1/48 Spitfire x trzy!

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: 1/48 Spitfire x trzy!

Postprzez Aleksander » sobota, 11 stycznia 2014, 16:57

Następna w kolejce!
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Reklama

modele polskich samolotów

Re: 1/48 Spitfire x trzy!

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 20 stycznia 2014, 09:11

Dwie "Złośnice" i "Huragan" skończone - galeria wkrótce!
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: 1/48 Spitfire x trzy!

Postprzez macias13_84 » poniedziałek, 20 stycznia 2014, 10:11

To tylko takie złudzenie czy lewe działko ustawione w pozycji "zza winkla" :lol: w SZ@J
Avatar użytkownika
macias13_84
 
Posty: 1700
Dołączył(a): czwartek, 26 kwietnia 2012, 10:59
Lokalizacja: Zabrze

Re: 1/48 Spitfire x trzy!

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 20 stycznia 2014, 17:12

macias13_84 napisał(a):To tylko takie złudzenie czy lewe działko ustawione w pozycji "zza winkla" :lol: w SZ@J

To ten piep...ny Canon - na szczęście tylko zniekształcenie zdjęcia - "galeryjne" fotki będą lepszym sprzętem, czekam tylko na lepsze oświetlenie i - może - na namiot.
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: 1/48 Spitfire x trzy!

Postprzez jasio-g » poniedziałek, 20 stycznia 2014, 17:46

Nie narzekaj, widać nie robiłeś zdjęć Nikonem, to dopiero szopka.
Avatar użytkownika
jasio-g
 
Posty: 316
Dołączył(a): sobota, 23 sierpnia 2008, 20:29
Lokalizacja: Kraków

Re: 1/48 Spitfire x trzy!

Postprzez macias13_84 » poniedziałek, 20 stycznia 2014, 19:09

Ja tam mam bardzo miłe wspomnienia z D60.
Miałem pisać wcześniej że szesnastka Pniaka fajnie wszyła, (maski dały radę zdecydowanie lepiej niż kalki) są tacy co twierdzą że bąbel to już nie Spiitfire ale jest coś z tych liniach ;o)
Avatar użytkownika
macias13_84
 
Posty: 1700
Dołączył(a): czwartek, 26 kwietnia 2012, 10:59
Lokalizacja: Zabrze

Re: 1/48 Spitfire x trzy!

Postprzez dewertus » poniedziałek, 20 stycznia 2014, 20:32

jasio-g napisał(a):Nie narzekaj, widać nie robiłeś zdjęć Nikonem, to dopiero szopka.

Widać nie robiłeś - z Nikona "przerobiłem F801s, D50, D70, D90, D2 oprócz tego kilka Canonów, Zenitów, Fuji, Sony A i Pentaxów też. Najlepiej robiło mi się zdjęcia D70 i D2..., dobrze wspominam jeszcze Pentaxy i Fuji (te ostatnie stosuję od kilku ładnych lat).
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 00:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1/48 Spitfire x trzy!

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 20 stycznia 2014, 21:21

Ten Canon to pocket SX 270 HS. Wolę tego "dużego" - EOSa 400, zwłaszcza że żona ma do niego trochę różnych "szkieł", ale kupiliśmy tego małego, żeby był pod ręką. Tyle że mocno zniekształca na bokach - przy panoramie to mniej przeszkadza, przy zbliżeniach jest - jak widać - trochę gorzej. Ale damy radę :lol: .
W każdym razie wszystkie trzy modele już stoją na półce - eskadra Spitfire'ów robi wrażenie, a kolejne się szykują, podobnie jak klucz Hurricane'ów. Czekam więc na lepszą pogodę, chyba że uda mi się kupić namiot bezcieniowy.
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: 1/48 Spitfire x trzy!

Postprzez macias13_84 » poniedziałek, 20 stycznia 2014, 21:34

Aleksander napisał(a):Ten Canon to pocket SX 270 HS. Wolę tego "dużego" - EOSa 400, zwłaszcza że żona ma do niego trochę różnych "szkieł", ale kupiliśmy tego małego, żeby był pod ręką. Tyle że mocno zniekształca na bokach - przy panoramie to mniej przeszkadza, przy zbliżeniach jest - jak widać - trochę gorzej. Ale damy radę :lol: .
.

Znaczy się masz fish eye w opcji... :mrgreen:
Avatar użytkownika
macias13_84
 
Posty: 1700
Dołączył(a): czwartek, 26 kwietnia 2012, 10:59
Lokalizacja: Zabrze

Re: 1/48 Spitfire x trzy!

