a na warsztacie Bf 109 F-4Z Trop 1:48 ICM

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

a na warsztacie Bf 109 F-4Z Trop 1:48 ICM

Postprzez LukaszS » wtorek, 18 grudnia 2007, 21:36

Cześć,

Powolutku robię model Bf 109 F-4Z Trop 1:48 z ICMu. Idzie mozolnie bo rownolegle kończę walrusa a i uczelnia pochłania niezmierne ilości czasu...
Na razie składam do kupy silnik i kokpit. Model silnika jest w zestawie. Nie powala jakością i dokładnością spasowania poszczególnych elementów, ale zawsze jest...
Model jest typowo relaksacyjno-treningowy, tak aby oswoić się z nową skalą i malowaniem farbami Vallejo.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Ostatnio edytowano środa, 19 grudnia 2007, 13:12 przez LukaszS, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrowka,
Lukasz
Avatar użytkownika
LukaszS
 
Posty: 583
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 21:56
Lokalizacja: Brisbane / Bali / Pobierowo

Reklama

Re: a na warsztacie Bf 109 F-4Z Trop 1:48 ICM

Postprzez Jarek Gurgul » wtorek, 18 grudnia 2007, 22:38

Dobra, dobra! Nie pchać się!
To miejsce w pierwszym rzędzie było zarezerwowane! O, tu jest miejscówka, a tu bilet...
No! To gościu siadaj teraz z tyłu i bądź cicho...

OK Łukasz. Możesz działać dalej, nie będzie więcej przeszkadzał. A ja się wyciągnę w fotelu i będę patrzył.

A, i zapomniałbym - dziękuję za wybór tematu.
Moje ulubione - jednosilnikowe myśliwce z pierwszych lat wojny...
Na dodatek Afryka i zestaw, którego nie miałem jeszcze okazji bliżej poznać.
Dopiero początek, a już zaczyna mnie zżerać ciekawość, jak to się skończy.

Liczę na częste aktualizacje, mimo Świąt i Nowego Roku (a może właśnie ze względu na nie?) ;o).

Powodzenia w pracy nad Messerkiem.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6045
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: a na warsztacie Bf 109 F-4Z Trop 1:48 ICM

Postprzez LukaszS » wtorek, 18 grudnia 2007, 23:05

Dzięki Jarku za wsparcie. Model podczas świąt i nowego roku najprawdopodobniej zostanie posklejany, tak aby przygotować go do malowania. Jak zrobię jakiś większy krok, napiszę, wystawię fotki. Widzę że sporo pracy będzie ze spasowaniem silnika w całość (szpary) ale nie taki messer straszny jak walrus revela ;o)

A co do samego modelu. Od pół roku choruję na to malowanie - niby proste ale ładne. Chciałem kupić italerkę w 72ce, a tutaj promocja u Pana Daniela się trafiła :mrgreen:

Miłego wieczoru
Pozdrowka,
Lukasz
Avatar użytkownika
LukaszS
 
Posty: 583
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 21:56
Lokalizacja: Brisbane / Bali / Pobierowo

Re: a na warsztacie Bf 109 F-4Z Trop 1:48 ICM

Postprzez Murek » środa, 19 grudnia 2007, 00:21

Niech cię Ręka Boska broni przed kupnem Italerki w 1-72...no chyba, że lubisz wyzwania, tzn piłki do plastiku, szpachlowanie, trasowanie linii podziałowych etc, etc... ;o)
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: a na warsztacie Bf 109 F-4Z Trop 1:48 ICM

Postprzez Daniel-Martola » środa, 19 grudnia 2007, 11:48

LukaszS napisał(a):u Pana Daniela

To se nagrabiłeś teraz tym panem.... :mrgreen:
Murek napisał(a):Niech cię Ręka Boska broni przed kupnem Italerki w 1-72

Nie sprzedałbym mu :mrgreen:

pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: a na warsztacie Bf 109 F-4Z Trop 1:48 ICM

Postprzez Sherman » czwartek, 20 grudnia 2007, 01:53

Murek napisał(a):Niech cię Ręka Boska broni przed kupnem Italerki w 1-72...no chyba, że lubisz wyzwania, tzn piłki do plastiku, szpachlowanie, trasowanie linii podziałowych etc, etc... ;o)

Linie podziałowe, może poza brakiem jednej wręgi można przeboleć ( jeszcze kwestia jak się do modeli podchodzi ), większy problem to osłona kabiny i traktorowate koła. Ale jeśli nie chcesz wydawać ponad 100zł na FineMoldsa to specjalnego wyboru nie ma.

A Łukaszowi gratulujemy wyboru malowania 8-) Bo jak sam napisałeś jest ono proste, ale w piękny sposób podkreśla smukłą sylwetkę F-a, chyba najładniejszej ze 109tek. Rasowy podniebny łowca :P
Chętnie popodglądam jak go budujesz.

Pzdr
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: a na warsztacie Bf 109 F-4Z Trop 1:48 ICM

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » czwartek, 20 grudnia 2007, 10:22

Sherman napisał(a):Ale jeśli nie chcesz wydawać ponad 100zł na FineMoldsa to specjalnego wyboru nie ma.

100 PLN za FineMoldsa :?: :shock: :?:
Na Allegro chodzą ok. 80, a jak będziesz sprowadzał z Japonii, to i poniżej 70 wyjdzie
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: a na warsztacie Bf 109 F-4Z Trop 1:48 ICM

Postprzez PiterATS » czwartek, 20 grudnia 2007, 10:41

Murek napisał(a):Niech cię Ręka Boska broni przed kupnem Italerki w 1-72...no chyba, że lubisz wyzwania, tzn piłki do plastiku, szpachlowanie, trasowanie linii podziałowych etc, etc... ;o)


Ja skleiłem ten model bez żadnych problemów, i bez używania szpachlówki- części pasowały do siebie znakomicie. Miałem wtedy jakieś 15 lat i to był mój pierwszy malowany plastik...
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 789
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: a na warsztacie Bf 109 F-4Z Trop 1:48 ICM

Postprzez Murek » czwartek, 20 grudnia 2007, 12:29

To, że model da się skleić bezproblemowo może być prawdą ( nie sprawdzałem) ale pytanie brzmi: czy będzie przypominał oryginał? Odpowiedź: tak ale tylko przypominał ;o)
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: a na warsztacie Bf 109 F-4Z Trop 1:48 ICM

Postprzez LukaszS » sobota, 22 grudnia 2007, 18:21

Cześć,

Dziś troszke porobiłem przy BFce. Skleiłem płaty i poodcinałem poszczególne części z ramek. Co dziwnego w tym modelu nie ma kołków pozycjonujących górną część płata względem dolnej, przez co podczas klejenia całość troche "pływa" i trzeba bardzo uważać. Powierzchnia płata dolnego jest trochę chropowata - ciekawe jak to będzie wyglądać pod nałożeniu Surfacera 1000... górny płat ma lekkie uszkodzenia powierzchni (jakby ktoś uderzał igłą w losowo wybrane miejsca. Co prawda nie ma tego dużo i prawdopodobnie schowa się to pod Surfacerem, ale obniża to w znacznym stopniu jakość tego modelu. Tak czy siak płaty już sklejone i wyszlifowane. Na razie nie przyklejam końcówek, ponieważ one mają być w kolorze białym i odpadnie mi zabawa z maskowaniem tego miejsca. Pasują dość dobrze do "centropłata". Zastanawiam się też nad przenitowaniem całości, bo mam teraz wolne...

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Pozdrowka,
Lukasz
Avatar użytkownika
LukaszS
 
Posty: 583
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 21:56
Lokalizacja: Brisbane / Bali / Pobierowo

Re: a na warsztacie Bf 109 F-4Z Trop 1:48 ICM

Postprzez Artur Domański » sobota, 22 grudnia 2007, 21:13

LukaszS napisał(a):Powierzchnia płata dolnego jest trochę chropowata - ciekawe jak to będzie wyglądać pod nałożeniu Surfacera 1000...

Przetrzyj drobniutkim papierem sciernym i bedzie OK, a co do koncówek to i tak trzeba bedzie je pomalowac, lepiej przyklej je wczesniej bo moga byc jakieś uskoki i trzeba bedzie szpachlowac
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1223
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 20:39
Lokalizacja: Włocławek

Re: a na warsztacie Bf 109 F-4Z Trop 1:48 ICM

Postprzez Timi » sobota, 22 grudnia 2007, 21:29

pomału i do przodu, ja też mam wolne i wczoraj siedziałem na modelarni od 16 do 5 rano. MI też sie zdaje że jak dobrze pasuje to nie ma co teraz wklejać tych końcówek

pozdrawiam
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: a na warsztacie Bf 109 F-4Z Trop 1:48 ICM

Postprzez Bercik » sobota, 22 grudnia 2007, 22:47

Hej, póki jesteś na takim etapie to niegłupio byłoby wykąpać porządnie model w jakimś detergencie, ICM czasem smaruje formy jakimś syfem, niektóre modele miałem miejscami normalnie tłuste...
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Bercik
 
Posty: 878
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03

Re: a na warsztacie Bf 109 F-4Z Trop 1:48 ICM

Postprzez LukaszS » sobota, 12 stycznia 2008, 01:08

Czesc,

Prace powoli ruszyły do przodu. Niestety zapowiada się kolejna przerwa (sesja...) Silnik dostał kolejne elementy, kokpit też. Wspierajac się dokumentacją (btw. instrukcja ICMu jest do bani :-/ ) jakoś udało mi się ukształtować bryłę silnika. Co ciekawe w tym modelu ICMu (a może i nie tylko tym?) jest to, że kompletny brak kołków ustawiających równo względem siebie połówki skrzydeł, kadłuba. Trzeba to robić na oko - nie polecam CA :( Drugą ciekawostką jest ponumerowanie części w instrukcji - niestety na wypraskach numerów już brak :lol: :lol: :lol: Proszę też o pomoc (o tym niżej...)

Obrazek

To na dzień dzisiejszy mam przygotowane do kąpieli i malowania podkładem

Obrazek

Co to za część? Ma ktos może zdjęcie jak to wygląda w prawdziwym messerku? Bo nijak nie mogę tego wpasować w model, a zdjęcia tego elementu nie posiadam :(

Dzięki Bercik. Model został porządnie wykąpany i będzie sukcesywnie kąpany przed malowaniem kolejnych elementów - to na prawdę poprawia jakość malowania :)

Dobranoc na dziś :)
Pozdrowka,
Lukasz
Avatar użytkownika
LukaszS
 
Posty: 583
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 21:56
Lokalizacja: Brisbane / Bali / Pobierowo

Re: a na warsztacie Bf 109 F-4Z Trop 1:48 ICM

Postprzez Jarek Gurgul » sobota, 12 stycznia 2008, 01:21

No Łukasz, chyba wyczułeś 'pismo nosem' i wreszcie ruszyłeś dalej z relacją, bo dziesięć minut przed Twoim postem zajrzałem do wątku i miałem nawet ochotę napisać coś brzydkiego, żeby Cię pogonić, ale jestem dobrze wychowany, więc zrezygnowałem. Poza tym, kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem... ;o)

A tak z konkretów, to te dwie części o które pytasz, to magazynki kadłubowych km-ów.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6045
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości