[W]F-5B Lightning, Academy 1:48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

[W]F-5B Lightning, Academy 1:48

Postprzez SebastianC. » piątek, 15 lutego 2008, 11:03

Od kilku dni mam na warsztacie model, którego wykonanie zleciła mi moja małżonka - a mianowicie wersja rozpoznawcza P-38J Lightning:

Obrazek
F-5B z francuskiego dywizjonu rozpoznawczego GR II/33 pilotowany przez kapitana Antoine de Saint-Exupéry. Na tej maszynie 31 lipca 1944 o 8.45 rano wystartował do misji fotografowania niemieckich wojsk koło Lyonu, z której już nie powrócił.

Model to academy nr2215 który muszę przerobić z wersji F-5E oferowanej przez producenta. Obie wersje bazują na ramie P-38J więc przeróbki ograniczę do części nosowej (F-5B nie miał charakterystycznych "bąbli" oraz miał inaczej rozmieszczone kamery). Do tego blaszka zoom edka i kalki Carpena do francuskich rozpoznawczych lightningów.

Na dzień dzisiejszy mam sklejony kokpit:

Obrazek
Obrazek

Oraz sklejone belki ogonowe:
Obrazek

Jak widać na załączonym obrazku (dolna belka) ścianki komór podwozia są zdecydowanie za grube, poza tym po wpasowaniu w belkę ogonową okazuje się, że komory są ciut za wąskie. Takiego babola nie mogłem zostawić i postanowiłem dorobić nowe ścianki z cienkiego arkusza polistyrenu (górna belka).
Na dzień dzisiejszy to tyle, cdn....
Ostatnio edytowano piątek, 15 lutego 2008, 13:21 przez SebastianC., łącznie edytowano 1 raz
Na warsztacie: Mirage 2000C


Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
SebastianC.
 
Posty: 32
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 13:34

Reklama

Re: [W]F-5B Lightning, Academy 1:48

Postprzez mr.jaro » piątek, 15 lutego 2008, 12:42

Zapowiada sie interesujaco.

Czy mieszczace przednie kolo wybrzuszenie w podlodze kabiny nie powinno byc w barwie zielonej, zamiast czarnej? Szkoda, ze wneki podwozia glownego sa juz wklejone do belek ogonowych. To mocno utrudnia montaz przewodow (a tych jest we wnekach sporo). Jestem ciekaw, jak sobie z tym poradzisz.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: [W]F-5B Lightning, Academy 1:48

Postprzez SebastianC. » piątek, 15 lutego 2008, 14:36

komory podwozia nie są jeszcze wklejone, włożyłem je tylko na czas zdjęć. Z założenia miał to być model "prawie" OOB + zoom edka ale wnęki zaproponowane przez academy nie posiadają żadnych detali więc coś od siebie dorobię żeby nie wyglądało w środku tak łyso.

Co do wybrzuszenia to chyba masz rację :oops: Miałem zdjęcia kokpitu z góry i ten garb był przysłonięty przez fotel. Ale da się to jeszcze przemalować.
Na warsztacie: Mirage 2000C


Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
SebastianC.
 
Posty: 32
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 13:34

Re: [W]F-5B Lightning, Academy 1:48

Postprzez Darek Trzeciak » sobota, 16 lutego 2008, 16:59

Ciekawy temat :)
Jakich farb (nr) używać będziesz do malowania kamuflażu?
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: [W]F-5B Lightning, Academy 1:48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » sobota, 16 lutego 2008, 18:15

No wreszcie ruszyło. Mniam :P
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości