[MidWay] Aichi D3A1 Val, Rev/Hase 1/48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

[MidWay] Aichi D3A1 Val, Rev/Hase 1/48

Postprzez Czarny » wtorek, 6 grudnia 2011, 15:04

Czekając na aftermarkety do Buffalo i Devastatora postanowiłem rozgrzebać coś innego. Padło na Vala. Model znany - Hasegawa w pudełku Revella. Będzie prosto z pudla bez większych przeróbek.

Do tej pory, w ramach odpoczynku po wczorajszej podróży z Wrocławia do Krakowa A4 w gęstym i lepkim śniegu, że nie było widać końca maski samochodu, popracowałem nad skrzydłami i zabrałem się porządnie na wnętrze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak farba podeschnie malujemy detale i robimy obicia.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: [MidWay] Aichi D3A1 Val, Rev/Hase 1/48

Postprzez marco2607 » środa, 7 grudnia 2011, 10:20

Muszę przyznać że ciekawie wybrnąłeś z kolorystyki wnętrza. Są opisy do zastosowania 303 , inni sugerują 58 w/g gunze.
Pomieszanie obu kolorów daje fajny efekt.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3307
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [MidWay] Aichi D3A1 Val, Rev/Hase 1/48

Postprzez Czarny » środa, 7 grudnia 2011, 15:59

Darek polecił mi 303 a że miałem malować od razu też i SBD to do rozcieńczenia użyłem IG :P

Dodałem obicia robione skalpelem i wykałaczką oraz wash. Musze jeszcze pomalować zegary i zrobić coś a'al pasy.

Obrazek

Obrazek

Czy ktoś dysponuje jakimiś malowankami opartymi choć ciut- ciut na źródłach?
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: [MidWay] Aichi D3A1 Val, Rev/Hase 1/48

Postprzez karolkonw » środa, 7 grudnia 2011, 17:14

no to znowu fiu fiu:)
ten wash AK różni się jakoś od mig'owego?
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: [MidWay] Aichi D3A1 Val, Rev/Hase 1/48

Postprzez Jaho63 » środa, 7 grudnia 2011, 17:17

Wash fiu fiu, ale odrapania troszkę za wielkie? Za głębokie? Ale pewnie nie będzie tego widać.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: [MidWay] Aichi D3A1 Val, Rev/Hase 1/48

Postprzez Czarny » środa, 7 grudnia 2011, 22:24

karolkonw napisał(a):no to znowu fiu fiu:)
ten wash AK różni się jakoś od mig'owego?

Na mieście (będąc bardziej dokładnym to na Bieżanowskiej) gadają że niby się rożni. Miga za bardzo nie znałem więc nie wypracowałem sobie zdania, z AK świetnie mi się pracuje i daje fajne efekty.



Jaho63 napisał(a):Wash fiu fiu, ale odrapania troszkę za wielkie? Za głębokie? Ale pewnie nie będzie tego widać.


Ranisz mnie :( :( :( :( :( to moje najlepsze obdrapania w życiu ;o) Tak na serio to podobają mi się ale widzę pewne niedoskonałości. Z drugiej strony muszą być troszkę przerysowane, żeby nie zginęły zupełnie po zmontowaniu kadłuba.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: [MidWay] Aichi D3A1 Val, Rev/Hase 1/48

Postprzez Jaho63 » środa, 7 grudnia 2011, 22:36

Czarny napisał(a):Ranisz mnie

Wybacz. Następnym razem będę delikatny. ;o)
Ale wiesz o czym mówię? Pewnie masz rację, co do tego, że mogłyby być potem niewidoczne, ale teraz, do skali są zbyt... Wyglądają jak ślady pazurów tyranozaura próbującego wydłubać z kabiny pilota. ;o)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: [MidWay] Aichi D3A1 Val, Rev/Hase 1/48

Postprzez Czarny » środa, 7 grudnia 2011, 23:28

Jaho63 napisał(a):
Czarny napisał(a):Ranisz mnie

Wybacz. Następnym razem będę delikatny. ;o)
Ale wiesz o czym mówię? Pewnie masz rację, co do tego, że mogłyby być potem niewidoczne, ale teraz, do skali są zbyt... Wyglądają jak ślady pazurów tyranozaura próbującego wydłubać z kabiny pilota. ;o)


Wiem o czym mówisz. Jest jeszcze jedna rzecz - ciężko to pokazać na fotkach ale obicia są pokryte delikatna warstwą washa co sprawia, że widoczne są tylko pod odpowiednim kątem i nie bija tak po oczach, natomiast zdjęcia robiłem tak żeby światło odbiło się od jak największej ilości obić.
Z drugiej strony to te maszyny były w użyciu przez długi czas i tona morzu.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: [MidWay] Aichi D3A1 Val, Rev/Hase 1/48

Postprzez Jaho63 » środa, 7 grudnia 2011, 23:49

Marcin, jak ja piszę, że coś mi wygląda na... To w domyśle, nie chodzi o to, że tak ma być i koniec, moja racja jest mojsza. :)
A Ty możesz mi napisać, że absolutnie nie, bo właśnie takie były, albo że to kwestia zdjęć, czy co tam. Spoko. Oglądamy sobie modele i dzielimy wrażeniami. Przy czym jak na razie, mimo "marudzenia", moje odczucia są takie, że zacytuję kolegę Toczonego a za nim Bolka. "Plusy dodatnie przesłaniają plusy ujemne". ;o)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: [MidWay] Aichi D3A1 Val, Rev/Hase 1/48

Postprzez Czarny » czwartek, 8 grudnia 2011, 00:27

Ja za to nie będę ukrywał, że w temacie lotnictwa pokładowego jego Cesarskiej Mości jestem równie biegły co w fizyce kwantowej i że część tego co robię to raczej może wyobrażenie nie poparte kwitami (których z tego co słyszałem akurat na wnętrze jest mało bo to co mamy to w większości odłowione destrukty).

Swoja drogą powtórzę pytanie, gdzie można znaleźć malowania Vali z Bitwy o Midway? Przetrząsnąłem co mam i jakaś posuch, wszędzie tylko Pearl Harbour.... a nie chciał bym zrobić np maszyny która spadła np. na Morzu Koralowym w odmęty "oceanu"

Hasegawa podaję do malowania jakąś śmieszna mieszankę farb, czego używacie na górę i dół?
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: [MidWay] Aichi D3A1 Val, Rev/Hase 1/48

Postprzez Jaho63 » czwartek, 8 grudnia 2011, 00:35

Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: [MidWay] Aichi D3A1 Val, Rev/Hase 1/48

Postprzez marco2607 » czwartek, 8 grudnia 2011, 17:49

Czarny napisał(a):Hasegawa podaję do malowania jakąś śmieszna mieszankę farb, czego używacie na górę i dół?


Do aichi trzeba mieszać . Przesyłam tabelkę, jest z Model Art 406 .Może się komuś przyda.

Obrazek

Kolory aichi to nr3 i nr6.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3307
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [MidWay] Aichi D3A1 Val, Rev/Hase 1/48

Postprzez Darek Trzeciak » piątek, 9 grudnia 2011, 00:52

Fajowo ten łosz wygląda. Chyba najwyższa pora samemu go wypróbować. W chemii modelarskiej to jestem dekadę za murzynami ;o)
Czarny napisał(a):Swoja drogą powtórzę pytanie, gdzie można znaleźć malowania Vali z Bitwy o Midway??

Mizernie z tymi malowaniami, większość to domysły. Darek "Pik" podawał fajną stronkę http://japaneseaircraft.multiply.com/photos Pogmeraj tam może coś ustrzelisz.
Czarny napisał(a):a nie chciał bym zrobić np maszyny która spadła np. na Morzu Koralowym w odmęty "oceanu"

Tam działały lotniskowce z 5-go dywizjonu (Shokaku i Zuikaku)... no dobra wiem o co Ci chodzi Marcin bo przerabiałem ten sam temat :mrgreen:

Czarny napisał(a):Hasegawa podaję do malowania jakąś śmieszna mieszankę farb, czego używacie na górę i dół?

Postanowiłem się nie babrać w jakieś mieszanki i na górę zastosowałem misterkolora C15, na dół pewnie dam C128 a osłonę silnika też gotowcem C125.

Jaho63 napisał(a):Ten jest pono z Midwaja:
Obrazek
http://forummarine.forumactif.com/t4477-aichi-d3a-val

Na Midłeja Janusz to za mało zielonego. Jak to "we wojsku" bywało wszystko na zielono ma być ;o)
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: [MidWay] Aichi D3A1 Val, Rev/Hase 1/48

Postprzez marco2607 » piątek, 9 grudnia 2011, 10:44

Tak zaciekawiliście mnie tym valem że dokładniej go sobie pomacałem. :lol:
Co do kolorystyki to z gotowiec C125 jest ok, C15 możliwy (te samoloty nie były malowane w fabryce i nie wiadomo czym je pomalowali ). Istnieje jednak duży prawdopodobieństwo że była to taka sama farba jak na Kate rozbitej na PEARL HARBOR.
Natomiast dół bym jednak mieszał to tylko 2 farby, a w dodatku błyszczące (odpada glans pod kalki).
Jest w tym modelu jeszcze parę baboli, a najbardziej widoczne są skrzydła na których trzeba zmienić linie podziału blach. :shock:
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3307
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [MidWay] Aichi D3A1 Val, Rev/Hase 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » piątek, 9 grudnia 2011, 10:55

Zastanawiam się tylko czemu nie waloryzujecie (tzn. Ty i Darek) blaszką Eduarda - jest bardzo tania- tylko 19 zł np. u "pokątnego sprzedawcy" a z pewnością nabrało by to lekkiej delikatności w detalach
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 51 gości