Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » środa, 19 września 2007, 23:18

Skoro mamy nowe forum to wkleję fotki kolejnego rozgrzebanego modelu. Model jak w tytule z dodatkiem kolorowej blachy Eduarda i nadzieją w miarę szybkie skończenie.
Przewidywane malowanie to Wielka Niedźwiedzica sierż. Tadeusza Schielego z 308 dywizjonu w październiku 1941 czyli kalkomanie z zestawu Techmodu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Reklama

Re: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez Timi » środa, 19 września 2007, 23:23

Jacku jak zawsze się pytam co z Thunderboltem bo albo nie skończyłeś albo go nie widziałem zrobionego :-/
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » środa, 19 września 2007, 23:34

Leży i czeka na pomalowanie. Nie pozbyłem się go i nie pozbędę, tylko brrak mi do niego natchnienia. W dodatku właśnie kupiłem Hurricane Mk.IIb z Hasegawy, do którego zarazdostanę blaszkę i żywicę i Łanodzbanek znów pozostanie w pudełku.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez Timi » środa, 19 września 2007, 23:36

Ehh :roll: mnie korci następny Dzbanuch a Ty jednego jeszcze nie skleciłeś :P
Mam nadzieje że dane będzie mi zobaczyć skończonego Spita, bo to też jeden z moich ulubieńszych samolotów :mrgreen:
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » środa, 19 września 2007, 23:38

Muszę w końcu coś skończyć, stąd właśnie samosklejalny ale elegancki Spitfire.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez Michał Janik » środa, 19 września 2007, 23:41

Panowie, proszę sobie nie dośpiewywać jakichś głupot, ale informuję wszem i wobec, iż od pewnego czasu dochodzędo wniosku, iż Kolega Jacek Bzunek bratnią mi duszą modelarsko - forumową jest (muszę jednakowoż przyznać, że nie jedyną). No może Spit Tamki w 48 to nie są szczyty oryginalności ,ale od tego mamy tutaj innego specjalistę* ale za podjęcie tematu Schielego szaconeczek mu się należy i basta. Uważam, że książka Schielego "Tak blisko nieba" jest jedną z fajniejszych wspomnieniowo -lotniczych książek, jakie czytałem. Między innymi dzieje się tak z powodu bardzo ciekawej sylwetki i zainteresowań autora, również zapalonego taternika, do tego wywodzącego się z rodziny jednych z najważniejszych browarników Polski, właścicieli firmy Haberbusch i Schiele (czyli późniejszych ś.p. Browarów Warśiaskich). Do tego dochodzi jeszcze brak patosu lotniczo - bitewnego, dystans i humor (choć na tym to się akurat mało znam).





*podobno samoloty dzielą się na 3 kategorie:
1. Takie które zna tak zwana szeroka publika, konstruktor danego typu i Piotrek Dmitruk (tych on nie rusza).
2. Takie, które lepiej zna Piotrek niż konstruktor danej maszyny (na te Piotr czasem spojrzy, jeśli chce zrobić coś popularnego)
3. Takie, które zna wyłącznie Piotrek.
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » środa, 19 września 2007, 23:44

Michał Janik napisał(a):Panowie, proszę sobie nie dośpiewywać jakichś głupot, ale informuję wszem i wobec, iż od pewnego czasu dochodzędo wniosku, iż Kolega Jacek Bzunek bratnią mi duszą modelarsko - forumową jest (muszę jednakowoż przyznać, że nie jedyną).

Ależ dziękuję za uznanie a już myśłałem że będą się ze mnie nabijać za ciągłe zakładanie wątków z budowy nowych modeli, których jest nieco więcej niż galerii moich ukończonych modeli. Co Spitfire i jego aviatora to Wielka Niedźwiedzica i jej kochanek spod Tatr wygrała z pewnym kaczorem (temat śliski ;o) jeszcze ktoś mnie posądzi o politykę) i pewnym obywatelem Konfederacji Szwajcarskiej, którego równie ciekawe co podkolorowane wspomnienia właśnie pochłaniam.

Michał Janik napisał(a):*podobno samoloty dzielą się na 3 kategorie:
1. Takie które zna tak zwana szeroka publika, konstruktor danego typu i Piotrek Dmitruk (tych on nie rusza).
2. Takie, które lepiej zna Piotrek niż konstruktor danej maszyny (na te Piotr czasem spojrzy, jeśli chce zrobić coś popularnego)
3. Takie, które zna wyłącznie Piotrek.

4.Takie, które latają w strefie 51 i Piotrek je będzie sklejał w przyszłości :mrgreen:
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 22 września 2007, 20:45

Mało okazyjnie, pod wpływem uroku chwili i wspomnień Johna Browna alias Jana Zumbacha za jedyne 70zł na Allegro. W Hong Kongu model jest do wzięcia, bo trudo mówić że do kupienia, za 35zł i koszty wysyłki.
Przy okazji, krótki dzienny raport, model ma własnoręcznie zrobiony celownik a jutro zamknę kabinę i zabieram się obróbkę łączeń klejenia.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez c3p0 » sobota, 22 września 2007, 20:49

Michał Janik napisał(a):1. Takie które zna tak zwana szeroka publika, konstruktor danego typu i Piotrek Dmitruk (tych on nie rusza).
2. Takie, które lepiej zna Piotrek niż konstruktor danej maszyny (na te Piotr czasem spojrzy, jeśli chce zrobić coś popularnego)
3. Takie, które zna wyłącznie Piotrek.


To mnie ZABIŁO!!
Jednak prawdę muszę CI przyznać. Dodałbym jeszcze takie:
5. Takie, o których konstruktor ledwo co pomyślał a Piotrek już je ma polepione :mrgreen:

Jacku!
Kończ "Wielką Niedźwiedzicę" bo Wojtek właśnie odpalił swe P-11C. Jeśli mamy zrobić projekcik to proponuję dodać troszkę "gazu".
Powrót w "komarzym" stylu :P
Avatar użytkownika
c3p0
 
Posty: 103
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 22 września 2007, 21:54

c3p0 napisał(a):Kończ "Wielką Niedźwiedzicę" bo Wojtek właśnie odpalił swe P-11C. Jeśli mamy zrobić projekcik to proponuję dodać troszkę "gazu".

Ja dopiero zaczynam zabawę z Wielką Misiową ale model jest na tyle prosty a wolnego czasu ciut więcej że powinno pójść w miarę szybko. Jedym problemem z Jedenastką będzie wybór odpowiednio zacnego malowania.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez Darek Trzeciak » sobota, 22 września 2007, 23:10

Jacku 3mam kciuki za "Wielką Misiową" - też ją miałem w planach teraz będę musiał je skorygować ;o)
P.S.
kat 6. To takie, które Piotr robi i będą natchnieniem dla konstruktorów
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 23 września 2007, 00:00

Darek Trzeciak napisał(a):Jacku 3mam kciuki za "Wielką Misiową" - też ją miałem w planach teraz będę musiał je skorygować ;o)

Dlaczego? Przynajmniej miałbym się od kogo uczyć?
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » niedziela, 23 września 2007, 00:23

Jacku ale masz tempo :shock: :shock: Toż niedawno był sklejony tylko taśmą :D Nienadążysz z kupnem kolejnych ;o)
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez Darek Trzeciak » niedziela, 23 września 2007, 00:35

Jacek Bzunek napisał(a):Dlaczego? Przynajmniej miałbym się od kogo uczyć?

Zaraz, zaraz, że niby Ty ode mnie :lol: No nie wiem... strach przed konfrontacją mógłbym w porównaniu z Tobą wypaść mizernie :mrgreen: Wystarczy, że Łanowskiego "dzbana" koniecznie chcę mieć w kolekcji.
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 23 września 2007, 01:03

Mariusz Jarzyna ze Szczecina czyli szef wszystkich szefów napisał(a):Jacku ale masz tempo :shock: :shock: Toż niedawno był sklejony tylko taśmą :D Nienadążysz z kupnem kolejnych ;o)

Model jest stosunkowo prosty i samosklejalny tak więc w porównaniu z P-40 Hasegawy zajmuje dużo mniej czasu. Z kupowaniem kolejnych może być inny problem, marzy mi się jeszcze Mk.I, maltański Mk.Vb trop, obowiązkowy Mk.IX z PFT i jeszcze kilka innych.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości