Mitsubishi A6M2 Zero 1/48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Mitsubishi A6M2 Zero 1/48

Postprzez Maciek » niedziela, 6 kwietnia 2008, 23:43

Ziemia jak prawdziwa, a wrak też niczego sobie. A czy nie przydałoby się wstawić jakiejś większej roślinki typu drzewo? Bo tak tam troszkę płasko. Wszystko się kończy na wysokości do 1,5metra.
Maciek
 

Reklama

Re: Mitsubishi A6M2 Zero 1/48

Postprzez ewpiga » czwartek, 17 kwietnia 2008, 00:17

Już przygotowany do zalania…zerkałem, zerkałem i doszyłem do wniosku, że te chaszcze mało dramatycznie wyglądają-mała poprawka na roślinność, jakiś strumień, może też jakie drzewko posadzę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Mitsubishi A6M2 Zero 1/48

Postprzez ewpiga » sobota, 3 maja 2008, 23:55

Model zalałem w żywicę dość dawno… dziś przemogłem się i przyniosłem śmierdziucha z szopy do domu. Prawdę powiedziawszy to nie zupełnie jestem zadowolony z tego zalania-wykonałem zbyt głęboki dół, a żywica nie okazała się dostatecznie przejrzysta przez co skrzydło w tej głębi nie jest dokładnie widoczne. Dwa: zabarwiałem żywice w lekką zieleń lecz po dodaniu utwardzacza zmieniła barwę na pomarańczowo-żółtą> to też nie bardzo mi pasuje do ogólnego wyglądu wody jaką chciałem mieć. Mądrzejszy jestem tylko o doświadczenia z materiałem choć nie wiem czy do niego kiedyś wrócę strasznie śmierdzi. Teraz pozostało pobawić się w wizualizacje tejże wody dodając tam jakieś pływające liście, rzęsę wodną, patyki i takie podobne temu śmieci. Może uda mi się też zabarwić czymś-pojęcia nie mam co zastosować by zmienić ten kiepawy odcień wody. Dokończyć postarzanie samolotu lekkim retuszem... jak na razie to diorama wędruje do szopy> tu kilka fotek jak to wygląda.
Piotrek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Mitsubishi A6M2 Zero 1/48

Postprzez Maciek » niedziela, 4 maja 2008, 00:02

Szczerze mówiąc to poza faktyczną mętnością, odcień nie jest zły. Dobrze się komponuje ze zdjęciem tła jakie wstawiłeś na początku. Osobiście zostawiłbym taki kolor. Na prawdę, kawał świetnej roboty.
Maciek
 

Re: Mitsubishi A6M2 Zero 1/48

Postprzez iras67 » niedziela, 4 maja 2008, 00:07

Industrial Light & Magic -Wyślij to do nich :mrgreen:
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2705
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Mitsubishi A6M2 Zero 1/48

Postprzez Aleksander » niedziela, 4 maja 2008, 00:11

Przepraszam, ale nie rozumiem, dlaczego Tobie nie podoba się to co zrobiłeś. Chyba, że jak większość twórców, masz niedosyt w tworzeniu doskonałego dzieła (piszę to bez ironii)...
Dla mnie diorama wygląda bardzo naturalnie, woda nie razi swoim kolorem, ani "mętnością"(są w końcu tak zamulone wody), pierwsze zdjęcie wygląda jak rzeczywiste (spróbuj zrobić je w czarno-białym wydaniu !), zwłaszcza że koniec skrzydła widać trochę w wodzie, a roślinność powala.
Wiem, że być może moja opinia nie wpłynie na Twoją decyzję, ale ja zdecydowanie przeciwstawiam się wystawieniu dioramy do szopy, chyba że z powodów zapachowych :lol: .
Pozdrawiam
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 8035
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Mitsubishi A6M2 Zero 1/48

Postprzez iras67 » niedziela, 4 maja 2008, 00:25

Pierwsze zdjęcie jest bardzo klimatyczne ale trochę nierealne ,samolot przedzierając się podczas upadku musiałby bezboleśnie przebrnąć przez trochę drzew (chyba taka możliwość jest mało prawdopodobna ) natomiast drugie jest chyba bardziej prawdopodobne.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2705
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Mitsubishi A6M2 Zero 1/48

Postprzez siara1939 » niedziela, 4 maja 2008, 00:35

iras67 napisał(a):Pierwsze zdjęcie jest bardzo klimatyczne ale trochę nierealne ,samolot przedzierając się podczas upadku musiałby bezboleśnie przebrnąć przez trochę drzew (chyba taka możliwość jest mało prawdopodobna ) natomiast drugie jest chyba bardziej prawdopodobne.


Odkad spadl minelo troche czasu, a wiesz ze w klimacie tropikalnym wszystko rosnie szybko.
Musze przyznac ze kolor wody wyszedl nie tak najgorzej, po ulewnym deszczu woda zawsze ma kolor gleby. Wyglada super, a z liscmi i patykami bedzie jeszcze ladniej.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Mitsubishi A6M2 Zero 1/48

Postprzez iras67 » niedziela, 4 maja 2008, 00:39

siara1939 napisał(a):
Odkad spadl minelo troche czasu, a wiesz ze w klimacie tropikalnym wszystko rosnie szybko.


Racja :P
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2705
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Mitsubishi A6M2 Zero 1/48

Postprzez CzarekB » niedziela, 4 maja 2008, 02:09

O Matko, cos Ci sie tam nie podoba ?
Toc to perfekcja modelrska, czegos lepszego w zyciu nie widzialem.
Woda jest cacy, moze po deszczu tak zmetniala, na tym pierwszym zdjeciu wszystko zlewa sie ze soba idealnie. Ja wiem, ze prawdziwy artysta nigdy nie jest do konca zadowolony ze swoich prac, ale jak dla mnie i reszty zwyklych zjadaczy chleba jest to prefekcja.
Chyle czola,
Czarek.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: Mitsubishi A6M2 Zero 1/48

Postprzez Daniel-Martola » niedziela, 4 maja 2008, 06:52

Kapitalnie wyszło! Nic nie zmieniaj.
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mitsubishi A6M2 Zero 1/48

Postprzez wojtek_fajga » niedziela, 4 maja 2008, 07:36

Pierwsze zdjęcie jest bardzo rzeczywiste, naturalne, można się pomylc jeśli nie zobaczy się następnych lub nie prześledzi się relacji z budowy. Co do wody Piotrze, to masz rację, psikusa zrobiła żywica. Wygląda jakby w niej była masa korodującego żelastwa, stąd ta rdzawa barwa przy sporej przejrzystości. Woda zamulona jest dużo mniej przejrzysta.
Robota rewelacyjna!
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Mitsubishi A6M2 Zero 1/48

Postprzez Sergionex » niedziela, 4 maja 2008, 09:12

Świetne!
Moim zdaniem woda jest bardzo ok! Wygląda bardzo naturalnie, światło się na niej pięknie załamuje. Kolor to rzecz gustu-dla mnie ok. Nie wiem czy pisałeś wcześniej, ale czego użyłeś do wody? Jaka żywica?

Pozdrawiam!
Obrazek
Avatar użytkownika
Sergionex
 
Posty: 263
Dołączył(a): poniedziałek, 15 października 2007, 11:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Mitsubishi A6M2 Zero 1/48

Postprzez iras67 » niedziela, 4 maja 2008, 10:52

Większość żywic potrafi z biegiem czasu zmieniać barwę i to znacznie, ma znaczenie światło w jakim przebywa i temperatura otoczenia oraz wilgotność, może jeszcze zmienić kolor i odzyskać przejrzystość ;o)
pozdrawiam Ireneusz
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2705
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Mitsubishi A6M2 Zero 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » niedziela, 4 maja 2008, 11:01

Pierwsze zdjęcie wygląda na kadr z wysokobudżetowego filmu. Przyznam początkowo, że nie rozumiałem powodu zniszczenia modelu ale efekt jest powalający na kolana.
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 82 gości

cron