Albatros D III OEF, Eduard 1/48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Albatros D III OEF, Eduard 1/48

Postprzez CzarekB » czwartek, 2 września 2010, 01:29

Witam konkursowiczów.
Tak jak obiecałem, otwieram warsztat mojego modelu. Jako organizator konkursu robię ten model poza konkursem.
Model to tytułowy Albatros D III w skali 1/48 firmy Eduard.

Obrazek

Będę się podpierał materiałami z pokazanych publikacji i zdjęciami z budowy repliki Albatrosa D III ze strony internetowej The Aerodrome.

Obrazek

http://www.theaerodrome.com/forum/repli ... -news.html

Do wykonania modelu mam zamiar użyć pokazanych kalkomanii. Drewno jest produkcji Wojtka Fajgi, reszte wydrukował mi na zamówienie Mike Grant. Swietne kalki, niestety niedostępne komercyjnie ( na razie )

Obrazek

Nie ukrywam, model zacząłem robić tak z tydzień temu, trochę przed czasem. w następnej odsłonie będą zdjęcia z budowy.

To tyle na początek,
Czarek.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Reklama

Re: Albatros D III OEF, Eduard 1/48

Postprzez CzarekB » niedziela, 5 września 2010, 16:27

OK, meldunek z pola bitwy.
Dłubie sobie ten model, staram się zrobić coś każdego dnia. Czasami jest to godzina, czasami 5 minut ale jakoś to idzie.
Niestety kiepski ze mnie fotograf, proszę wybaczyć jakość zdjęć.

Obrazek

Postanowiłem robić ten model prawie bez dodatków i większych poprawek ale coś tam podłubie. Powycinałem co się dało z wręg które Eduard zrobił w całość. Nie do końca jest to zgodne z oryginałem ale w sumie to tylko model.

Obrazek

Obrazek

Wszystkie elementy drewniane są zagruntowane kolorem piaskowym, następnie tam gdzie się dało położyłem kalki sklejkowe. Tam gdzie się nie dało pomazałem ciemniejszym brązem, wyszło jak wyszło. Ogólnie mało się tym przejmuje, 90% z tego i tak nie będzie widoczne.

Obrazek

Obrazek

I tyle, robię sobie pomalutku, bez większych stresów, na to przyjdzie czas później.
Zdrówko,
Czarek.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: Albatros D III OEF, Eduard 1/48

Postprzez gzt » poniedziałek, 6 września 2010, 04:16

ladnie to wyglada.
Te "drewnopodobne" elementy wyszly calkiem fajnie. Swietny pomysl i wykonanie dodatkowych wreg i podluznic !!
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Re: Albatros D III OEF, Eduard 1/48

Postprzez Adam » czwartek, 9 września 2010, 21:40

Własnie teraz mam na urlopie dostęp do internetu i bezradnie się przyglądam jak rusza konkurencja :P . Ja tez zgłosiłem się z tym modelem do konkursu. Na razie trwa u mnie "burza mózgu" :mrgreen: . Rozpatrywałem wersję malowania z tymi zawijasami, ale twoja informacja o niedstępności takiej kalki bardzo mnie zmarwiła. Myślę pozytywnie a tu obiecuję wpadać i podglądać.
Pozdrawiam
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Albatros D III OEF, Eduard 1/48

Postprzez CzarekB » czwartek, 3 lutego 2011, 19:38

Czołem.
Bardzo mi przykro poinformować uczestników tego mini konkursu ale ja niestety muszę wycofać z niego swoje zgłoszenie.
Moje życie ostatnio stanęło na głowie, zmieniłem stan cywilny ( rozwiedziony ) jedna przeprowadzka już za mną, druga w bardzo bliskich planach.
Wszystko to spowodowało, ze modelarstwo stało się jedynie marzeniem. Nie mam po prostu teraz na to czasu ani i warunków.
Modele, farby i narzędzia są spakowane i czekają na lepsze czasy. Ten Albatros którego zacząłem został zniszczony w przeprowadzce, drugiego nie ma sensu zaczynać.
No ale nie powinno to zaszkodzić konkursowi, modele nagrody są przygotowane do wysyłki.
Aha, jeśli jest taka potrzeba i zgoda władz forum to możemy konkurs trochę przedłużyć.
Tyle mojego smutnego.
Pozdrawiam,
Czarek.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: Albatros D III OEF, Eduard 1/48

Postprzez gzt » czwartek, 3 lutego 2011, 19:44

Przykro to czytac :(
Trzymaj sie i wracaj do modelowania. To podobno uspakaja :)
Tak pisze ale tez nie mam czasu na modelowanie. Praca a teraz sniegi co drugi dzien doprowadzaja mnie do pasji a nie ma czasu ani sily zeby cos nowego zrobic. Tyle ze mam jeszcze energie do czytania :) Polecam Squadron 303 BoB Diary.
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Re: Albatros D III OEF, Eduard 1/48

Postprzez Adam » czwartek, 3 lutego 2011, 20:44

Czarku jestem z tobą, sam kiedyś też przeszedłem przez coś takiego. Dla mnie modelarstwo było w tym czasie było tratwą ratunkową.
Jeżeli chodzi o mnie to nie miałbym nic na przeciwko, aby konkurs przedłużyć, jeżeli miało by być jakieś głosowanie to mój głos jest na tak.
Jeszcze raz pozdrawiam
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Albatros D III OEF, Eduard 1/48

Postprzez Mecenas » piątek, 4 lutego 2011, 09:57

Zawsze przykro czytać, że kolegę, choćby internetowego, spotykają takie nieprzyjemne sprawy i okoliczności. Mogę jedynie wyrazić nadzieję, że wszystko Ci się jak najszybciej poukłada i znajdziesz swój kąt i zrobisz sobie w nim jeszcze miejsce na warsztat modelarski.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Albatros D III OEF, Eduard 1/48

Postprzez CzarekB » piątek, 4 lutego 2011, 18:53

Panowie, bez przesady.
Rozwód widzę jako zbawienie, tylko te przeprowadzki mnie dobijają.
Jestem właśnie w toku zmiany pracy i to nie przez ulice ale chce się wynieść do południowych stanów USA bo Ohio mnie dobija psychicznie. Nie ma sensu rozpakowywać tego majdanu tylko po to żeby od nowa pakować za kilka tygodni lub miesięcy.
Ot i tyle.
Zdrowia życzę,
Czarek.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: Albatros D III OEF, Eduard 1/48

Postprzez Ipkinss » czwartek, 17 lutego 2011, 11:31

Hej!

CzarekB napisał(a):Aha, jeśli jest taka potrzeba i zgoda władz forum to możemy konkurs trochę przedłużyć.


Podobnie jak Adam też byłbym za tym, aby konkurs przedłużyć np. do 1 kwietnia. Patrząc na prace Kolegów myślę, że każdemu ten dodatkowy miesiąc pozwoli na dokończenie modeli. Ja również nieco podgoniłem z Camelem, z czego niedługo zdam relację :) Fajnie byłoby gdybyśmy galerię konkursową jednak zapełnili :)

PS.
Szkoda, że nie uda Ci się skończyć tego Albatrosa :(

Pozdrawiam Ipkinss
Obrazek
Avatar użytkownika
Ipkinss
 
Posty: 126
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:36
Lokalizacja: z Krużewnik...


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości