Fw 190 D-9, Hasegawa 1/32 [open]

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Fw 190 D-9, Hasegawa 1/32 [open]

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 3 lutego 2010, 15:41

po bandzie dopiero zacznę jechać..

'kolor silika' jest piewszą z brzegu farbą, jako podkład, pacykować będę ręcznie, ale jeszcze parę pierdół dorobić muszę.

strasznie mi to aluminium we wnętrzu się nie komponuje.. do koncepcji bardziej pasuje mi kolorystyka z muzealnych łokerandów i rekonstrukcji..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Fw 190 D-9, Hasegawa 1/32 [open]

Postprzez Kuba P. » środa, 3 lutego 2010, 15:45

To ja za wczasu sobie odznaczę wątek jako obserwowany, bo mi szkoda się denerwować.
I tak już zdemolowałeś model i wszystko masz na opak :mrgreen:
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Fw 190 D-9, Hasegawa 1/32 [open]

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 3 lutego 2010, 15:51

co jest na opak?
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Fw 190 D-9, Hasegawa 1/32 [open]

Postprzez Kuba P. » środa, 3 lutego 2010, 15:59

W kokpicie masz źle zmontowane elementy, ta wnęka zbiorników jest o wiele za płytka. Całość jest masakrycznie niestaranna.
Ja strasznie nie lubię takiej brudnej, niedokładnej roboty. Czuję, że zrobisz coś w stylu kadłub na ciężarówce zwożony z pola czy inne cuda z namalowanym odbiciem słońca lub cieniem patrzących facetów, knoty zakryjesz szmatami, figurkami, błotem czy czapką z daszkiem a czytelnicy forum się ucieszą ale na tą chwilę to wygląda wstrętnie.
Zło, ale i tak wiem, że się ucieszysz z tego posta. :lol:
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Fw 190 D-9, Hasegawa 1/32 [open]

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 3 lutego 2010, 16:34

rozgryzłeś mnie.. ale
nie wiem czemu czepiasz się tak tej zieleni.. ok, można przyjąc, że muzealnicy i pasjonaci rozbierajacy samolot na części pierwsze i montujący je od nowa (i nawet im zbędne części nie zostają) uparcie malują wnętrze na zielonoszary, a nie szarozielony (lub po prostu ie olewają malowania) bo są ignorantami. niemniej jednak biorąc pod uwagę pobieżne konkluzje z twojej dyskusji o barwie 02, którą prowadzisz w którymś z wątków, wnioskować należy, że farba podkładowa zmieniała odcienie na przestrzeni czasu. więc moze ci muzealnicy nie sa tkimi idiotami, używajac farby zbliżonej bardziej do zinc chromate (której odcień wynikał w dużej mierze ze składu chemicznego) niż szarozielonego kojarzonego wszem i wobec z rlm02? szczególnie że taki własnie jasny odcień farby podkładowej wyłazi na przykład w ta-152..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Fw 190 D-9, Hasegawa 1/32 [open]

Postprzez Kuba P. » środa, 3 lutego 2010, 16:43

Kamil, pomalujesz jak chcesz, spoko. Zieleni nigdzie się nie czepiam (wskaż proszę, jeśli jest inaczej) a rozmowa o RLM 02 to zupełnie inna bajka i czas. Mówię, że w oryginalnym procesie produkcji Fw 190 D wnętrza zostawiano niepomalowane. Szereg zdjęć to potwierdza.

Muzealnicy remontujący zabytkowe samoloty jak sądzę zabezpieczyli powierzchnie metalowe przed korozją bo im chodzi o przetrwanie eksponatu. Niemcom chodziło o przetrwanie tysiącletniej a nie Focke-Wulfa. Budowali możliwie upraszczając proces technologiczny aby zaoszczędzić czas i materiały.

Generalnie - wnęka zbiorników, pokrywy silnika od środka, przegroda ogniowa i także wnęka podwozia w kolorze duralu. Żadnej farby podkładowej na duralu, Niemcy jak malowali w tym okresie to jedną warstwą na goły metal.
To co wyłazi na Tanku to jakieś inne cudo, czuję że nieoryginalnego pochodzenia.
Jest kilka zdjęć Ta 152 zdobytych tuż przed ukończeniem montażu. Kadłuby są gołe, miejscami widać nawet jakieś znaczki czy napisy wykonane ołówkiem czy flamastrem...
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Fw 190 D-9, Hasegawa 1/32 [open]

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 3 lutego 2010, 18:38

trzeba przyznać, że dość niekonsekwentnie zabezpieczają te powierzchnie.. ale skoro powołujesz się na przeczucie w przypadku ta, to ja przeczuciem kierowany zaufam rekonstrukcjom i kilku zdjęciom, gdzie wewnętrzne powierzchnie są bezdyskusyjnie czymś pomalowane..

dłubię dalej

Obrazek
Obrazek
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Fw 190 D-9, Hasegawa 1/32 [open]

Postprzez Kuba P. » środa, 3 lutego 2010, 19:11

Kamil, pomalujesz sobie jak chcesz. Nie ma sensu o tym dłużej prawić. Chyba, że pokażesz te zdjęcia archiwalne (!) gdzie wewnętrzne powierzchnie Fw 190 D które wymieniłem są pomalowane.
No i ja nie powołuję się na przeczucie a na dość dużą kolekcję zdjęć długich Fw 190. :)
Powodzenia.
K.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Fw 190 D-9, Hasegawa 1/32 [open]

Postprzez meser6 » środa, 3 lutego 2010, 20:52

Pozwolicie, że wtrącę swoje trzy zdania. Bardzo mnie zaciekawił ten post. Z tego co mówi literatura i nieliczne zdjęcia to były one tak jak pisze Kuba w kolorze materiału z którego zostały wykonane, czyli aluminium i takie i tylko takie bym je zrobił. Co do pokrywy zbiorników to aluminium, bądź wariant ekonomiczny czyli drewno. Co do samych zbiorników, to odstęp między nimi jest za duży-tam była cienka ścianka, a same zbiorniki wykonane z gumy i pospinane pasami, ciasno przylegały do ścianek wnęki
W budowie:He-219, Su-22 "3508", Fw-190A-3
meser6
 
Posty: 142
Dołączył(a): poniedziałek, 11 stycznia 2010, 23:22
Lokalizacja: Poznań

Re: Fw 190 D-9, Hasegawa 1/32 [open]

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 4 lutego 2010, 23:09

niezrażony tym, ze informacją iż nie będzie kolejnego ładnego samolociku wypłoszyłem wyznawców luftwaffe dłubię dalej..

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Fw 190 D-9, Hasegawa 1/32 [open]

Postprzez Kuba P. » czwartek, 4 lutego 2010, 23:11

kamilPowodzeniaZtymModelem :)
pewnieWyjdzieCiFajnie,aleJaSięBojęTuZaglądać.
pozwoliszŻeSięWypłoszę.

pozdrowienia
kUBA

Spacja się zepsuła, czy z komórki piszesz?
B.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Fw 190 D-9, Hasegawa 1/32 [open]

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 4 lutego 2010, 23:26

..ale jednak to jest silniejsze od ciebie.. zaglądasz.. :P

ale nie obrażaj się, proszę, bo któregoś pięknego dnia wyciągne z szafy tamijowskiego szwalbiaka; wtedy oczekiwać będę wspólnego liczenia nitów, poważnie mówię
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Fw 190 D-9, Hasegawa 1/32 [open]

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 4 lutego 2010, 23:32

Kamil, wyprzedziłeś mnie z tym pomysłem!!!
Ja chciałem taki zrobić!!!
Więcej nie zdradzę.
Siedzę i się ślinię.
Tam pod spodem na niektórych zdjęciach jest widoczny wzornik kolorów do zdjęcia, fajny mały smaczek.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fw 190 D-9, Hasegawa 1/32 [open]

Postprzez Kuba P. » czwartek, 4 lutego 2010, 23:43

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):..ale jednak to jest silniejsze od ciebie.. zaglądasz.. :P


...no tak zerkam spod kołdry jednym okiem, zerkam i zaraz się zakrywam przerażony. jak na filmie grozy. i chce się oglądać i strach trochę. :shock:

ale nie obrażaj się, proszę, bo któregoś pięknego dnia wyciągne z szafy tamijowskiego szwalbiaka; wtedy oczekiwać będę wspólnego liczenia nitów, poważnie mówię


będzie sequel horroru? :mrgreen:

Spacja się zepsuła, czy z komórki piszesz?
B.


A tam, gorzej! Nadaję spod tej kołdry trzęsącymi się rękoma i nie trafiam w klawiaturę laptopa. Ekran też zgasiłem, bo się bałem że zło wyjdzie.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Fw 190 D-9, Hasegawa 1/32 [open]

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 4 lutego 2010, 23:46

Kuba Plewka napisał(a):będzie sequel horroru?


niestety nie.. jestem wyznawcą jaskółki, wiec profanować jej nie zamierzam..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości