P-40E Warhawk Academy 1/72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: P-40E Warhawk Academy 1/72

Postprzez LazyCat » niedziela, 3 lutego 2008, 05:31

Jostein napisał(a):
Deco napisał(a):...co do olive drab to malowałem Pactrą A114 ANA 613.


Chyba lepsza byłaby Pactra A30. Bardziej zielona. Ewentualnie Model Master 1711.

PZDR

Andrzej "Jostein" Kowalski


Olive Drab jest trodnym kolorem, ten wyglada jak calkiem nowy (moze odrobinke za jasny) jak sama nazwa wskazuje nie powinien byc nasyconym kolorem (drab = szrawy, bezbarwny). Wielu sie o niego spiera.

Przyklady:

wspolczesny OD (Vietnam)

Obrazek

odrestaurowany (WWII) jako wyplowialy OD

Obrazek

Nowa farba powinna byc tak ciemna jak gora barierki, dobra farba jest Humbrol HU155, jako troche wyplowialy OD.

MM to bardzo wyplowialy OD i kolor jest nasycony. Popatrz na zdjecie samolotu ktory jest przedmoitem twojego modelu i w zaleznosci go pozostaw jak jest albo rozjasnij.
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 18:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina

Reklama

Re: P-40E Warhawk Academy 1/72

Postprzez Deco » niedziela, 3 lutego 2008, 06:36

Ja mam zamiar wykonać to malowanie( ze zdjęcia) i jak widać na fotce przebieg linii podziału kolorów na osłonie silnika jest inny . Czyli trzeba przemalować .
Obrazek

Chociaż , gdy przeglądałem fotki na tej stronie http://www.p40warhawk.com/index.htm z tą linią podziału kolorów było różnie.
Pozdrawiam Dominik Dec!!!:D
Obrazek
Avatar użytkownika
Deco
 
Posty: 222
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:01
Lokalizacja: Sokołów Małopolski

Re: P-40E Warhawk Academy 1/72

Postprzez Pit » poniedziałek, 4 lutego 2008, 10:00

No właśnie to zdjęcie pokazuje, że granica kolorów na wlocie chłodnicy przebiega znacznie niżej niż w Twoim modelu. Pozwoliłem sobie zaznaczyć na powyższym zdjęciu granicę kolorów z Twojego modelu.

Obrazek

Powinieneś troszkę poprawić.
Piotrek Suska (kolejny nawrót choroby modelarskiej...)
http://www.ciap-trek.pl
Avatar użytkownika
Pit
 
Posty: 180
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: P-40E Warhawk Academy 1/72

Postprzez PrzemoL » poniedziałek, 4 lutego 2008, 11:02

Przykro mi, Deco, że sobie wybrałeś tamten model za wzór. Niestety linia podziału kolorów jest w nim zbyt wysoko. Na swoje usprawiedliwienie powiem, że wynikało to z tego, że dopasowałem ją do kalki z flagami, ale te są zbyt małe. Widać to porównując mój model ze zdjęciami oryginału w podanym tam linku:
http://www.clubhyper.com/reference/p40e1cresswelldk_1.htm
Zdecydowanie przemaluj!
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Re: P-40E Warhawk Academy 1/72

Postprzez Deco » poniedziałek, 4 lutego 2008, 16:32

PrzemoL napisał(a):Przykro mi, Deco, że sobie wybrałeś tamten model za wzór. Niestety linia podziału kolorów jest w nim zbyt wysoko. Na swoje usprawiedliwienie powiem, że wynikało to z tego, że dopasowałem ją do kalki z flagami, ale te są zbyt małe. Widać to porównując mój model ze zdjęciami oryginału w podanym tam linku:
http://www.clubhyper.com/reference/p40e1cresswelldk_1.htm
Zdecydowanie przemaluj!


Przemalowanie już postanowione. Na pewno to wykonam bo model jak na razie moim zdaniem model wychodzi mi nawet dobrze , więc szkoda popsuć końcowy wygląd takim prostym błędem.
Pozdrawiam Dominik Dec!!!:D
Obrazek
Avatar użytkownika
Deco
 
Posty: 222
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:01
Lokalizacja: Sokołów Małopolski

Re: P-40E Warhawk Academy 1/72

Postprzez Deco » niedziela, 2 marca 2008, 09:41

Po dwóch tygodniach męki dramatów ( porwane kalki z tygrysem) udało mi sie wreszcie skończyć nakładać kalkomanie . Teraz czeka mnie warstwa sido i wasch . Podziękowania należą się kolegom Pitowi i Przemolowi za kalki .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Dominik Dec!!!:D
Obrazek
Avatar użytkownika
Deco
 
Posty: 222
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:01
Lokalizacja: Sokołów Małopolski

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości