Kamow Ka-50 - Revell/Italeri - 1/48 - Open

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Kamow Ka-50 - Revell/Italeri - 1/48 - Open

Postprzez lejgo_inc » środa, 18 listopada 2009, 23:18

Aha! Tematu c.d. :)
Podoba mi się takie poprawianie revelowej rzeczywistości.
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: Kamow Ka-50 - Revell/Italeri - 1/48 - Open

Postprzez Cichociemny » czwartek, 29 kwietnia 2010, 22:50

Konkurs zakończony, wygrana w kieszeni, to teraz może jakieś aktualizacje w tym temacie, co?
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Kamow Ka-50 - Revell/Italeri - 1/48 - Open

Postprzez Speedking » piątek, 30 kwietnia 2010, 16:27

O, ktoś jeszcze o tym pamięta? ;o) Trochę się za Spitfajery wziąłem teraz ale może faktycznie ciekawiej byłoby popchnąć Kamowa do przodu. Jestem na etapie niewiedzenia na jakie kolory pomalować wnętrze (pomalowałem tak jak wnętrza np. Mi-8 ale to chyba jednak nie pasuje) oraz co zrobić z oszkleniem. Nadaje się jedynie na fajans, a wytwarzanie własnego trochę mnie przeraża...

Może za to być aktualizacja stanu małego lokatora. Rośnie znacznie szybciej niż model :mrgreen:
Obrazek
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamow Ka-50 - Revell/Italeri - 1/48 - Open

Postprzez Cichociemny » piątek, 30 kwietnia 2010, 21:58

Speedking napisał(a):Może za to być aktualizacja stanu małego lokatora. Rośnie znacznie szybciej niż model :mrgreen:

Nie do końca o to mi chodziło, ale niech Ci będzie ;o)

Speedking napisał(a):pomalowałem tak jak wnętrza np. Mi-8

Czyli na ten rosyjski niebieskozielony?
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Kamow Ka-50 - Revell/Italeri - 1/48 - Open

Postprzez Speedking » środa, 5 maja 2010, 19:17

Tak. Żeby zobrazować o co mi chodzi:
Wnętrze Mi-8:
Obrazek
Obrazek
foty z internetu

Natomiast zdjęć wnętrza prototypów i wczesnych egzemplarzy produkcyjnych prawie w ogóle nie ma, a te które mam są na tyle kiepskie że kolory na każdym wyglądają inaczej.
Choćby tu, wygląda podobnie
Obrazek
ale tu już inaczej
Obrazek
Tu jeszcze inaczej:
Obrazek
Obrazek
zdjęcia Polygon Ka-50
Teraz zauważyłem że z tych dwóch wynika jakoby wnętrze było dwukolorowe! Albo i trójkolorowe - dół kokpitu czarny, ściany i obramowanie oszklenia szaroniebieki, przyrządy niebieskie?

Ja pomalowałem wstępnie tak:
Obrazek
...ale jeszcze w trakcie malowania uznałem że to zdecydowanie nie jest to. Pójdę w trzeci, trójkolorowy wariant, zmixuję sobie na oko kolory i zobaczymy co z tego wyjdzie.

(ale posta trzasłem)
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamow Ka-50 - Revell/Italeri - 1/48 - Open

Postprzez lejgo_inc » środa, 5 maja 2010, 20:27

Rosyjski szmaragdowy zniknął "z rynku" jakoś w tym samym momencie kiedy zaczęły pojawiać się MiGi-29 i Su-27 (połowa lat 80). W ich kabinach wnętrze było już bardziej w kolorze widocznym na 4 i 5 fotce którą wrzuciłeś. Takiego koloru spodziewałbym się w Ka-50. Szybkie zaglądnięcie na airliners.net: http://www.airliners.net/photo/Russia---Air/Kamov-Ka-50/0915488/L/&sid=20e322ed90a19a407e7828f01579fb2e - wygląda na jeszcze mniej niebieskiego i jeszcze więcej szarego.
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kamow Ka-50 - Revell/Italeri - 1/48 - Open

Postprzez Cichociemny » środa, 5 maja 2010, 20:42

Po kolei, bo parę możliwości jest.

1. Jasnoniebieskie wnętrze i niebieskozielone panele- czyli właściwie tak jak zacząłeś malować. Co prawda w niektórych śmigłowcach Kamowa stosowano taką kolorystykę (np. tu), ale jakoś nie przypominam sobie zdjęcia Hokuma z takim wnętrzem.

2. Jasnoszare wnętrze i jasnoniebieskie panele- jak na fotkach Ka-50 które wstawiłeś (różnice zrzuciłbym na różne warunki wykonywania zdjęć raczej). Ewentualnie dolna część kokpitu na czarno- robisz chyba "18", więc wstawione zdjęcie pasuje, nie?

3. Jasnoszare wnętrze i panele - tak jak np. tu, ale taki sposób malowania pojawił się później, o ile wiem.

4. Całość na czarno - tak mają ostatnie wersje Ka-50.

Jako, że maluję farbami Model Master, szukałem kiedyś dobrych odpowiedników kolorów wymienionych powyżej i spotkałem się z informacją, że najlepiej pasują:
a) niebieskozielony - 2135 USSR Interior blue/green
b) jasnoszary - 1728 Light Ghost Grey
c) jasnoniebieski - 2131 Flanker Medium Blue
d) czarny - ;)
Może Ci się do czegoś ta informacja przyda, bo ja jeszcze z niej nie skorzystałem, a parę Kamowów czeka.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Kamow Ka-50 - Revell/Italeri - 1/48 - Open

Postprzez Speedking » środa, 5 maja 2010, 20:46

Zdjęcia wskazują na opcję 2 z czarnym dołem i w tym kierunku będę podążał.
Się przyda, szczególnie punkty b) i c) ;o)
Dzięki.
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamow Ka-50 - Revell/Italeri - 1/48 - Open

Postprzez Zenek » piątek, 14 maja 2010, 20:38

Witam wszystkich
Może kogoś zainteresuje filmik z pokazujący fragmenty eksperymentalnego użycia Ka-50 w Czeczeni:
http://pilot.strizhi.info/2010/05/14/8564#more-8564
Zenek
 

A jeśli chodzi o wersje malowania "Black Shark"

Postprzez Rhotax » piątek, 3 grudnia 2010, 20:20

Witam.
Widzę, że Panowie interesują się tą maszyną dogłębniej niż przeciętna statystyczna ;) to może będzie mógł mi ktoś pomóc.
Chodzi mi o wersje malowania czarnego "Black Sharka".

Wariant 1
Nie ma pomalowanych obrysów paneli, nie ma jasnego brzucha, nie ma czerwonej obwódki wokół wlotów silnika i nie ma napisu z boku "Army Attack Helicopter"
http://www.airliners.net/photo/Russia-- ... k/1295268/
http://www.airliners.net/photo/Russia-- ... 1452340/L/

Wariant 2
Ten ma to wszystko powyżej
http://beriev.com/images/ac96/ka-50.jpg
http://farm1.static.flickr.com/183/4127 ... e8cd40.jpg

Ktoś wie z czego wynikają te różnice ? Czy to są inne typy ? A może o innym przeznaczeniu (nie wiem, jeden na nocne misje drugi to stricte pokazowy model) ?

No i o co chodzi z tymi oczami i zębami rekina. Czy faktycznie w rzeczywistości latał/lata jakiś Hokum z takim malowaniem czy to tylko wymysł twórców symulatora DCS: Black Shark ?

A dodatkowo pytanie techniczne. Jak podkreślać, uwidocznić linie podziału na modelu w kolorze czarnym ? Cieniowanie ciemniejszym odcieniem chyba się nie przyda bo jaki jest ciemniejszy kolor od czarnego :) ? To jak w takim razie to rozwiązać ?
Avatar użytkownika
Rhotax
 
Posty: 34
Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 20:04

Re: Kamow Ka-50 - Revell/Italeri - 1/48 - Open

Postprzez eramus » niedziela, 5 grudnia 2010, 12:14

Super sprawa kolejny wiatrak to jest to czego najbardziej brakuje na tym forum :)
Avatar użytkownika
eramus
 
Posty: 101
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 21:44
Lokalizacja: Łódź

Re: A jeśli chodzi o wersje malowania "Black Shark"

Postprzez crustian » niedziela, 5 grudnia 2010, 12:39

Rhotax napisał(a):Ktoś wie z czego wynikają te różnice ? Czy to są inne typy ? A może o innym przeznaczeniu (nie wiem, jeden na nocne misje drugi to stricte pokazowy model) ?
A dodatkowo pytanie techniczne. Jak podkreślać, uwidocznić linie podziału na modelu w kolorze czarnym ? Cieniowanie ciemniejszym odcieniem chyba się nie przyda bo jaki jest ciemniejszy kolor od czarnego :) ? To jak w takim razie to rozwiązać ?

Ten z napisami to pokazówka z targów jakiś międzynarodowych już teraz nie pamiętam,ten bez to bojowy.Typy są dwa tego śmigłowca: Hokum-A. Podstawowy jednomiejscowy helikopter bliskiego wsparcia. Hokum-B.Dwumiejscowy (tandem) helikopter szkoleniowy i bojowy.
Cieniownie jaśniejszym? :)
Nigdy nie kłóć się z głupim, bo postronni nie zauważą różnicy.
Obrazek Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych
Avatar użytkownika
crustian
 
Posty: 389
Dołączył(a): czwartek, 13 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Inowrocław-Hohensalza/Arrasate-Mondragon

Re: A jeśli chodzi o wersje malowania "Black Shark"

Postprzez Rhotax » niedziela, 5 grudnia 2010, 17:49

crustian napisał(a):Typy są dwa tego śmigłowca: Hokum-A. Podstawowy jednomiejscowy helikopter bliskiego wsparcia. Hokum-B.Dwumiejscowy (tandem) helikopter szkoleniowy i bojowy.
Hmmm..myślałem, że to zupełnie inne modele (jeśli chodzi o podział którego ty dokonałeś), tzn. ten pierwszy to ka-50 Blach Shark, a ten drugi (dwumiejscowy) to ka-52 Alligator, a Hokum to chyba nazwa 'umowna' nadana przez NATO ?
A o innej wersji Ka-50 to słyszałem na razie tylko o ka-50 Night Hunter (wersja ze zmodyfikowaną awioniką do działań nocnych). Myślałem, że te odmienne malowania świadczą o tej właśnie różnicy między Ka-50, a Ka-50 Nigth hunter. A to chodzi tylko o wersję pokazową jednak - dzięki :)
Cieniownie jaśniejszym? :)
No właśnie :)
I dlatego
Jak podkreślać, uwidocznić linie podziału na modelu w kolorze czarnym ? [..]To jak w takim razie to rozwiązać ?
po prostu zostać przy pogłębianiu linii podziału 'ostrym narzędziem', a może wręcz przeciwnie, na czarnym linie podziału podkreślić czymś o ton jaśniejszym ?

Czy przy modelu 1:72 bawić się w poprawianie nitów wypukłych na wklęsłe (dla lepszego uwidocznienia) ?
Avatar użytkownika
Rhotax
 
Posty: 34
Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 20:04

Re: Kamow Ka-50 - Revell/Italeri - 1/48 - Open

Postprzez crustian » niedziela, 5 grudnia 2010, 18:03

Dokładnie tak Hokum A to kodowa nazwa NATO,Rosjanie nazywają go Werewolf czyli Wilkołak lub Чёрная акула czyli Czarny Rekin;natomiast Hokum B to Ка-52 Аллигатор czyli Aligator.Jest jeszcze taki typ:Ka-50-2 Erdogan.Oczywiście jeśli masz cierpliwość to rób te nity :)
Nigdy nie kłóć się z głupim, bo postronni nie zauważą różnicy.
Obrazek Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych
Avatar użytkownika
crustian
 
Posty: 389
Dołączył(a): czwartek, 13 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Inowrocław-Hohensalza/Arrasate-Mondragon

Re: Kamow Ka-50 - Revell/Italeri - 1/48 - Open

Postprzez Speedking » niedziela, 5 grudnia 2010, 18:15

Dokładnie tak, dwumiejscowy to Ka-52, a nocny wygląda tak:
Obrazek

Z czego wynikają różnice w malowaniu to szczerze mówiąc nie wiem. Może akurat któraś partia produkcyjna była malowana na czarno i już ;o) Natomiast te z żółtymi obwódkami i napisami (na ogonie też mają) to wersje pokazowe.
Wersja z gębą to chyba też jakaś pokazówka
Obrazek
foty z internetu

Nity ja bym zostawił wypukłe - bliższe prawdzie i łatwiej je podkreślić jakimś suchym pędzlem czy coś. O ile nie są wielkie i paskudne jak w starych Revellach.

Rhotax napisał(a):Jak podkreślać, uwidocznić linie podziału na modelu w kolorze czarnym ? [..]To jak w takim razie to rozwiązać ?

Z czarnym malowaniem się jeszcze nie mierzyłem więc nie mogę nic wielkiego podpowiedzieć...
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości