Lloyd C.V s.46

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Lloyd C.V s.46

Postprzez wojtek_fajga » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 10:44

Grzegorz2107 napisał(a):Piękna kierownica , ale w oryginale wydaje się mieć jednak trochę grubszą obręcz :D

Niepokoję się trochę o śmigło. Jeden z rysunków , który zamieściłeś sugeruje, że krawędź natarcia śmigła była prosta.
Nie znalazłem nigdzie fotograficznego potwierdzenia i podejrzewam błąd w tym rysunku.
Nie polecam więc robić śmigła w ten sposób jak na tym planie. Chyba, że przyjmiesz, że śmigło jest tutaj pokazane od tyłu i obraca się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. .


Tak, to najprawdopodobniej błąd w rysunku, na wszystkich zdjęciach śmigło jest odwrotnie (poprawnie) i tak taż zrobiłem.
Dla porównania zrobiłem oba śmigiełka...

Obrazek



Zrobiłem też z grubsza podwozie. Ciekawe czy Koledzy wiecie co to za mechanizm tam jest? :mrgreen:

Jest to prawdopodobnie hamulec, a właściwie protoplasta haka do lądowania :mrgreen:
Ciekawe co by się stało, gdyby takie coś trafiło np. na korzeń...


Obrazek


Obrazek


Obrazek


A tutaj okucia prowadnicy KM.

Obrazek
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Reklama

Re: Lloyd C.V s.46

Postprzez tomek_chacewicz » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 11:25

Pięknie, pięknie... ja też kiedyś robiłem podobny hamulec, do tego drewniany :P
Obrazek

P.S. Wojtku mam pytanko, czy śruba rzymska nie powinna być zamontowana na tej drugiej lince prowadzącej do hamulca? tzn. tej bliżej przodu
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: Lloyd C.V s.46

Postprzez wojtek_fajga » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 13:24

Nie wiem gdzie powinna być śruba rzymska, nie mam żadnego zdjęcia ani rysunku, który pokazywałby ten element. Wykombinowałem sobie, że powinna być raczej na fragmencie linki, która wysuwa się z kadłuba podczas jego działania.


Tomku!a czy to zdjęcie, które pokazałeś to nie jest przypadkiem ten Aviatik, którego miałeś pokazać na forum i nie pokazałeś...?
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Lloyd C.V s.46

Postprzez spiton » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 13:59

Okucia przy prowadnicy km, to już jest normalnie kpina z normalnego człowieka!!!!
Wojtku, gdzie można kupić taka sklejkę, z jakiej strugasz śmigiełka?? Pytam, bo chyba się wezmę za jakiegoś szmatopłata w 72, i chciałbym sobie takie śmigiełko wystrugać, a sklejki normalne, to maja warstwy na moje oka zbyt grube.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Lloyd C.V s.46

Postprzez tomek_chacewicz » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 14:43

wojtek_fajga napisał(a):Wykombinowałem sobie, że powinna być raczej na fragmencie linki, która wysuwa się z kadłuba podczas jego działania.

To ja właśnie kombinowałem w drugą stronę, że na ruchomej lince powinno jej nie być, stąd moje wątpliwości, generalnie już sam się zamotałem :P

wojtek_fajga napisał(a):czy to zdjęcie, które pokazałeś to nie jest przypadkiem ten Aviatik, którego miałeś pokazać na forum i nie pokazałeś...?

Tak, to ten Aviatik :mrgreen: Biję się w pierś, postaram się coś dzisiaj wkleić do galerii ale ostrzegam, rewelacji nie będzie :P

spiton napisał(a):gdzie można kupić taka sklejkę, z jakiej strugasz śmigiełka??

Pozwolę sobie odpowiedzieć za Wojtka, sklepy dla modelarzy RC, sklejka 0,8 mm świetnie się nadaje.
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: Lloyd C.V s.46

Postprzez wojtek_fajga » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 14:52

spiton napisał(a):Wojtku, gdzie można kupić taka sklejkę, z jakiej strugasz śmigiełka??


Tak jak napisał Tomek, sklejkę kupiłem w sklepie modelarskim, takim dla modelzry budujących modele latające i pływające. Cieńsza ma ok 0,3 mm, a grubsza ok 0,6 mm.

Tomku, sądzisz, że ta tylna linka była elastyczna? Mi się wydawało, że obie linki były sztywne, a hamulec był uruchamiany przez obrót jakiegos koła w kadłubie.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Lloyd C.V s.46

Postprzez Grzegorz2107 » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 16:52

wojtek_fajga napisał(a):[
Tomku, sądzisz, że ta tylna linka była elastyczna? Mi się wydawało, że obie linki były sztywne, a hamulec był uruchamiany przez obrót jakiegos koła w kadłubie.


Kolo lub korba. Zadnych elementow elastycznych, sprezyn itp. bym nie podejrzewal. Zbyt skomplikowane i niepewne. ;o)
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Lloyd C.V s.46

Postprzez tomek_chacewicz » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 18:07

Nie nie, też uważam, że obie linki były sztywne tylko czy obie były poruszane przez mechanizm, czy tylko ta tylna? No i sam 'hak' był elastyczny czy ruszał się cały tak jak w Aviatiku na mojej fotce..?
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: Lloyd C.V s.46

Postprzez wojtek_fajga » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 18:14

Ciężko powiedzieć jak to było szczegółowo rozwiązane, ale na moje oko to mechanizm hamulca był przestawiany przez współpracę obu linek. Jedna "ciągnęła", a druga była popuszczana w zależności czy hamulec był opuszczany czy podnoszony. Może to była nawet jedna linka zawinięta na jakaś rolkę i zamocowana z obu stron dźwigni hamulca poruszana korbą lub dźwignią. W Lloydzie cała belka podwoziowa wraz z oprofilowaniem zmieniała kąt przy wysywaniu hamulca.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Lloyd C.V s.46

Postprzez tomek_chacewicz » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 18:17

wojtek_fajga napisał(a):W Lloydzie cała belka podwoziowa wraz z oprofilowaniem zmieniała kąt przy wysuwaniu hamulca

Aaa to wszystko jasne, w takim razie obie linki były ruchome.
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: Lloyd C.V s.46

Postprzez PrzemoL » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 18:24

Ech, Wojtku, Wojtku. Przez Ciebie mój model Lloyda coraz mniej mi się podoba, a jeszcze kilka miesięcy temu byłem z niego taki dumny... ;o)
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Lloyd C.V s.46

Postprzez wojtek_fajga » wtorek, 20 stycznia 2009, 00:24

Przemku! Weź pod uwagę różnicę w skali - w 1/72 Twój model to na prawdę drobinka. Może będzie kiedyś okazja, żeby je razem, jeden obok drugiego sfotografować...
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Lloyd C.V s.46

Postprzez PrzemoL » wtorek, 20 stycznia 2009, 12:31

Biorę, biorę to pod uwagę. Ale frustracja nadal wzrasta ;o)
Chętnie bym "zapozował" do takiego zdjęcia, myślę, że jakoś się dogadamy. :)
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Lloyd C.V s.46

Postprzez wojtek_fajga » wtorek, 20 stycznia 2009, 20:21

PrzemoL napisał(a):Chętnie bym "zapozował" do takiego zdjęcia, myślę, że jakoś się dogadamy. :)


Zatem jeśli będę planował wyjazd w Twoje okolice, to dam znać...


Mały postęp...


Obrazek



Obrazek



Obrazek
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Lloyd C.V s.46

Postprzez Timi » wtorek, 20 stycznia 2009, 21:21

Wojtek przez te Twoje zdjęcia widać trochę raster na drewnie, na żywo rozumiem jest mniej widoczny?? :P
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 62 gości

cron