Rafale M (F.2) // Revell // 1:48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Rafale M (F.2) // Revell // 1:48

Postprzez Paweł Czarnocki » poniedziałek, 16 lutego 2015, 23:13

Solo napisał(a):Z Tygryskiem? :)
Piękne malowanie, chociaż ilość kalkomanii stosunkowo niewielka.


Bez tygryska. Okolicznościowe z czerwonymi końcówkami skrzydeł i sterami kierunku.
Zakup w MARTOLI portfela nie boli.
Avatar użytkownika
Paweł Czarnocki
 
Posty: 1289
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:32
Lokalizacja: Siedlce

Reklama

Re: Rafale M (F.2) // Revell // 1:48

Postprzez Solo » wtorek, 17 lutego 2015, 16:59

Będziesz zadowolony, właśnie położyłem kalkomanie na pierwszą dyszę i muszę przyznać, że te Syharty świetnie się kładą i bardzo dobrze reagują na płyny zmiękczające.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Rafale M (F.2) // Revell // 1:48

Postprzez Solo » środa, 18 lutego 2015, 16:53

Silniki v. 2.0 skończone.
Kalki dużo dały i teraz te dysze przypominają dysze prawdziwego Rafale.
Malowane od nowa w środku i na zewnątrz.

Obrazek
Obrazek
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Rafale M (F.2) // Revell // 1:48

Postprzez Solo » środa, 18 lutego 2015, 19:31

W międzyczasie silniki nieco przydymiłem w środku, bo faktycznie za bardzo przypominały wnętrze F-16.
Poniżej oto jak wyglądają w kadłubie maszyny.
Kadłub bowiem został już zmontowany, sklejony, zaszpachlowany i wyszlifowany, zostało teraz wypolerowanie go i odtworzenie niewielkich ubytków linii podziału, głównie w części nosowej.
Revell zrobił dobrą robotę składając go z dwóch połówek: górnej i dolnej, miast z lewej i prawej, bo jednak łatwiej ukryć łączenie z boku kadłuba, niż na jej górze.

Obrazek

Zmontowałem już także wloty powietrza, polerując je w środku.
Miejsca łączenia dało się łatwo usunąć, zalewając je klejem CA, ścierając jego nadwyżki debonderem, a potem jeszcze trochę surfacera i sporo szlifowania gąbkami ściernymi.
Wnętrze wlotów pomalowałem kolorem C307, takim samym jakim pomaluję cały samolot.
W instrukcji nie było informacji jak malować, a ze zdjęć wyszło mi, że w środku tych wlotów samolot pomalowano taką samą farbą jak na zewnątrz.

Obrazek

Wloty czekają teraz na montaż, który trochę mnie martwi, bo jest tam mnóstwo drobnych linii podziału, które ulegną uszkodzeniu w trakcie szpachlowania i szlifowania.
Cóż, zobaczymy jak wyjdzie.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Rafale M (F.2) // Revell // 1:48

Postprzez Solo » piątek, 20 lutego 2015, 15:50

Mam pytanie dotyczące uzbrojenia Rafale.
Chciałbym uzbroić go (między innymi, ale miałoby to być danie dnia) w rakietę ASMP-A (nuklearna rakieta produkcji francuskiej, pewnie i tak nie wybucha, ale brzmi nieźle), bądź w pocisk antyokrętowy AM-39 Exocet.
Jeśli chodzi o tę pierwszą, to pojawiła się szansa że ją zdobędę (firma Stratosphere Models niedługo ma ją wypuścić), problemem jest jednak to, czy mój Rafale powinien ją w ogóle mieć.
Wyczytałem, że tylko Rafale w wersji F.3 będą mogły przenosić ten pocisk, sęk w tym że żaden z obecnie operujących nie jest dostosowany do tego standardu, mój model naturalnie także nie.
Mimo tego jednak są zdjęcia Rafale z podczepionym ASMP-A (niewykluczone że to są jednak wersje F.3):

Obrazek
Obrazek
Obrazek

W przypadku tego pocisku jedynym ograniczeniem jego użycia w moim modelu jest jego dostępność.
Problem zaczyna się z pylonem centralnym, którego w zestawie Revella w ogóle nie ma (maszyny w standardzie F.2 ponoć nie mają podwieszeń w tym miejscu), są natomiast dwa (pod zbiorniki 1250 i 2000 litrów) w zestawie Hobby Boss.
Tak jak wspominałem wcześniej, jeśli pojawi się w ogóle ten pocisk w skali 1:48, ma się pojawić z odpowiednim pylonem.
Tak więc na razie odkładam to zagadnienie na bok, do momentu gdy pojawi się żywiczny zestaw.

Gdyby jednak z ASMP-A nie wypaliło, nabrałem wielkiej ochoty aby podczepić pod Rafale pocisk antyokrętowy AM-39 Exocet.
Ten pocisk łatwo kupić od NorthStar Models:

Obrazek

Jak widać poniżej, ten pocisk (ze względu na gabaryty) także jest przenoszony chyba wyłącznie na centralnym pylonie:

Obrazek
Obrazek

Problem pojawia się w momencie wyboru pylonu.
Nie udało znaleźć mi się dobrego zdjęcia, na którym wyraźnie widać jak on wygląda.
Jak wspominałem wcześniej, z centralnych pylonów mam dostępne dwa do zbiorników paliwa Hobby Bossa (zaznaczone na zdjęciu poniżej) i zastanawiam się, czy można je użyć do tego pocisku.

Obrazek

Tak więc pytanie: czy Exocet można w ten sposób podpiąć pod Rafale?
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Rafale M (F.2) // Revell // 1:48

Postprzez Czesio » piątek, 20 lutego 2015, 16:24

Solo napisał(a): rakietę ASMP-A (nuklearna rakieta produkcji francuskiej

Pocisk, to nie jest rakieta.
Solo napisał(a):Problem pojawia się w momencie wyboru pylonu.
Nie udało znaleźć mi się dobrego zdjęcia, na którym wyraźnie widać jak on wygląda.
Tak więc pytanie: czy Exocet można w ten sposób podpiąć pod Rafale?

Ładne zdjęcie jest na angielskiej wikipedii, znalezienie go to 15 sekund, do dzieła !
Pozdrawiam Daniel
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 1079
Dołączył(a): sobota, 5 stycznia 2008, 22:49
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: Rafale M (F.2) // Revell // 1:48

Postprzez Solo » piątek, 20 lutego 2015, 17:50

Tak, wiem, to zdjęcie znam bodaj od kilku miesięcy, jest ono na pierwszym miejscu wyszukiwania przez Google.
Pytałem jednak zupełnie o co innego.
Choć z pewnych źródeł wynika, że odpowiedź na moje pytanie jest pozytywna.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Rafale M (F.2) // Revell // 1:48

Postprzez Panzer » piątek, 20 lutego 2015, 19:21

Przecież na ostatnim zdjęciu widać fragment pylonu pod którym podwieszona jest ta rakieta. I jak on sie ma do tego zaznaczonego przez Ciebie w ramce? No nijak.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2410
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Rafale M (F.2) // Revell // 1:48

Postprzez Solo » piątek, 20 lutego 2015, 19:24

Wiem, dlatego szukam teraz pylonu.
Jak się nie uda, to nie będzie podwieszonego Exoceta.
A szkoda, bo to piękna rakieta.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Rafale M (F.2) // Revell // 1:48

Postprzez rotpol13 » piątek, 20 lutego 2015, 19:29

AM-39 Exocet ledwo mieści się na dedykowanym pylonie, więc szanse na jego podwieszenie na ''niższym" są marne :(


Obrazek

Przy okazji znalazłem fajne kurtki :mrgreen:

Obrazek
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Rafale M (F.2) // Revell // 1:48

Postprzez portalus » piątek, 20 lutego 2015, 20:12

Dorobienie takiego pylonu to nie jest coś czego byś nie był w stanie zrobić, działaj.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Rafale M (F.2) // Revell // 1:48

Postprzez Solo » piątek, 20 lutego 2015, 20:16

Rozważam taką opcję, ale ja jednak nie mam talentu do takich rzeczy, nie wyszłoby to chyba dobrze, ale pomyślę.
Nie widać tylko jak ten pylon z tyłu wygląda, ale może coś znajdę. Gdyby ktoś coś takiego widział, to linki mile widziane.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Rafale M (F.2) // Revell // 1:48

Postprzez rotpol13 » piątek, 20 lutego 2015, 20:28

Obrazek
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Rafale M (F.2) // Revell // 1:48

Postprzez portalus » piątek, 20 lutego 2015, 20:31

Nie przesadzaj, proste, płaskie, częściowo zasłonięte - nity i podział dasz fikcyjne i nic się nie stanie. Osobiście bym kombinował w tym kierunku.
Oczywiście racją jest to, że dobrze by mieć to chociaż dokładniej obfotografowane.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Rafale M (F.2) // Revell // 1:48

Postprzez Solo » piątek, 20 lutego 2015, 20:40

W sumie to on prosty jest jak tylko może być: z tyłu ucięty pod kątem prostym, z przodu lekki skos, nie ma chyba żadnych szpejów po bokach, długość dobrałbym na podstawie rakiety. Kuszące jest aby spróbować.
Zobaczymy - jeśli ASMP-A nie wypali (jak wspominałem, producent obiecuje pocisk razem z pylonem), to na serio pomyślę o Exocecie i pylonie wyskrobanym własnoręcznie.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości