[MidWay] TBF-1 Avenger (Hasegawa 1/72)

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: [MidWay] TBF-1 Avenger (Hasegawa 1/72)

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 1 czerwca 2012, 12:08

Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Wypełniasz zestawową kabinkę plasteliną, zamrażasz i nie zdejmujesz. Nową kabinkę naciągasz na starej, wypełnionej tą plasteliną. Stara kabinka nadaje sztywność, kształt i nie topnieje przy ogrzewaniu, plastelina w jej wnętrzu usztywnia ją i odbiera ciepło.
Naciągnięta nowa osłona trochę zagina się na brzegach starej, więc wystarczy odciąć nożykiem jeden brzeg, aby zeszła. Potem obrabiasz sobie nową osłonkę, a starą zostawiasz w cieple, żeby na spokojnie wydłubać plastelinę.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Reklama

Re: [MidWay] TBF-1 Avenger (Hasegawa 1/72)

Postprzez zegeye » piątek, 1 czerwca 2012, 12:19

Aaaaa, to dopiero teraz cię zrozumiałem :D Ale w ten sposób będę miał wytłoczone ożebrowanie (jeśli takowe będzie na starej kabince, bo w hase ono jest narysowane ale nie odstaje....). Ok popróbuję jeszcze raz.....
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Re: [MidWay] TBF-1 Avenger (Hasegawa 1/72)

Postprzez zegeye » poniedziałek, 4 czerwca 2012, 10:29

Starałem się jak mogłem by zdążyć na czas..... ale niestety nie udało się. Mea culpa. Tak jak pisałem wcześniej będę sprawę kończył. W dzisiejszej ''galerii'' mogę pokazać dalszą walkę z drobiazgami...

Tuning osłon podwozia i tylny dolny karabin strzelca:

Obrazek

Śmigło, i szczegóły tylnej strefy pod owiewkowej... dorobiona szyba i pałąk ograniczający ruch wieży. Tu dojdzie jeszcze dodatkowa suwana tylna częśc owiewki, którą też mam prawie skończoną (nie wiem tylko czy to się upchnie pod owiewką....)

Obrazek

Obrazek

No i zdjęcia całości na dzień dzisiejszy.... jak widać do obrony przed inwazją średnio się to nadaje ;o)

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Re: [MidWay] TBF-1 Avenger (Hasegawa 1/72)

Postprzez zegeye » poniedziałek, 11 czerwca 2012, 14:09

Niewielki krok. Dorobiona dodatkowa osłona łącząca kabinę z wieżą strzelca. Widać ją na zdjęciach wczesnych Avengerów i na fotkach mojego bohatera też. Tu w pozycji cofniętej. Mam nadzieję że uda się to upchać pod owiewką główną.

Obrazek
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości