Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » czwartek, 12 lutego 2009, 20:18

I krok naprzód :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Reklama

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » sobota, 14 lutego 2009, 16:52

Stan na dziś. Położona RLM 70. Niestety ten kolor mam w wersji Gunze H i nie mam białego aby rozjaśnić do cieniowania. Zastanawiam czy zważy się z kropą akrylowego ModelMastera. W końcu to akryl i to.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » środa, 18 lutego 2009, 23:56

A jutro piaskiem go ;o)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez potez » czwartek, 19 lutego 2009, 10:22

Mariusz,
pisałem już to wcześniej, ale nie widze mojego postu...
Po pierwsze czapka z głowy za to że ci się chce męczyć z tym paskudztwem - myślę o produkcie modelopodobnym firmy FM. Ta relacja skutecznie wyleczyła mnie z pomysłu kupienia ich Halifaxa.
Ale ponieważ obowiązuje modelarska zasada Murphy'go - jeśli ktoś zrobi super model ze złomu to Tamiya go wypuści w postaci sklejalnej:
http://www.neomega-resin.com/vector/kits.htm
Co prawda nie Tamiya, ale moim zdaniem wcale gorzej nie wygląda, patrząc zaś na "flaczki" to nawet lepiej.
Wiem, że robienie modeli - nie sklejanie!!!- to męska przygoda, w tej chwili porównywalna tylko z odśnieżaniem :mrgreen: , ale ten Henschel to już masochizm....Tym bardziej współczuję, że koszt tego "modelu" z tego co pamiętam to też do najniższych nie należy...zwłąszcza w porównaniu z linkowanym ;o)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4708
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez Kuba P. » czwartek, 19 lutego 2009, 10:37

Mariusz, nie załamuj się już na sam koniec mordęgi z tym okrutnym zestawem!
Drobna uwaga co do kamuflażu, może to wina zdjęć ale troszkę za mocno kontrastują RLM 70 i 71, w rzeczywistości aż takiej różnicy raczej nie było.
Niemniej za samą wytrwałość w pracy z tym modelem należą się brawa!
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » czwartek, 19 lutego 2009, 13:22

O w mordeczkę super wygląda ten Vectorowy. Może podobnie będzie wyglądał ICM-u. Wnętrze bajka :shock: Podobnie było z ich Ła 5 choć wydała go później w wersji plasikowej Zwezda to nie odbiega jakościowo. Może i tym razem tak będzie ;o) Ja ze skąpstwa postanowiłem swojego zrobić bo wiem, że na Allegro poniesionych kosztów bym nie odzyskał :mrgreen:
Kuba te kolory to farby Gunze i wiem już po Wallrusie, że ich paleta barw odbiega od oryginalnej ale my tu w Szczecinie mamy tylko dobrodziejstwo Humbrola, Pactry, ModelMastera i zamawianego Guznze nad czym ubolewam. RLM 71 jest dodatkowo cieniowany (RLM70 nie gdyż Guzne wersji H w zmieszaniu z białą Pactrą celem rozjaśnienia glutuje się w dyszy co należało udowodnić :mrgreen: ) stąd kontrast jest jeszcze większy. Kontrast będzie widoczny na skrzydle ana kadłubie już nie bo będą niewielkie powierzchnie prześwitów spod piaskowego.
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » sobota, 21 lutego 2009, 00:47

No lekka lipa. Próbowałem malować oryginałem koloru RLM 79 Agamy (wersja koloru jaśniejsza - używana wcześniej). Zaczęło się zatykać prychać i aero zaczęło być nieprzewidywalne. Następnie w ruch poszedł Humbrol 62 ale jest on odpowiednikiem póżniejszego RLM 79. Wertując w sieci natrafiłem na szalone mieszanki z pięciu kolorów no i z uzyskanej powierzczni nie byłem zadowolony. Polubiłem malowanie "guzami" ale ich wada jest nietrafiona paleta barw. Zacząłem mieszać to co mam i uzyskałem kolor zbliżony do Agamy. Więc jest nadzieja..
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez Kuba P. » sobota, 21 lutego 2009, 00:55

Mariusz, jak to ma być kamuflaż uzupełniony farbą piaskową to się nie męcz uzyskaniem "wzornikowego" odcienia. Spokojnie, niech to będzie jasny piaskowy i tyle.
Jestem skłonny się założyć, że ta sama farba na tym samym samolocie mogłaby dla wzornika FS mieć kilka odpowiedników.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 21 lutego 2009, 10:31

Piaskowy malujesz z ręki czy maskujesz?
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » sobota, 21 lutego 2009, 12:31

Dzięki Kuba za kierunek. Całe dwa dni starciłem na kopanie w sieci celem dojścia do prawdy objawionej lecz ze znikomym skutkiem. Jacku maluję z ręki bo tak jest na fotach (musiałbym zrobić ze dwieście maleńkich szablonów a i tak praktycznie plamki czy wężyki zachodzą na siebie więc nie będzie stresu jak przy malowaniu tradycyjnych plamek czy wianuszków). Szkoda, że tyle czasu zmarnowałem.
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez Kuba P. » sobota, 21 lutego 2009, 12:39

Mariusz, nie widzę zdjęć - nie wstawiłeś czy coś mam nie tak z komputerem?
Pokażesz jak wychodzi malowanie?

Sorrki za OT post
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » sobota, 21 lutego 2009, 14:25

Nie wystawiałem bo osiągnąłem poziom fekalny. Wyszła totalna kupa zarówn kolorystycznie jak i technicznie. To jaśniejsze to wcześniejsze wypróżnienie kolorem Agamy a to ciemniejsze to rozjaśnianiany białym z odrobiną żółtego Humbrol 62 - tatalna porażka. Przy obu farbach linia gruba i odkurz taki że nie zdecydowałem się wchodzić na kadłub. Aktualnie ścieram papierem 1200. Nieszczęścia chodzą parami więc poszła mi guma.. w areografie, t.j. uszczelka. Korzystając z Payokółka farb Gunze zauważyłem, że sie zdeaktualizowało bo brak koloru C119, który ma być odpowiednikiem RLM 79 Sandgelb. Na stonie Gunze.pl widać ciemny kolor odpowiadający nazwie Sandbraun ale na żywca jak nazwa sugeruje może być kolorem tym jaśniejszym. W szczecińskiej prowincji tego nie mogę sprawdzic więc w ciemo zamówiełem u "pokątnego handlarza" ;o)
Obrazek
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez Daniel-Martola » sobota, 21 lutego 2009, 21:51

Kurcze, wyszło fatalnie. Będziesz zmywał całość?
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 22 lutego 2009, 10:46

Może zamiast zmywania wystarczy szlifowanie, warstwa zielone kamo i kolejne podejście do piaskowego. Przy okazji, na zielonym można by zrobić ślady wypłowień przed malowaniem piaskowym.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » niedziela, 22 lutego 2009, 10:52

Daniel-Martola napisał(a):Kurcze, wyszło fatalnie. Będziesz zmywał całość?
pozdrawiam

Samo szlifowanie chyba wystarczy ale póki tego nie poprawię to będę źle sypiał więc czekam niecierpliwie na farby ;o)
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości