MiG-9, Skarabej/Maquette 1/72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: MiG-9, Skarabej/Maquette 1/72

Postprzez spiton » poniedziałek, 8 czerwca 2009, 18:13

Miałem na myśli taka "polerkę" zaczynającą się od papieru ściernego ;-))
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Reklama

Re: MiG-9, Skarabej/Maquette 1/72

Postprzez greatgonzo » poniedziałek, 8 czerwca 2009, 18:23

OK, ale wycieranie papierem zmasakruje wszystkie efekty uzyskiwane kolejnym warstwami tych wszystkich odcieni metali i olejów. Pewnie dałoby się ostatecznie uzyskać gładkaść powierzchni i oczekiwane efekty ale praca przy tym tytaniczna wręcz by była. I fart też by się przydał ;).
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4056
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: MiG-9, Skarabej/Maquette 1/72

Postprzez lejgo_inc » poniedziałek, 8 czerwca 2009, 22:45

Gonzo - fart to podstawa mojego modelarstwa - może się faktycznie skuszę na to szlifowanie? :) Ale jestem też leń, więc druga kusząca opcja to zrobienie fotek przy takim świetle żeby chropowatość faktury farby gdzieś sobie poszła.
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: MiG-9, Skarabej/Maquette 1/72

Postprzez spiton » wtorek, 16 czerwca 2009, 16:19

Kiedy galeria ????
Kiedy nowy model??
Zaczyna brakować mi Twoich modeli, i "zakumulowania z papierem ściernym i szpachlówką".
Tak sobie ostatnio pomyślałem, że moje zabawy z modelami są bardzo podobne do Twoich.
Improwizacja, nieprofesjonalne narzędzia, i pociąg do kiepskich zestawów ;-))))
Idę coś piłować i szlifować ;-)))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: MiG-9, Skarabej/Maquette 1/72

Postprzez lejgo_inc » środa, 17 czerwca 2009, 08:02

Przyznam szczerze, że chwilowo zrobiłbym sobie przerwę na coś bardziej sklejalnego. Tak dla higieny. Widzę że te kiepskie zestawy wywołują u mnie takie jakieś szkicowe podejście, więc model roi się od niedoróbek i "przymknięć oka". Ale po kolei, miga trzeba skończyć, podłodki też - nie mam więcej miejsca na biurku ;)
Do galerii w sumie powinno być już niedaleko, ale ciągle łapię się na tym, że robię dwa kroki w przód i jeden wstecz - poprawki/nieudane eksperymenty...
Tymczasem - jutro mały update, jak zrobię fotki. Potem dwa i pół tygodnia przerwy na urlop (w sumie i tak rzadko wrzucam coś nowego, pewnie nikt nie zauważy że mnie nie ma :P).
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: MiG-9, Skarabej/Maquette 1/72

Postprzez lejgo_inc » piątek, 19 czerwca 2009, 19:03

Obiecałem update wczoraj, ale troszeczke zapomniałem zerknąć w szklaną kulę, a tam jak na dłoni było widać że "nieudasieeee".
Oto zamaskowany dziobek, i dziobek po zdjęciu maskowania. Gołąbek przygląda się z lekkim zdenerwowaniem "I to niby ma latać, phi!". Z maskowaniem mogłem się lepiej postarać, czego efekty w postaci podmalówek będą widoczne po wsze czasy.
Oprócz znęcania się nad farbą, zainstalowałem panu pilotu przyrząd do strzelania w bardziej określonym kierunku, i siedzonko, żeby nie musiał latać w kucki.

Obrazek

Nie upolowałem na razie emblematu MiGa, który był umieszczony na lewej wstędze.
Lufę działka nawierciłem najpierw osiowo, a potem nożykiem którego prawie nie ma nacinałem szczeliny w obu bokach tejże lufy. Nasadę lufy czeka jeszcze trochę surfacera 500, żeby przyjęła kształt bardziej zbliżony do oryginału.

...i I-300 stanął dumnie na kołach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na oko koła podwozia głównego mają zbyt małą średnicę w stosunku do tego co widać na zdjęciach oryginału. Nie mam zamienników i szczerze mówiąc - jak na ten model to nie jest najgrubsza wtopa.

Jeszcze kilka ujęć:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zgrabniutka niezdara, conie?
To jeszcze od dołu popatrzmy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dyszom silnika planuję poświęcić jeszcze trochę uwagi.
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: MiG-9, Skarabej/Maquette 1/72

Postprzez spiton » piątek, 19 czerwca 2009, 22:42

Miss world to to nie jest. taka bardziej teściowa....odrzutowa ;-))
Malowanie jakieś mdłe.
Ogólnie wrażenie niezłe, a biorąc pod uwagę produkt wyjściowy to rewelacja. Linie podziału zrobiłeś rewelacyjnie. Wygląda na Hasegawę. Ale i tak na razie jest jakiś mdły ;-))
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: MiG-9, Skarabej/Maquette 1/72

Postprzez Leszek Szopieray » sobota, 20 czerwca 2009, 08:59

Spiton- jakby dostał jakis aluminium metalizer zaraz by nabrał blasku. ;o)
Avatar użytkownika
Leszek Szopieray
 
Posty: 589
Dołączył(a): sobota, 14 czerwca 2008, 23:55
Lokalizacja: Poznań

Re: MiG-9, Skarabej/Maquette 1/72

Postprzez spiton » sobota, 20 czerwca 2009, 10:40

Już sie przyzwyczaiłem , i już mi się podoba ;-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: MiG-9, Skarabej/Maquette 1/72

Postprzez lejgo_inc » sobota, 20 czerwca 2009, 11:35

Mydło z niego niezłe, to fakt. Nie ma gwiazd na kadłubie, nie ma myriad oznaczeń eksploatacyjnych. Nawet te przemalowanki paneli które robiłem nie są specjalnie widoczne. Trzeba się będzie postarać przy fotkach żeby to pokazać. Inna sprawa, że tak właśnie go ruscy pomalowali, a i ubrudzić się I-300-1 nie specjalnie miał kiedy - polatał 6 godzin a potem szybkim rzutem o ziemię wyeliminował siebie i pilota z dalszej zabawy.
Z liniami jak Hasegawa... to miód na moje uszy. Cała zasługa w poscie Wojtka F. o focke-wulfie eduarda. Od tamtego czasu liczę nową erę nacinania linii podziału. Niebieska taśma 3M rządzi. F-102 i F-106 Hasegawy - drżyjcie! ;)
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: MiG-9, Skarabej/Maquette 1/72

Postprzez lejgo_inc » niedziela, 12 lipca 2009, 22:41

No i na tym koniec tego przydługawego męczenia plastiku.
Poprzyklejałem wszystko co walało się po biurku i pasowało do miga - osłony podwozia, antenkę (drut zrobiony z wyciągniętej czarnej ramki wlewowej), karabiny (igła). Dodałem pare detalików osłonie kabiny - jakieś uchwyciki. I w zasadzie wszystko. Pod koniec nastąpił również szturm podmalówek i korekt, które w założeniu miały troszkę urozmaicić szarość miga, ubocznym tego efektem jest dość bogata i niestety miejscami nielotnicza faktura farby.
Liczba spraw które wolałbym żeby wyglądały inaczej (długa lista) zaczyna się właśnie od malowania. Niestety, mój ekhm "talęt", pędzelek i jasny szary to nie jest idealna kombinacja. Poza tym w paru miejscach już zwyczajnie odpuściłem, np. detalizacja komór podwozia - nie ma takiego pojęcia w kwestii podwozia głównego. Zmęczył mnie ten model, mam nadzieję że Was nie aż tak bardzo.

Fotka na zachęte poniżej, a na pełny przegląd zapraszam do galerii http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=13&t=7587.

Obrazek
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości