Fokker Dr.I | Eduard | 1/48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Fokker Dr.I | Eduard | 1/48

Postprzez waran » niedziela, 28 września 2008, 19:46

Obejrzałem sobie ostatnie fotki ,powiększcie teraz kalki Wojtka 48x i co z tego wyjdzie ?Pamiętajmy nie ma idealnych modeli i idealnych modelarzy ,nie jestem adwersarzem Wojtka wprost przeciwnie ,podziwiam Jego nowatorskie rozwiązania ,zresztą pomaga mi to budować Fokkera D VII W SKALI 1;16 .Dla mnie najlepszym modelarzem szmatopłatów jest Avii z Górnego Śląska ,przede wszystkim niesamowity zasób wiedzy na temat tego okresu (śledzę jego też posty na modelworku)Może kol. Avii jeśli przeczyta nasze posty coś napisze na ten ciekawy temat
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Reklama

Re: Fokker Dr.I | Eduard | 1/48

Postprzez kojot nemo » niedziela, 28 września 2008, 20:07

Witaj !

wojtek_fajga napisał(a):kojot nemo, potez: jak juz was mam, to co z Albatrosem i Fokkerem? Dzieje się coś?


Powodów zaprzestania prac jest wiele,ale myślę,że głównym powodem ,dla którego stanąłem z pracami nad Albatrosem to obawa przed zniszczeniem kalkomani,a bardzo mi zależy na tej Heli . Planowałem dla wprawy położyć kalkomanie na innym jeszcze modelu,ale zostało tylko w planach.Od tamtej pory jakoś nie dane mi było spokojnie usiąść przy modelu ,chociaż dużo już przemyślałem co jak wykonać.Już prawie miałem malować kadłub aerografem pod kalkomanię ,gdy podczas przenoszenia butli z kompresorem złamałem rurkę od wyłącznika ciśnieniowego.Nie sądziłem ,że przy Waszych superowych modelach ktoś zobaczy brak moich wypocin.Postaram sie w ciągu tygodnia załatać dziurę po wyłączniku jakąś śrubą i ruszam dalej.Wrzucę jutro zdjęcie mojego zbiornika wyrównawczego z wielkiej gaśnicy na kółkach -ciekaw jestem ,czy ktoś ma większy :mrgreen:

Waran-znam Aviego alias Sewerynka z Bytomia ,którego miałem przyjemność także nocować i opijać urodziny mojego synka.Co do wiedzy to ma pewnie dużą ,pewną rękę do malowania ,ale czy sam coś przerabia we własnym zakresie ,kombinuje jak Wojtek bez zestawów fabrycznych?
Co do wzoru sklejki ,to popatrz na zdjęcia z bliska np.krytych sklejką kadłubów Albatrosów-jakie duże czasami są wzory i grube na powierzchni sklejki :!: Sam byłem zdziwiony


Pozdrawiam
Piotrek
Avatar użytkownika
kojot nemo
 
Posty: 152
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 01:05

Re: Fokker Dr.I | Eduard | 1/48

Postprzez waran » niedziela, 28 września 2008, 21:04

Piotrze ,nie pisałem o waloryzacji modeli przez kol. Avii ,napisałem też o innowacjach modelarskich Wojtka z których również korzystam ,chodzi mi o te kalki ,które zrobił Wojtek .Mam również wiele literatury z okresu Wielkiej Wojny i właściwie wygląda to tak że jak się chciało tak mazało :lol: nie uważam jednak że użycie takich kalek jest najlepszym rozwiązaniem ,nie widziałem tak hm . rysunkowego wzoru w malowaniach albatrosów
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Fokker Dr.I | Eduard | 1/48

Postprzez wojtek_fajga » niedziela, 28 września 2008, 21:50

kojot nemo napisał(a):... głównym powodem ,dla którego stanąłem z pracami nad Albatrosem to obawa przed zniszczeniem kalkomani,a bardzo mi zależy na tej Heli.


Spoko, mam jeszcze te pliki, z których drukowałem te kalki dla Ciebie. Jak sie noga powinie przy nakładaniu to wydrukujemy jeszcze raz... ;o)



Dzisiaj cały dzień zszedł mi na nakładaniu reszty kalek i cieniowaniu elementów.



Obrazek


Obrazek
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Fokker Dr.I | Eduard | 1/48

Postprzez kojot nemo » niedziela, 28 września 2008, 22:13

Witam!

Przepraszam Wojtku,że się wcinam ,ale aby udowodnić ,że Twoja kalkomania sklejki nie wygląda jak rysowana wklejam zdjęcie Albatrosa z fakturą sklejki jakby rysowaną.
Obrazek

:idea: Szanowny waranie możesz pokazać mi zdjęcie modelu z lepiej odwzorowanym malowaniem Fokkera Dr I :?:

wojtek_fajga napisał(a):Spoko, mam jeszcze te pliki, z których drukowałem te kalki dla Ciebie. Jak sie noga powinie przy nakładaniu to wydrukujemy jeszcze raz...

Dziękuję :!: Z takim zapewnieniem ,to czas zabrać się do roboty :D

Model Eduardowskiego Fokkera wyszedł Ci SUPER,ja niestety nie porwę się na ten model,chociaż jest w gesti moich zainteresowań.Ten model ,to dla mnie jest wielkie rozczarowanie Eduarda.

Pozdrawiam
Piotrek
Avatar użytkownika
kojot nemo
 
Posty: 152
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 01:05

Re: Fokker Dr.I | Eduard | 1/48

Postprzez iras67 » poniedziałek, 29 września 2008, 00:05

Podczas przeglądania jak zwykle bardzo ciekawego wątku z modelem Wojtka , wyobraziłem sobie jak malowano smugi pędzlem po
wypukłej powierzchni skrzydeł ,wypukłej i nierównej (wklęsłość pomiędzy wręgami, gruby profil ) i .... trochę to za równe, ja bym poprawił cieniutkim pędzelkiem takimi laserunkowymi nierównymi pociągnięciami . O efekt w wykonaniu autora się nie boję bo pamiętam pierwsze eksperymenty ze sklejką na Ballili :mrgreen: Myślę że błysk też nie był taki jednorodny.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2705
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Fokker Dr.I | Eduard | 1/48

Postprzez waran » poniedziałek, 29 września 2008, 08:53

Witam- Piotrek czytaj uważnie posty -,piszę o rysunkowej kalce do Fokkera ,a nie Albatrosa ,a myślę że Wojtek adwokata nie potrzebuje,Poczekajmy na efekt końcowy ,iras67 podpowiedż ma moim zdaniem słuszną .Wstawione Twoje zdięcie pokazuję fakturę sklejki z dość bliska ,trochę wyobrażni i pomyśl teraz jak to będzie widoczne na modelach :P

Pisownia !!!
xenomorph
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Fokker Dr.I | Eduard | 1/48

Postprzez wojtek_fajga » poniedziałek, 29 września 2008, 10:36

No miałem taki lisi plan domalowania pewnych nieregularności od początku, ale widzę, ze Szanowni Koledzy go przejrzeli :D
Drugim powodem takiego działania (domalowania ręcznego smug), prócz wprowadzenia pewnych nieregularności jest konieczność/chęć zminimalizowania widoczności rastra. Można było oczywiście te nieregularności wprowadzić już w pliku użytym do wydruku kalkomanii, ale wtedy problem rastra pozostał by nierozwiązany.
Z podobnym problemem (raster) miałem do czynienia przy kalkomaniach ze wzorem drewna. Wyjściem z tego okazało się drukowanie kalkomanii z ostrym, jasnym i kontrastowym wzorem drewna i późniejsze zmienianie kontrastu, jasności i barwy brzy pomocy tradycyjnych farb.
Co do wielkości wzoru drewna na modelach to moje zdanie jest takie, że należy ten wzór powiększać w stosunku do skali, aby był on w ogóle widoczny (nieuzbrojonym okiem). Działa tutaj zasada podobna jak w przypadku np. linii podziałowych - pewne zniekształcenie/przerysowanie powoduje, że dobrze/naturalnie to wygląda na modelu.

Obrazek
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Fokker Dr.I | Eduard | 1/48

Postprzez Maxek » poniedziałek, 29 września 2008, 13:34

wojtek_fajga napisał(a):No miałem taki lisi plan domalowamia pewnych nieregularności od początku, ale widzę, ze Szanowni Koledzy go przejrzeli :D

Lepsze wrogiem dobrego!!!
Piotr Maksiak "Maxek"
Avatar użytkownika
Maxek
 
Posty: 471
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 21:19
Lokalizacja: Szczecin

Re: Fokker Dr.I | Eduard | 1/48

Postprzez wojtek_fajga » poniedziałek, 29 września 2008, 20:56

Tu niestety nie miałem pomysłu jak te elementy obrobić i ich nie zniszczyć lub zniekształcić. Dorobiłem zatem nowe.

Obrazek


A tutaj trzecia technika odwzorowania śmigła (poprzednie to malowane i drewniane).

Obrazek
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Fokker Dr.I | Eduard | 1/48

Postprzez shivadog » poniedziałek, 29 września 2008, 20:59

A tutaj trzecia technika odwzorowania śmigła (poprzednie to malowane i drewniane).

Czyżby kalkomania? Jakbym widział raster...
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Fokker Dr.I | Eduard | 1/48

Postprzez Seweryn » poniedziałek, 29 września 2008, 21:34

shivadog napisał(a):
A tutaj trzecia technika odwzorowania śmigła (poprzednie to malowane i drewniane).

Czyżby kalkomania? Jakbym widział raster...

Wojtek daj mu foto tego śmigła w wielkości rzeczywistej, ciekawe czy też zobaczy raster. Oglądam tę relację od jakiegoś czasu i ciągle coś komuś się nie podoba. Model wychodzi świetnie, co chyba niektórym przeszkadza…
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2078
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: Fokker Dr.I | Eduard | 1/48

Postprzez shivadog » poniedziałek, 29 września 2008, 21:40

Ej, czemu niby się nie podoba, podoba się i to bardzo!
Śmigło wygląda super, tylko próbuję zgadnąć jaka jest nowa metoda uzyskania drewna.
Nawet jeśli jest tam raster, to jest ono powiększone ze 3 razy.

Nie ma co się tak denerwować.

Pozdrawiam i śledzę dalej tą pasjonującą relację.

Jerzy

;o)
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Fokker Dr.I | Eduard | 1/48

Postprzez lukaszlaskowski » poniedziałek, 29 września 2008, 22:09

Hej!
Poczekaj z tym silnikiem, jutro podeślę Ci coś na priva :)
Avatar użytkownika
lukaszlaskowski
 
Posty: 263
Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 22:10

Re: Fokker Dr.I | Eduard | 1/48

Postprzez Grzegorz2107 » wtorek, 30 września 2008, 00:40

wojtek_fajga napisał(a):A tutaj trzecia technika odwzorowania śmigła (poprzednie to malowane i drewniane).

Obrazek


Być może nie popełniłeś błędu, ale ja jestem przekonany, że kalkomania firmy AXIAL powinna być o 180 st obrócona. Tak jest na większości / wszystkich znanych mi fotografiach.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości

cron