Żydów i żydów) powiedzenie, że "Palestyńczyk" oznacza to, co chciałby Jaser Arafat, aby on w danej chwili oznaczał...

:)
Ostatnio edytowano czwartek, 7 sierpnia 2014, 09:17 przez Dorotka, łącznie edytowano 1 raz
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: F-16I SUFA // Hasegawa // 1:72

Postprzez radoslaw6363 » czwartek, 7 sierpnia 2014, 09:17

HK1886 napisał(a):
Voltan napisał(a):To tak, jakbyś polskie F-16 nazwał rzymsko-katolickimi :)

Oczywiście, bo każdy Polak to katolik... :lol:

Fajne rozkminy sobie tu urządzacie.

Każdy Polak to katolik i pijak, a każdy pijak to złodziej ;o)
https://www.youtube.com/watch?v=y3HrdbLPImw
Kto to jest Palestyńczyk ?
Proste to mieszkaniec Palestyny , zwykle były mieszkaniec, lub jego potomkowie :idea:
Dla mnie ironią losu jest to że w czasie wojny Niemcy prześladowali żydów, odebrali im ich własność , przepędzili z miejsc zamieszkania, zamknęli w gettach i do dziś żydzi mówią światu o krzywdach jakie ich spotkały.
Chwile później to samo żydzi zrobili Palestyńczykom :twisted: Różnica jest taka że nie mordują ich masowo tylko tak po troszku :evil:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2547
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: F-16I SUFA // Hasegawa // 1:72

Postprzez Dorotka » czwartek, 7 sierpnia 2014, 09:31

radoslaw6363 napisał(a):Dla mnie ironią losu jest to że w czasie wojny Niemcy prześladowali żydów, odebrali im ich własność , przepędzili z miejsc zamieszkania, zamknęli w gettach i do dziś żydzi mówią światu o krzywdach jakie ich spotkały.
Chwile później to samo żydzi zrobili Palestyńczykom :twisted: Różnica jest taka że nie mordują ich masowo tylko tak po troszku :evil:


:)

Uważam, że wątek warsztatowy o budowie F-16I SUFA firmy Hasegawa w skali 1:72 jest kapitalnym miejscem na prezentację twoich poglądów w zakresie relacji Żydów i Palestyńczyków! Ręce opadają...

:)
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: F-16I SUFA // Hasegawa // 1:72

Postprzez radoslaw6363 » czwartek, 7 sierpnia 2014, 09:37

Dorotka napisał(a)::)

Sugeruje teraz pociągnięcie tematu "Kto to jest Palestyńczyk?"... Wiemy bowiem, że każdy Palestyńczyk jest Arabem, natomiast nie każdy Arab jest Palestyńczykiem... Chyba, że uwzględni się bardzo popularne w Izraelu (wśród Żydów i żydów) powiedzenie, że "Palestyńczyk" oznacza to, co chciałby Jaser Arafat, aby on w danej chwili oznaczał...

:)

Solo napisał(a):
Przesadzasz - potocznie mieszkańców Izraela nazywa się Żydami, np. mówi się "państwo żydowskie", nie ma w tym nic złego.To, że mieszkają tam inne narodowości i rasy nie ma w tym wypadku większego znaczenia.
Ja preferuję określenie "Żydzi".
MNIE DOROTKA TEŻ RĘCE OPADAJĄ
Obiecuję że w tym temacie nic już nie napiszę, to w końcu forum modelarskie :lol:
Jak czytam androny to mnie czasami ponosi SORRY ;o)
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2547
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: F-16I SUFA // Hasegawa // 1:72

Postprzez Voltan » czwartek, 7 sierpnia 2014, 09:51

Post usunięty na podstawie Punkt III ust 15 Regulaminu forum
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 79 gości