przerywniki w 1:72 - Goppingen Go-9 (AML), Baynes Bat, DFS

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

przerywniki w 1:72 - Goppingen Go-9 (AML), Baynes Bat, DFS

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 20 września 2007, 09:26

Zrobiłem sobie przerywniki od dziubdziania superwypasionych modeli. Jako że dokumentacji niewiele, to mogę sobie odpocząć.
Oczywiście nie w klasycznym układzie aerodynamicznym :D

Goppingen Go-9 z AML
Tu trochę powalczyłem, bo firma zostawiła wloty powietrza zamknięte, więc je otworzyłem i wstawiłem coś w rodzaju silniczka.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dfs 194 poza przeryciem OOB, nic pięknego, ale jedyny
Obrazek

I druga nowość Baynes Bat, poza dwiema jamkami skurczowymi i dość słabą szybką całkiem przyjemny
Obrazek

Następne etapy, dwa prawie skończone- tylko werniks i drobiazgi, a Go-9 trochę mnie zatrzymał na szpachlowaniu, szlifowaniu i ryciu. AML zrobił tu wielki błąd, bo przednia część w oryginale imituje Ju-88 z poziomym podziałem okienek, a w modelu uprościli sobie robiąc zwykły ostrosłup ze skośnym podziałem okienek. zalałem całość Distalem i wyrzeźbiłem od nowa.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Ukończyłem DFSa
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A Goppingen trochę mi jeszcze przydał roboty
Obrazek
Jak wam się podobają żywiczne wyważenia lotek? Mi też się podobały...
Obrazek
...ale trzeba je było zmienić na zgodne z oryginałem "buławki"
Obrazek
Przeróbki podwozia: golenie ze zbyt miękkiego tworzywa gięły się, więc zrobiłem nowe z igieł lekarskich, przy okazji skorygowałem kształt przedniej goleni i wykonałem osłonę amortyzatora z nawiniętego drucika, a także wytłoczyłem błotnik przedniego koła z plastikowego żagla od "Glorieux" (bardzo cienkie i dobre tworzywo do obciągania). Błotnika nie było w zestawie, mimo że na planikach jest. Pokrywy podwozia były odlane razem i były dośc grube. szkoda mi ich było, bo miały ładną wewnętrzną fakturę, więc rozciąłem i pocieniłem je.
Obrazek

Podivejte si, vaźeny pany, jsem netoperek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Und ich bin Goppingen, noch nicht ganz fertig.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ostateczne zdjęcia Goppingena są tu:
Obrazek
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Reklama

modele polskich samolotów

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości