Bf 109 F, Zvezda, 1:48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Bf 109 F, Zvezda, 1:48

Postprzez Georg01 » wtorek, 15 czerwca 2010, 17:19

mr.jaro napisał(a): Ja nie moge sie doszukac rozsadnych argumentow "za", wiec zdecydowanie bardziej przekonuje mnie decyzja usuniecia uskoku. Poniewaz rowniez posiadam ten zestaw, interesuje mnie, jak Kuba sobie z nim poradzi. Inaczej w ogole nie strzepilbym palcow na klawiaturze.


Nie ma argumentów za. Jeśli było przetłoczenie to nie ma tematu. Spiłować i delikatna linia - tak jak radzi Kuba. Albo spiłować cały tył - dla odważnych. Widać na zdjęciach, że i takie egzemplarze były.
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 13:03

Reklama

Re: Bf 109 F, Zvezda, 1:48

Postprzez marco2607 » czwartek, 17 czerwca 2010, 19:43

Hasegawa w tym miejscu zrobiła linię i w moim modelu postaram się zrobić podobną.
Ktoś wie jaka jest jakość kalek w tym modelu.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3317
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Bf 109 F, Zvezda, 1:48

Postprzez Kuba P. » czwartek, 17 czerwca 2010, 19:44

W którym?
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Bf 109 F, Zvezda, 1:48

Postprzez marco2607 » czwartek, 17 czerwca 2010, 20:04

Może źle się wyraziłem chodzi mi o miejsce za kabiną. Mam ten model

viewtopic.php?f=13&t=10880&start=0

oraz 2 ze Zvezdy. Niedawno u jednego z kolegów z tego forum zakupiłem ładne kalki, ale nie mogę się zdecydować na malowanie ,
więc się zapytałem o jakość tych z zestawu Zvezdy. Mam nadzieję że nie zaśmiecam Ci tematu.
Ostatnio edytowano czwartek, 17 czerwca 2010, 20:06 przez marco2607, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3317
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Bf 109 F, Zvezda, 1:48

Postprzez Kuba P. » czwartek, 17 czerwca 2010, 20:05

Ale o kalki z którego zestawu pytasz? Zv czy H?
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Bf 109 F, Zvezda, 1:48

Postprzez Jarek Gurgul » sobota, 10 lipca 2010, 20:48

A ja mam do Ciebie Kuba dwa pytania o chwyt powietrza do sprężarki (części B64 i B65).

Pierwsze - w moim egzemplarzu górna 'połówka' jest krótsza, niedolana z przodu (przy wlocie brak mniej więcej pół milimetra) - czy Ty też tak masz? Zastanawiam się, czy miałem pecha, czy może to norma.

Drugie - co sądzisz o kształcie tego chwytu? Na moje oko laika rura wlotowa znajduje się zbyt blisko kadłuba - czyli cały wlot jest zbyt 'płaski' w widoku z góry (lewo-prawo). Nie powinien być - chwyt i jego podstawa mocowana do kadłuba - szerszy, 'rozciągnięty' trochę w poziomie?

Obrazek

Przy okazji, czekam na dalszą część relacji - chciałbym uniknąć niepotrzebnych błędów robiąc ten model :).

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6075
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Bf 109 F, Zvezda, 1:48

Postprzez Kuba P. » niedziela, 11 lipca 2010, 00:51

Jarek Gurgul napisał(a):Pierwsze - w moim egzemplarzu górna 'połówka' jest krótsza, niedolana z przodu (przy wlocie brak mniej więcej pół milimetra) - czy Ty też tak masz? Zastanawiam się, czy miałem pecha, czy może to norma.


Sprawdzę Ci jutro, jestem poza domem a w swoim modelu jeszcze tego elementu nie skleiłem.

Drugie - co sądzisz o kształcie tego chwytu? Na moje oko laika rura wlotowa znajduje się zbyt blisko kadłuba - czyli cały wlot jest zbyt 'płaski' w widoku z góry (lewo-prawo). Nie powinien być - chwyt i jego podstawa mocowana do kadłuba - szerszy, 'rozciągnięty' trochę w poziomie?


Swoich wniosków jeszcze nie mam, tak jak napisałem wyżej - element jeszcze nie został sklejony ale widziałem na HS relację z budowy i dobre fotki. Błąd tkwi w wymodelowaniu podstawy wlotu. To trzeba porównać ze zdjęciami. W tej chwili trudno mi coś mądrzejszego napisać. Wiem, że Ci to nie pomogło ale może wstrzymaj się kilka dni i coś razem wymyślimy. Ewentualnie sam będę rad widząc opinię innych.

Przy okazji, czekam na dalszą część relacji - chciałbym uniknąć niepotrzebnych błędów robiąc ten model :).
Jarek


Relacja oczywiście będzie, tyko nie gwarantuję jej tempa.
Zawiesiłem się z wyborem - albo F-2 i zamknięty model albo F-4 i otwarty. Jak F-2 to jaki, żeby nie miał fotela jak w E i żeby malowanie było wiarygodnie udokumentowane.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Bf 109 F, Zvezda, 1:48

Postprzez Kuba P. » niedziela, 11 lipca 2010, 09:21

Jarek, zerknij na wlot na tych fotkach.

Przy okazji znalazłem małą inspirację - może ten samolocik? :)
5./JG 51, Briańsk, pil. Hans Strelow

Obrazek
Obrazek

albo ten, bielutki, prosto z salonu. Ktoś zna kierowcę?

Obrazek

na koniec mała ciekawostka :)

Obrazek

Szkoda, że nie widać numeru bo byłby potencjalnie świetny temat na model.

ps - jeszcze w sprawie wlotu, zdjęcie które już tu wklejałem:

Obrazek

ładnie widać jak powinien być wyprofilowany u podstawy.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Bf 109 F, Zvezda, 1:48

Postprzez spiton » niedziela, 11 lipca 2010, 11:29

Super inspirujące to ostatnie zdjęcie.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Bf 109 F, Zvezda, 1:48

Postprzez el Rozito » niedziela, 11 lipca 2010, 20:33

Super widać super zniszczoną warstwę lakieru ;o) , ciekawe czy komuś uda się to wiernie odtworzyć... Wiecie może jak mogły powstać te jasne zacieki (czy zarysowania? :? ) tuż za osłoną kabiny na ostatnim zdjęciu? I jak to jest,że lakier styrany, a oznaczenia obok idealne? Świeżo malowane?
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Bf 109 F, Zvezda, 1:48

Postprzez Kuba P. » niedziela, 11 lipca 2010, 20:47

el Rozito napisał(a):Wiecie może jak mogły powstać te jasne zacieki (czy zarysowania? :? ) tuż za osłoną kabiny na ostatnim zdjęciu?


Wygląda to jak rysy powstałe od położenia i przesuwania na kadłubie tylnej części osłony kabiny. Mniejsze zadrapania od ramy osłony i duża rysa od gniazda masztu anteny.

I jak to jest,że lakier styrany, a oznaczenia obok idealne? Świeżo malowane?


Farba kamuflażowa i oznaczenia państwowe były nałożone w fabryce, oznaczenia osobiste Pingela już w jednostce. Zapewne inną farbą i o wiele staranniej, pędzlem i półmatową farbą. Poza tym samolot wygląda na polerowany. Są zdjęcia, gdzie do tego celu użyto tarczki na wiertarce.
Dodatkowo samolot jest po przymusowym lądowaniu i uszkodzenia farby mogły powstać już w Anglii w trakcie transportu rozmontowanego płatowca. Samolot też wygląda na bardzo brudny.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Bf 109 F, Zvezda, 1:48

Postprzez iras67 » niedziela, 11 lipca 2010, 20:56

W moim zestawie płaty są zdeformowane ,szczególnie jeden wygięty znacznie-obie połówki,niedolewek brak. Gdyby nie napisy na ramce to bym nie wierzył że to Zvezda zrobiła ;o) .Przydał by się jeszcze F-4/Z.Przymierzam się w przyszłości do tego dozbrajanego Gallanda z kalkami Techmodu.Te Zwiezdy podobne jakością do ICM to jest najsłabszy element tego zestawu.Sam model miodzio. Te osłony z wewnętrzną fakturą.Teraz niech zrobią Spita IX :)
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2705
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Bf 109 F, Zvezda, 1:48

Postprzez Georg01 » niedziela, 11 lipca 2010, 21:17

iras67 napisał(a):Przymierzam się w przyszłości do tego dozbrajanego Gallanda z kalkami Techmodu.


Sprawa z kolorami na tym "dozbrajanym" Gallanda nieco się skomplikowała. Według najnowszych materiałów i hipotez kolory belek zwycięstw w JG 26 wychodzące na biało-czarnych zdjęciach jako jaśniejsze niż czarne nie były czerwone, ale szare (istnieje podobno oryginalne, niekolorowane zdjęcie). Tylko zwycięstwa odniesione na konkretnym egzemplarzu były dla odróżnienia czarne, stąd często zauważana różnica odcieni. W książkach ktoś kiedyś zrobił czerwone belki i tak to się utrwaliło, zresztą niewiadomo czemu akurat czerwone, a nie niebieskie czy zielone ? Czy wszystko co jaśniejsze od czarnego na biało-czarnych zdjęciach musi być od razu czerwone ?
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 13:03

Re: Bf 109 F, Zvezda, 1:48

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 11 lipca 2010, 22:45

iras67 napisał(a):Teraz niech zrobią Spita IX :)

Czegokolwiek by nie zrobili i tak lepszego zestawu nie będzie. Po cichu liczę że pomyślą o Hurricane.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Bf 109 F, Zvezda, 1:48

Postprzez iras67 » poniedziałek, 12 lipca 2010, 00:42

Patrzę na ten chwyt powietrza w ICM i chyba można przeszczepić .
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2705
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości