Fokker Dr.I 1/32 Roden |Open|

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Fokker Dr.I 1/32 Roden |Open|

Postprzez Jarek Gurgul » piątek, 19 marca 2010, 19:21

Daniel, nie przejmuj się konkursem. Ważniejsze jest Twoje zadowolenie. Piotrek na przykład zaczął swojego Fishera w Standard, ale nie wytrzymał i przeniósł się do Open, żeby sobie potem nie wyrzucać, że poszedł na skróty. U Ciebie widać tyle włożonej pracy, że kończenie teraz w pośpiechu, by się wyrobić na zamknięcie konkursu nie miałoby sensu.

A tak w ogóle zostały jeszcze dwa tygodnie, więc może jednak ;o)...

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6072
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

Re: Fokker Dr.I 1/32 Roden |Open|

Postprzez Daniel iceman Gronowski » czwartek, 25 marca 2010, 21:08

Dzięki Jarku za wsparcie, ale jednak nie wyrobię się w terminie :-/ Działam jednak dalej i się nie poddaję :)
Skrzydła przemalowane podobnym sposobem jak poprzednio, ale po skończonym etapie nakładania farby aerografem, płaskim pędzelkiem zamoczonym w leveling thinnerze porobiłem delikatne smugi.Gdzieniegdzie farba fajnie się rozchodziła i zaczynały wychodzić spodnie warstwy. Na koniec kredką olive drab przejechałem delikatnie po całości. Zniejszyłem też kąt i mam nadzięje, że Wojtek zaakceptuje poprawki :P
Tak to wygląda...
Obrazek
...na zbliżeniach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Powiedzcie, że jest fajnie, bo chcę go naprawdę skończyć :lol:

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Fokker Dr.I 1/32 Roden |Open|

Postprzez K.Y.Czart » czwartek, 25 marca 2010, 21:14

Moje zdanie niewiele znaczy, ale naprawdę fajnie :)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Fokker Dr.I 1/32 Roden |Open|

Postprzez wojtek_fajga » czwartek, 25 marca 2010, 21:15

Daniel iceman Gronowski napisał(a):
Powiedzcie, że jest fajnie...


Tak tak, jest fajnie :)
Serio.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Fokker Dr.I 1/32 Roden |Open|

Postprzez Grzegorz2107 » czwartek, 25 marca 2010, 21:35

OK. Jedź dalej! Masz trzy głosy za.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Fokker Dr.I 1/32 Roden |Open|

Postprzez Slash » czwartek, 25 marca 2010, 21:49

Mi również bardzo się podoba. Choć sądziłem, że docelowy efekt powinien być troszkę jaśniejszy. Przynajmniej tak sobie to wyobrażałem. No i najfajniej wygląda to na pierwszym zdjęciu, choć pewnie samolot był matowy ;o)
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Fokker Dr.I 1/32 Roden |Open|

Postprzez lejgo_inc » czwartek, 25 marca 2010, 23:13

Popieram tan efekt maziania po płótnie. Daniel, prace malarskie w twoim wykonaniu ogląda się z przyjemnością.
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fokker Dr.I 1/32 Roden |Open|

Postprzez Corsair » piątek, 26 marca 2010, 00:06

Jest fajnie :D dawaj dalej
Obrazek
Avatar użytkownika
Corsair
 
Posty: 154
Dołączył(a): piątek, 20 marca 2009, 10:02

Re: Fokker Dr.I 1/32 Roden |Open|

Postprzez Jaho63 » piątek, 26 marca 2010, 01:20

Również na moje oko to najciekawszy efekt płótna w Dr.I, ale wydaje mi się (choć może w realu to tak nie wygląda), że zbyt płynne są te mazy. Wiem, trzeba wsiąść pod uwagę skalę, ale spodziewałem się ostrzejszych "maźnięć pędzla".
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Fokker Dr.I 1/32 Roden |Open|

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 26 marca 2010, 01:38

Zbyt monotonne i zbyt ciemne.
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Fokker Dr.I 1/32 Roden |Open|

Postprzez Daniel iceman Gronowski » piątek, 26 marca 2010, 12:16

Masz rację Janusz, mazy powinny być mniej regularne. Prawie cały tydzień coś poprawiałem przy tych skrzydłach i ciągle mi coś nie gra :-/ Co do koloru to rzeczywiście w niektórych miejscach trochę za ciemny. Chyba rozjaśnie oliwkowy i psiknę po całości, jednocześnie postaram się wpłynąć na płynność :lol:
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Fokker Dr.I 1/32 Roden |Open|

Postprzez Daniel iceman Gronowski » niedziela, 25 kwietnia 2010, 14:25

Dużo gadałem, ale nic nie poprawiłem w malowaniu skrzydeł :oops: Zostawiłem tak jak jest, bo byłem blisko by model wylądował na półce na bliżej nieokreślony czas.
Idę więc dalej i nie oglądam się za siebie. Podkreśliłem żebra, być może trochę za szerokie te paski, ale robiłem to pierwszy raz. Następnym razem będzie lepiej.
Obrazek
Obrazek

Przygotowanie do położenia masek pod kotwicę i krzyże. Na sterze kierunku będe jeszcze podkreślał żebra.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Montex podaję bardziej pomarańczowy kolor w malowaniu, zaś Eduard w swojej instrukcji do 1/48 żółty. U mnie jest coś pomiędzy tymi dwoma. Spod podkładu przebija delikatnie w niektórych miejscach plastik, który będzie symulował uszkodzenia powłoki malarskiej na płótnie. Nie jestem pewien, czy coś takiego było możliwe w rzeczywistości, ale fajnie wygląda :P

Wszelkie uwagi mile widziane.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Fokker Dr.I 1/32 Roden |Open|

Postprzez tomek_chacewicz » niedziela, 25 kwietnia 2010, 19:38

Daniel iceman Gronowski napisał(a): byłem blisko by model wylądował na półce na bliżej nieokreślony czas.

A tylko byś spróbował :mrgreen:
Paski na żebrach jak dla mnie w sam raz, wcale nie za grube. Z tym żółtym to później jak nie będzie Ci się podobało można jeszcze prysnąć mgiełką i rozjaśnić albo przyciemnić, w tej chwili na mój gust odrobinę(dosłownie jeden ton) za pomarańczowy. Napisz coś o linkach do sterów, z czego robiłeś? Czego tak wcześnie przykleiłeś?
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: Fokker Dr.I 1/32 Roden |Open|

Postprzez Daniel iceman Gronowski » poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 16:25

Cieszę się, że żebra ok, ale gdybym troszkę cieńsze zrobił, żyłbym spokojniej :) Pomarańczowy jest troszkę mniej intensywny niż na zdjęciach, bardziej pastelowy. Zostawiam.
Linki to nitka termokurczliwa, która po pierwszych moich testach nie spełnia za bardzo swojego zadania. Primo, musiałem mocno grzać z bliska suszarką, co na pomalowanym modelu może zaowocować zmiękczeniem powłoki malarskiej. Po drugie primo, na drugi dzień nitka była znowu sflaczała :? Dlatego przykleiłem już ją wcześniej do wewnętrznej strony kadłuba, by wyeliminować etap grzania suszarką. Będe naciągał i przyklejał bez użycia gorącego powietrza. Mniej stresu ;o)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Fokker Dr.I 1/32 Roden |Open|

Postprzez Daniel iceman Gronowski » poniedziałek, 10 maja 2010, 20:58

Witajcie!
Zmiana koncepcji malowania :lol: Pomalowałem cały kadłub trochę w inny sposób niż skrzydła. Najpierw biały podkład pomazałem kredkami różnymi odcieniami zieleni (dokładnie czterema), następnie wilgotnym patyczkiem higienicznym rozmazałem kredki, na koniec podobnie jak na skrzydłach, mocno rozcieńczony olive drab cieńkimi, energicznymi fuknięciami.
Efekt sklejki zrobiony przy użyciu gąbeczki, czyli tak jak w tutorialu wrzuconym przez Wojtka. Metoda rewelacyjna! Polecam.

Ciekaw jestem waszych opinii? Do mnie uzyskany efekt przemawia bardziej niż uzyskany na skrzydłach, także chyba jutro zabieram się za ich przemalowanie. Znowu :->
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości