[MidWay]B5n2 Kate 1:72 Hasegawa

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

[MidWay]B5n2 Kate 1:72 Hasegawa

Postprzez karolkonw » wtorek, 22 listopada 2011, 23:58

P-38 już na ukończeniu więc mogę się przyłączyć do projektu zgodnie z deklaracją.
Zdjęcie bardziej pro forma bo zestaw (chyba) znany.
Obrazek


Będę bardzo, bardzo zobowiązany za wszelką pomoc - to mój pierwszy kontakt z lotnictwem japońskim więc na początek może ktoś coś do przeczytania poleci?:)

A w kwestii modelu jako takiego- chce skompletować farby i tu już mnie głowa boli od wnętrza poczynając:) (wg instrukcji mix 6 kolorów) na kamuflazu konczac - instrukcja podaje jedynie "neutral grey" i green (mitsubishi) zresztą myląc je w instrukcji malowania
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [MidWay]B5n2 Kate 1:72 Hasegawa

Postprzez Jaho63 » środa, 23 listopada 2011, 00:13

Kasia to nie moje pole. Ale jak niedawno maglowaliśmy, wymień oszklenie. Reszta modelu jest niezła.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: [MidWay]B5n2 Kate 1:72 Hasegawa

Postprzez karolkonw » środa, 23 listopada 2011, 01:17

Jaho63 napisał(a):Kasia to nie moje pole. Ale jak niedawno maglowaliśmy, wymień oszklenie. Reszta modelu jest niezła.


Już zamówiłem oszklenie pavli:)
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: [MidWay]B5n2 Kate 1:72 Hasegawa

Postprzez zegeye » środa, 23 listopada 2011, 12:12

Co do lektury to możesz zacząć od Wydawnictwa Militaria nr 145. A kolorami bym się zbytnio nie przejmował. Zielony i szary z palety TAMIYA (bądź jakiejkolwiek innej firmy - teraz większość robi dedykowane kolory do japonskiej armii i marynarki). Kolor wnętrza warto by bylo zmieszać z tego co podaje instrukcja... bo w Kaskach był wlasnie taki nietypowy....

Tu masz ciekawe podejscie do kolorow japonskich:

http://www.j-aircraft.com/research/joerncolor.htm

Odszukaj Nakajima interior color..... To sa farby Humbrola. Tu masz tylko 3 kolory. Nawet jak nie masz tych konkretnie barw, to zidentyfikuj je i mozesz dobrac z palety innego producenta podobne.
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: [MidWay]B5n2 Kate 1:72 Hasegawa

Postprzez pik » środa, 23 listopada 2011, 12:13

Z literatury to ja korzystałem z ksiązki wydawnictwa Militaria (wspólna monografia Val i Kate). To po polsku. Po japońsku jest monografia wydawnictwa bunrin-do. Czytać sie nie da, ale dużo zdjęć. ;o)

Co do wnętrza to jak nie pomalujesz to będzie dobrze. Tak naprawdę to nikt nie wie, jakie tam były kolory. Ja zrobiłem generalnie zgodnie z instrukcją.
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: [MidWay]B5n2 Kate 1:72 Hasegawa

Postprzez marco2607 » środa, 23 listopada 2011, 13:08

pik napisał(a):Co do wnętrza to jak nie pomalujesz to będzie dobrze. Tak naprawdę to nikt nie wie, jakie tam były kolory. Ja zrobiłem generalnie zgodnie z instrukcją.


Nigdy nie widziałem tak dziwnej instrukcji. :shock: Kolory do mieszania przesłał Ci Zbyszek tylko to nie jest mieszanina humbroli a gunze.
Jak nie chcesz mieszać to w/g gunze wnętrze C127, góra C15, dół C56, silnik C125.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3307
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [MidWay]B5n2 Kate 1:72 Hasegawa

Postprzez karolkonw » środa, 23 listopada 2011, 14:27

marco2607 napisał(a):
pik napisał(a):Co do wnętrza to jak nie pomalujesz to będzie dobrze. Tak naprawdę to nikt nie wie, jakie tam były kolory. Ja zrobiłem generalnie zgodnie z instrukcją.


Nigdy nie widziałem tak dziwnej instrukcji. :shock: Kolory do mieszania przesłał Ci Zbyszek tylko to nie jest mieszanina humbroli a gunze.
Jak nie chcesz mieszać to w/g gunze wnętrze C127, góra C15, dół C56, silnik C125.


Dziękuję Panowie!

Marco- uprzedziłeś mnie bo chciałem własnie o te gunze zapytać:)
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: [MidWay]B5n2 Kate 1:72 Hasegawa

Postprzez pik » środa, 23 listopada 2011, 19:13

Nigdy nie widziałem tak dziwnej instrukcji.
W instrukcji Hasegawy wnętrze jest podane jako miks 4 barw, wątpie aby komukolwiek chciało się mieszać. Ja zinterpretowałem ten firmowy "miks" jako aotake-iro i użyłem w to miejsce autentyka Model Mastera 2119. Z tym, że niektóre detale pociagnąłem czarnym (np tablice przyrządów) i zielonym (np fotele). Zastanawiałem się nad użyciem zielonej do wnetrza (jakiejkolwiek), ale taki niebieskawy środek dość ciekawie wygląda... ;o)
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: [MidWay]B5n2 Kate 1:72 Hasegawa

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » środa, 23 listopada 2011, 19:48

W instrukcji Kaśki z Hasegawy w 1/48 jest podany kolor Gunze serii C o nr 127 (cockpit color (Nakajima) więc nie trzeba nic mieszać
http://www.gunze.pl/go/_info/?user_id=C127&lang=pl
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: [MidWay]B5n2 Kate 1:72 Hasegawa

Postprzez zegeye » czwartek, 24 listopada 2011, 12:20

pik napisał(a):Ja zinterpretowałem ten firmowy "miks" jako aotake-iro i użyłem w to miejsce autentyka Model Mastera 2119.


Oj, błąd. Rzadko kiedy aotake było w kabinach. Malowano nim wewnętrzne powierzchnie konstrukcji płatowca, niekiedy niektóre elementy w kabinie, może wnęki kół itp. Jeśli zależy ci na podobieństwie do oryginału to zrób mieszankę przypominającą kolor z linka który podał Mariusz lub po prostu kup tą farbę.
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: [MidWay]B5n2 Kate 1:72 Hasegawa

Postprzez pik » czwartek, 24 listopada 2011, 12:39

Ej tam błąd... Nie ma pewności jakimi barwami malowano wnętrza. Nie było to zestandaryzowane, każda wytwórnia wykończała środek wg własnej decyzji, i to różnymi farbami w różnym okresie. Tyle udało się ustalić na podstawie szczątkowych zachowanych informacji i tych paru zachowanych samolotów. Wnętrze Kate było zapewne ciemnozielone, co do odcienia nie ośmielibym się wskazać. A ja zrobiłem środek aotake bo fajnie to wygląda, poza tym taka była sugestia Hasegawy.

Dociekliwym polecam świetny blog http://www.straggleresearch.com/, zresztą akurat w ostatnim wpisie jest prezentowana ładnie wykonana Kate.
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: [MidWay]B5n2 Kate 1:72 Hasegawa

Postprzez karolkonw » czwartek, 24 listopada 2011, 13:12

Farby zamówione + blaszka eduarda akurat trafiła się fajnej cenie ( ale z drobnymi brakami ) - jak tylko dostane w łapy zaktualizuje warsztat do czegoś ponad inbox:)
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: [MidWay]B5n2 Kate 1:72 Hasegawa

Postprzez marco2607 » czwartek, 24 listopada 2011, 15:51

pik napisał(a):Wnętrze Kate było zapewne ciemnozielone, co do odcienia nie ośmielibym się wskazać. A ja zrobiłem środek aotake bo fajnie to wygląda, poza tym taka była sugestia Hasegawy.


O ty nie masz złej instrukcji :lol: ty nie potrafisz się przyznać do błędu. Jakbyś byl tak bardzo dociekliwy to byś wiedział jaki kolor otrzymuje się mieszając 82% białego, 5% żółtego,10% zielony ,7% brąz . Tyle hasegawa, jak widzisz metaliku tam nie ma.
Po wymieszaniu daje lekko ciemniejszy odcień od 127. Mogłem się pomylić ,bo przy mieszaniu trzeba zachować podobną gęstość farby. ( więc stąd tan ciemniejszy odcień).
To że malujesz jak CI się podoba, Twoja wola ,ale proszę nie wprowadzaj nikogo w błąd. :!: :!: :!:
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3307
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [MidWay]B5n2 Kate 1:72 Hasegawa

Postprzez pik » czwartek, 24 listopada 2011, 15:55

proszę nie wprowadzaj nikogo w błąd.
Faktycznie może się jakoś zasugerowałem tym kolorem (zresztą napisałem wyraźnie że to MOJA interpretacja!), ale nikogo nie zamierzałem wprowadzać świadomie w błąd. W każdym razie przepraszam, jeśli ktos poczuł się wyprowadzony na manowce! :) Myślę że Karol na pewno nie zdążył machnąć jeszcze pędzelkiem...

Jakbyś byl tak bardzo dociekliwy to byś wiedział jaki kolor otrzymuje się mieszając 82% białego, 5% żółtego,10% zielony ,7% brąz .
Przyznaję że nie potrafię sobie wyobrazić tego koloru, a gunze nie używam, także pozostanę w nieświadomości... Na pewno przy tej ilości białego jest to jasny kolor, a wnętrze Kate na zdjęciach czarno-białych jest dość ciemne. Kolorowych zdjęć nie ma i nie będzie zapewne, bo z tego co wiem nie zachował się żaden egzemplarz tej maszyny.
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: [MidWay]B5n2 Kate 1:72 Hasegawa

Postprzez zegeye » czwartek, 24 listopada 2011, 17:04

pik napisał(a): Kolorowych zdjęć nie ma i nie będzie zapewne, bo z tego co wiem nie zachował się żaden egzemplarz tej maszyny.


W całości może i nie, ale....

http://www.j-aircraft.com/relics/peter_ ... 02-001.jpg

Musisz pogrzebać bardziej ;o) Co do kolorów to niech każdy sobie zinterpretuje.... Oczywiście ten egzemplarz poleżał pod gołym niebem troszeczkę...
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Chudy Ed i 39 gości