1/48 Tamiya - Thunderbolt Gabreskiego

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: 1/48 Tamiya - Thunderbolt Gabreskiego

Postprzez Gienek » piątek, 30 maja 2008, 18:30

Zdaje się, że stal wysokoniklowa czy jakoś tak ;o)
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: 1/48 Tamiya - Thunderbolt Gabreskiego

Postprzez Wojciech Perkowski » piątek, 30 maja 2008, 18:35

Aleksander011 napisał(a):.......a co jak koła są z żywicy?


To mają ugięcie w standardzie ;o) . A na poważnie - w skali 1/48 nawet moimi grubymi paluchami udaje sie trzymając kciukiem i wskazujacym za jedno z kół "szorować" modelem po papierze ściernym podłożonym na stole pod aktualnie spłaszczanym kołem. Później należy tylko podmalować "tonsurę" ;o) .
Przy okazji możemy zlikwidować - zeszlifowując koła niejednakowo - niewielkie różnice w odległości końcówek skrzydeł (prawe/lewe) od podłoża, które to różnice mnie osobiście irytują na równi z kolorem wnętrza za szybkami amerykańców :lol: .
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 713
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 14:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Re: 1/48 Tamiya - Thunderbolt Gabreskiego

Postprzez Gienek » piątek, 30 maja 2008, 21:58

gzt napisał(a): ale z oponami to się nieco zastanawiam - już przyklejone i boje sie zepsuć

A może delikatnie da się rozkleić. Nie naciskałbym ale wystarczy nawet popatrzeć na opony na zdjęciu z muzeum które zamieściłeś.

Wojciech Perkowski napisał(a):na równi z kolorem wnętrza za szybkami amerykańców :lol:
Łoł Wojtek! To teraz mam już całkiem wyrzuty sumienia. Ale Ciebie długo męczy :twisted:
Może np. w wakacje zawitasz do Gdańska to się na jakieś piwko umówimy?
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 1/48 Tamiya - Thunderbolt Gabreskiego

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 30 maja 2008, 23:16

Wojciech Perkowski napisał(a):w skali 1/48 nawet moimi grubymi paluchami udaje sie trzymając kciukiem i wskazujacym za jedno z kół "szorować" modelem po papierze ściernym podłożonym na stole pod aktualnie spłaszczanym kołem. Później należy tylko podmalować "tonsurę" ;o) .

Mi się to udaje regularnie robić nawet w 72.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 1/48 Tamiya - Thunderbolt Gabreskiego

Postprzez Kuba P. » piątek, 30 maja 2008, 23:43

Wojciech Perkowski napisał(a):A na poważnie - w skali 1/48 nawet moimi grubymi paluchami udaje sie trzymając kciukiem i wskazujacym za jedno z kół "szorować" modelem po papierze ściernym podłożonym na stole pod aktualnie spłaszczanym kołem. Później należy tylko podmalować "tonsurę" ;o) .


Tak, ale wtedy imitujesz opony zeszlifowane a nie ugięte bo te powinny być również wypukłe na bokach.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: 1/48 Tamiya - Thunderbolt Gabreskiego

Postprzez gzt » sobota, 31 maja 2008, 04:01

Probowalem ugiac te oponki ale ... nie za bardzo to wyszlo. Moze jutro sproboje z zelazkiem :)
Dzisiaj walczylem z "Carpet Monster", ktory mo zezarl silownik do pokryw podwozia :(
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Re: 1/48 Tamiya - Thunderbolt Gabreskiego

Postprzez Wojciech Perkowski » sobota, 31 maja 2008, 09:58

Kuba Plewka napisał(a):... ale wtedy imitujesz opony zeszlifowane a nie ugięte bo te powinny być również wypukłe na bokach.


Przy niewielkim ugięciu wypukłość możemy sobie spokojnie darować. Duże ugięcia w stylu True Details są nierealistyczne.

Gienek napisał(a):....Może np. w wakacje zawitasz do Gdańska to się na jakieś piwko umówimy?

Z pewnością kiedyś wybiorę się na jakiś konkurs do Trójmiasta (jesienią?) - dam znać, dzięki za zaproszenie. Daj znać, jeśli będziesz w Białymstoku
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 713
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 14:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Re: 1/48 Tamiya - Thunderbolt Gabreskiego

Postprzez gzt » sobota, 31 maja 2008, 12:01

LOL
czy reszta z nas tez jest zaproszona ? :)

No i od razu pytanie: jaki jest najlepszy napój na "K" ?
:)
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Re: 1/48 Tamiya - Thunderbolt Gabreskiego

Postprzez Gienek » sobota, 31 maja 2008, 12:28

:) Za tego Thunderbolta to Ty jesteś na pewno! Osobiście (jeśli Gdańsk) oprowadzę Ciebie po starówce (tylko skrzynka to dla mnie za dużo :P ).
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 1/48 Tamiya - Thunderbolt Gabreskiego

Postprzez Marcin Starszewski » sobota, 31 maja 2008, 13:24

gzt napisał(a):
No i od razu pytanie: jaki jest najlepszy napój na "K" ?
:)


Krata Piwa :?: :mrgreen:
Warsztat: Spitfire Mk.Vb 1:32 Hobby Boss ... się robi
Marcin Starszewski
 
Posty: 322
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03
Lokalizacja: Elbląg

Re: 1/48 Tamiya - Thunderbolt Gabreskiego

Postprzez iras67 » sobota, 31 maja 2008, 14:03

Wy o piwku :D a ja o oponie ,stosuję metodę ryzykowną na zapalniczkę ,przykładam oponę trzymaną w palcach z boku płomienia w miejscu gdzie ma niebieską barwę przytrzymuję chwilkę aż pojawi się lekkie brązowe zabarwienie prawie niewidoczne .po chwili bez pośpiechu odciskam oponkę na płaszczyźnie z np.suwmiarki metal odbiera ciepło i skraca czas ostygnięcia.Podczas ugniatania patrzę na oponę z przodu żeby ugięcie było równoległe do osi koła. Robię ta tylko z pełnymi oponami nie sklejanymi z dwóch elementów.W 1/72 wychodzi zawsze w 48 dłużej trzeba ogrzewać i trochę obracać dookoła ugięcia .Jest ryzykowna dlatego że ogrzewając dłużej można odkształcić felgę.Zaleta to przede wszystkim
opona jest wyoblona z boku
pozdrawiam Ireneusz
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2705
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 82 gości