P-38 J Lightning 1:72 Academy (science-fiction)

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: P-38 J Lightning 1:72 Academy (science-fiction)

Postprzez greatgonzo » sobota, 8 listopada 2008, 15:16

Fajnie, że drgnęło w tym temacie. Już mi tęskno do mojej F-ki. A tak przynajmniej człek się pocieszy.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4056
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Reklama

Re: P-38 J Lightning 1:72 Academy (science-fiction)

Postprzez Bercik » poniedziałek, 10 listopada 2008, 12:40

Dziękuję :) Co jakiś czas drga, stosunkowo rzadko niestety. Washa jeszcze nie dokończyłem, jednocześnie robię na górnych powierzchniach "biedronkę" i chcę dać temu wszystkiemu porządnie wyschnąć. Także kolejna aktualizacja pewnie w okolicach Wigilii...
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Bercik
 
Posty: 878
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03

Re: P-38 J Lightning 1:72 Academy (science-fiction)

Postprzez spiton » wtorek, 11 listopada 2008, 15:13

Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy!!! Na razie super. I fajny pomysł z malowaniem !!
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: P-38 J Lightning 1:72 Academy (science-fiction)

Postprzez Lucas HS » wtorek, 11 listopada 2008, 17:24

Spiton, Ty żyjesz?

Dajesz, Bercik dajesz!
Obrazek
Avatar użytkownika
Lucas HS
 
Posty: 465
Dołączył(a): wtorek, 13 maja 2008, 22:34
Lokalizacja: Katowice

Re: P-38 J Lightning 1:72 Academy (science-fiction)

Postprzez Bercik » środa, 12 listopada 2008, 00:05

Dziękuję za doping :) Na "odchodne" jedna fotka, sztuczne światło przerysowało trochę efekt. Skrzydła jeszcze bez czarnej farby w liniach podziałowych. Jestem dość zadowolony z rezultatu :->
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Bercik
 
Posty: 878
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03

Re: P-38 J Lightning 1:72 Academy (science-fiction)

Postprzez Bercik » piątek, 28 listopada 2008, 19:16

Nieplanowana wizyta w domu zaowocowała zakończeniem zabawy w brudzenie olejami :)
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 28 listopada 2008, 23:41 przez Bercik, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Bercik
 
Posty: 878
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03

Re: P-38 J Lightning 1:72 Academy (science-fiction)

Postprzez Daniel-Martola » piątek, 28 listopada 2008, 21:47

Bardzo ładnie się prezentuje.

pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: P-38 J Lightning 1:72 Academy (science-fiction)

Postprzez Timi » sobota, 29 listopada 2008, 00:03

piękny brudasek :)
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: P-38 J Lightning 1:72 Academy (science-fiction)

Postprzez Bercik » środa, 24 grudnia 2008, 14:26

Dziękuję Chłopaki!
Mały update. Jeszcze 2 szczegóły i kadłub gotowy, pozostanie dokleić detale...
Obrazek

Wesołych Świąt ;o)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Bercik
 
Posty: 878
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03

Re: P-38 J Lightning 1:72 Academy (science-fiction)

Postprzez Arkady72 » środa, 24 grudnia 2008, 14:46

Pięknie Ci wyszło to brudzenie olejami. Mógłbyś opisać tę technikę, jakie oleje itp krok po kroczku ? Chciałbym kiedyś tego wypróbować :) .
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: P-38 J Lightning 1:72 Academy (science-fiction)

Postprzez Jacek Bzunek » środa, 24 grudnia 2008, 14:49

Okopcenia na górnej powierzchni belek powinny być białoszare.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: P-38 J Lightning 1:72 Academy (science-fiction)

Postprzez Bercik » środa, 24 grudnia 2008, 17:17

Dziękuję!
:arrow: Jacku, dzięki za uwagę, wiem, że te okopcenia były jasne, mam kilka zdjęć. Na modelu robiłem je na dwa razy, najpierw szerzej ciemniejszym kolorem, potem środki właśnie jasnym. Niestety po lakierze te kolory masakrycznie ściemniały! :shock: Wiem, że po utrwaleniu pastela zmienia odcień, ale mówiąc szczerze, sam jestem trochę zdziwiony... Pierwotny kolor widać np. w liniach podziałowych, bo jeszcze ich nie poprawiałem. Przy takim ich zachowaniu ciężko mi będzie trafić w odcień, ale będę próbował. Aerografem jeszcze mi takie rzeczy nie wychodzą tak jak bym chciał. Wiadomo, jest to etap, na którym bardzo nie chciałbym czegoś popsuć... :P
:arrow: Arturze, jasne, podzielę się spostrzeżeniami. Mój sposób jest raczej prostacki :mrgreen: Ponieważ w sumie dopiero zaczynam, nie chciałem wchodzić w koszty, gdyby miało się okazać, że mi ta metoda nie siądzie. Dlatego na próbę kupiłem, chyba najtańsze oleje firmy Renesans. ;o) Jestem z nich dosyć zadowolony, ale trzeba też powiedzieć, że nie jest to farba-marzenie. Polecam więc raczej coś lepszego :P Najpierw cała błyszcząca powierzchnia dostała biedronkę, tak jak robią to Koledzy w pancerce. Użyłem kolorów: ochra żółta, siena palona, umbra naturalna, zieleń szmaragdowa i brąz van Dyck. Każdą z tych farb rozcieńczałem rozcieńczalnikiem do farb olejnych Wamodu, z dwóch przyczyn - po pierwsze bardzo szybko paruje, po drugie, nie zdarzyło mi się, aby pogryzł się z powierzchnią, a zarówno z terpentyną, jak i z White Spirit miałem takie problemy... Całą powierzchnię usłałem kropkami tych kolorów i poczekałem, aż podeschną. Starałem się przy tym omijać linie podziałowe. Później ścierałem te kropki ręcznikiem papierowym tak, jak układają się smugi powietrza. Nie nasączałem go żadnym rozcieńczalnikiem, olej sam z siebie wysycha tak długo, że plamki bez problemu dają się zetrzeć samym papierem, poza tym mam większą kontrolę nad efektem jakoś... Kładłem ręcznik nad kropką, dociskałem do powierzchni i przejeżdżałem po niej i dalej po modelu, raz czy dwa, w jednym kierunku, z góry na dół. Olej trzyma się na tyle mocno, że pozostawały właśnie takie smugi, oczywiście przy bardziej intensywnym tarciu farba usunie się do zera, więc można próbować do skutku. Zauważyłem, że lepsze efekty wychodzą na powierzchni połyskującej ale nie mocno błyszczącej.
Kolory zaczęły się przy tym trochę mieszać, myślę więc, że ten etap można ograniczyć do maksymalnie 2, 3 kolorów, raczej kontrastowym do powierzchni. U mnie najwięcej jest ochry i brązu van Dyck, swoją drogą jest to doskonały kolor do washa. Biedronkę zabezpieczyłem lakierem i zapuściłem linie czarnym olejem. Usunąłem nadmiar farby, dałem jej przeschnąć, a potem tą samą czernią zrobiłem biedronkę ponownie, tym razem kładąc ją tylko na linie podziałowe. Ścierając ją analogicznie, powstało wrażenie zacieków, brudu wylewającego się z podziałów. I to w zasadzie tyle, najlepiej zostawić model w spokoju na kilka dni, aby wszystko dobrze wyschło :)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Bercik
 
Posty: 878
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03

Re: P-38 J Lightning 1:72 Academy (science-fiction)

Postprzez RAV » środa, 24 grudnia 2008, 23:22

Bercik napisał(a):Niestety po lakierze te kolory masakrycznie ściemniały! :shock: Wiem, że po utrwaleniu pastela zmienia odcień, ale mówiąc szczerze, sam jestem trochę zdziwiony...

Blondynka po wyjściu spod prysznica ma zawsze ciemne włosy... Może zamiast suchych pasteli użyłbyś farby, jak przy postshadingu?
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3299
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: P-38 J Lightning 1:72 Academy (science-fiction)

Postprzez Bercik » czwartek, 25 grudnia 2008, 01:16

Bercik napisał(a):Aerografem jeszcze mi takie rzeczy nie wychodzą tak jak bym chciał.

... a pędzelkiem nie wiem czy to fajnie wyjdzie... Używam pasteli już dłuższy czas, wiem, że zawsze ciemnieją, dlatego zrobiłem te okopcenia naprawdę jasne, nie sądziłem po prostu, że ściemnieją aż tak mocno. Tak jak mówię, popróbuję. :)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Bercik
 
Posty: 878
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03

Re: P-38 J Lightning 1:72 Academy (science-fiction)

Postprzez Bercik » niedziela, 22 lutego 2009, 15:57

Przełamałem się i okopciłem ogony aerografem. Pozostały jeszcze kaemy i oszklenie ale to już następnym razem. Jak cały czas chwaliłem ten model to teraz ponarzekam, cały zespół podwozia, razem z osłonami to jakieś nieporozumienie, minimalne powierzchnie klejenia i kiepskie spasowanie, niektóre elementy za długie, inne za krótkie. Przepraszam za zdjęcie ale mój aparat został w Krakowie, tutaj mam do dyspozycji jedynie bardzo prosty kompakcik praktycznie bez ręcznych ustawień. Model jest przed werniksem, dlatego się świeci.
Pozdrawiam :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Bercik
 
Posty: 878
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości