Strona 1 z 1
Do znawców tematu - He111 H4/H6 - wskaż 10 różnic ;)

Napisane:
sobota, 10 grudnia 2011, 14:20
przez TK
Witam wszystkich sympatyków prof. Ernsta Heinkla ;)
Mam nurtujące mnie pytanie: jakie są najważniejsze różnice w wyglądzie zewnętrznym obu wersji, czyli H4 i H6?
Innymi słowy jak przerobić wersję H6 na H4?
Mam na stanie Hasegawe 1/72 H6 (E 21 lub 00551)
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź,
TK
Re: Do znawców tematu - He111 H4/H6 - wskaż 10 różnic ;)

Napisane:
sobota, 10 grudnia 2011, 15:23
przez pik
Znawcą tematu nie jestem, także nie wyłożę wiedzy na talerzu, ale poszukaj książki "Vom Original zum Model: Heinkel He 111", są tam szczegółowo opisane różnice pomiędzy poszczególnymi (pod)wersjami. Oczywiście niezbędna znajomość niemieckiego.
Re: Do znawców tematu - He111 H4/H6 - wskaż 10 różnic ;)

Napisane:
sobota, 10 grudnia 2011, 16:18
przez Tomasz Borowski
Też nie czuję się znawcą, ale mogę podpowiedzieć,że wykaz zmian w poszczególnych wersjach He 111 i to zaznaczonych na rysunkach przedstawiają monografie Kagero He 111 vol I i vol II .
Re: Do znawców tematu - He111 H4/H6 - wskaż 10 różnic ;)

Napisane:
środa, 14 grudnia 2011, 17:07
przez Intruder
Jakiś czas (dość dłuuugi czas), temu nieco studiowałem historię tego Heinkla, z tego co wiem przede wszystkim H6 miał komorę przystosowaną do przenoszenia dwóch torped, zamiast ładunku bombowego, po za tym miał ogólnie zmienione uzbrojenie strzeleckie. Pozdrawiam. Ciekawie byłoby gdyby, tak jak jakiś chyba czas temu (jeśli mówię źle proszę poprawić) pojawiła się tu 111.
Re: Do znawców tematu - He111 H4/H6 - wskaż 10 różnic ;)

Napisane:
czwartek, 15 grudnia 2011, 21:00
przez Muśtax
Witam, z tego co pamiętam to w H6 został wprowadzony nowy podział blach poszycia w tylnych partiach kadłuba a pod nim samym stosowano dwa typy pylonów do podwieszeń bomb PVC 1006 i ETC 2000 z czym ten drugi wprowadzono właśnie na tej wersji , późniejsze "szóstki" miały inne śmigła,VS 11 drewniane o szerokich łopatach oraz inny kołpak, zmianie uległa także podkadłubowa gondola a w przedniej je części możliwe było zamontowanie działka MG FF.
Masz może zdjęcie interesującej Cię maszyny, myślę że wtedy łatwiej było by wskazać różnice między nią a tym co oferuj model .
Re: Do znawców tematu - He111 H4/H6 - wskaż 10 różnic ;)

Napisane:
sobota, 17 grudnia 2011, 21:37
przez TK
Niestety nie posiadam fotografii ale generalnie dziękuję za dobre słowa

.
Mam zamiar wykonać maszynę z 8./KG 54 lub II./KG 26. Szerszy opis malowań w recenzji "by Scott Van Aken" na modelingmadness.com - zestaw Aeromaster 72-147 He-111
http://modelingmadness.com/scotts/decals/aero/am72147.htm
Re: Do znawców tematu - He111 H4/H6 - wskaż 10 różnic ;)

Napisane:
niedziela, 18 grudnia 2011, 13:40
przez Intruder
TK napisał(a):Niestety nie posiadam fotografii ale generalnie dziękuję za dobre słowa

.
Mam zamiar wykonać maszynę z 8./KG 54 lub II./KG 26. Poniżej nieco szerszy opis - nie jest to kryptoreklama

zwykła recenzja dla celów dyskusji
http://modelingmadness.com/scotts/decal ... m72147.html
Tylko link, jeszcze trzeba by poprawić, bo ten podany nawet po modyfikacjach, nie ma ochoty działać.
Re: Do znawców tematu - He111 H4/H6 - wskaż 10 różnic ;)

Napisane:
niedziela, 18 grudnia 2011, 14:07
przez Jaro1941
Witam!
Nie mam zielonego pojęcia na ten temat ale w znanej większości użytkowników książce Witolda Szewczyka tak opisane są różnice między tymi wersjami:
(...)H-4miał początkowo silniki Jumo 211 D-1, ale druga partia maszyn otrzymała silniki Jumo 211 D-1 o wzmocnionej konstrukcji ze sprężarką, osiągając moc startową 1340KM (...) Prawa komora bombowa pozostała bez zmian, zaś pod lewą zamocowano sztywną płytę z uchwytami na dwie bomby po 1000kg lub jedną 1800kg oraz uchwyty na dwie torpedy LTF 5b.
W H-6 uzbrojenie składało się z pięciu karabinów MG 15 araz działka MG FF w gondoli pod kadłubem. Tylny górny strzelec otrzymał zamykaną osłonę. Pewna liczba bombowców miała zdalnie sterowany karabin MG 17 w końcówce kadłuba. Zewnętrzne zaczepy były dostosowane do przenoszenia torped. Odmiana ta stała się wkrótce najbardziej popularna, ze względu na dobre właściwości pilotażowe i obsługowe. Na bombowcech He 111 H-6 były prowadzone pruby z bombami sterowanymi radiowo ,,Fritz" X oraz BV 246 ,,Hagelkorn".
Re: Do znawców tematu - He111 H4/H6 - wskaż 10 różnic ;)

Napisane:
poniedziałek, 19 grudnia 2011, 08:13
przez Muśtax
Widziałeś może to zdjęcie:
internetjedna z maszyn z zestawu kalkomani, bardzo ciekawa, stały karabin w ogonie, działko MG FF na przodzie gondoli podkadłubowej, możliwe że to moze być też H6 wczesnych seri produkcyjnych z metalowymi śmigłami.