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 20 stycznia 2014, 21:35

Raczej w standardzie :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: 1/48 Spitfire x trzy!

Postprzez Aleksander » wtorek, 10 marca 2020, 21:27

No to żeby sprawiedliwości dziejowej stało się zadość, zgodnie z tytułem wieki temu założonego wątku, znowu wracam do ulubionych tematów - na warsztat wróciły Spitfire'y, w liczbie trzy. Nie mogło być inaczej :lol:
Tym razem wziąłem się za "siódemkę" ICM-owską, ale muszę trochę w niej "podłubać" - na razie zrobiłem ciśnieniową kabinę i przymierzam się do osłony kabiny typu Lobelle. Będzie trochę roboty, ale może przyjaciele pomogą. Dedykowane vacu od firmy Jays wygląda karykaturalnie i słabo pasuje.
Oprócz tego powycinałem części nowej Airfixowskiej "czternastki" - czekam na dedykowane pasy, które mam zamówione w sklepie na M, to trochę hamuje moje dalsze kroki, ale spoko.
A wisienką na torcie jest "piątka" Hasegawy w skali trochę dla mnie nietypowej, bo 1/32. Wyciągnąłem ją spod stosu pudeł i tak mi się jej kształt i wielkość spodobała, że w jeden wieczór miałem właściwie bryłę gotową. Co prawda ma wypukłe linie podziału i wiele uproszczeń, ale sprawiła mi przysłowiową modelarską "frajdę". Musiałem tylko zrezygnować z oznaczeń "złośnicy" Zumbacha - po pierwsze mam jeszcze Vb HobbyBossa w tej skali także z Kaczorem Donaldem (chociaż obrazującą całkiem inny samolot), po drugie, zbyt wiele rzeczy było do przerobienia, więc odpuściłem. Zamówiłem kalki do samolotu Horbaczewskiego (w tym samym sklepie na M) i też czekam.
W tle new-tool Hurricane Mk I Airfixa - całkiem nieźle się składa, chociaż kilka siwych włosów przy próbie utrzymania geometrii mi przybyło.

Oto dowód, że w oczekiwaniu na nowy forumowy konkurs, całkiem nie próżnuję:

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: 1/48 Spitfire x trzy!

Postprzez Aleksander » czwartek, 2 kwietnia 2020, 15:15

"Robi" się na razie duży Spitfire Vb, bo bardzo podoba mi się wielkość tego modelu, chociaż jeszcze nie wiem, gdzie znajdę miejsce, by go postawić ;o) .
Niewielki postęp na zdjęciach, przed brudzeniem, kalkowaniem itp.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: 1/48 Spitfire x trzy!

Postprzez Aleksander » wtorek, 14 kwietnia 2020, 20:35

Mały postęp z największym - niestety, kalki na górnej części skrzydeł pomarszczyły się pod wpływem Sola i nie chcą się za nic wyprostować. Próbowałem różnych sztuczek, ale chyba muszę je zostawić w takim stanie, jakim są, bo nie potrafię nic z nimi zrobić, a próby szlifowania i usuwania mogą się skończyć źle (już to przerabiałem na innych modelach). Natomiast wymalowałem seriale i litery kodowe od masek Montexu i z tego jestem w miarę zadowolony. Została reszta kalkomanii do położenia i ciąg dalszy.
Na obecną chwilę wygląda to tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Samo malowanie wg Montexu nie przekonuje, zwłaszcza, że na lewej i prawej sylwetce barwnej pokazuje ten sam schemat malowania, a śmigło raczej nie od tej wersji. Ale zobaczymy co z tego wyjdzie.
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: 1/48 Spitfire x trzy!

Postprzez Aleksander » środa, 15 kwietnia 2020, 19:34

Kalki położone - okazało się, że wystarczył tylko Set, żeby się ładnie położyły - pewnie i z rondlami na górnej powierzchni płata też by tak było - przecwaniłem z tym Setem, który okazał się zupełnie niepotrzebny... Jeszcze się zastanawiam, czy nie przetrzeć tego papierem ściernym i np. pomalować, czy zostawić. Mam chwilę czasu, to podejmę jakąś decyzję.
Na razie "Złośnica" przestała być anonimowa i zaczęła należeć do Horbaczewskiego. Zaczyna być widać światełko w tunelu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: 1/48 Spitfire x trzy!

Postprzez kojot69 » środa, 15 kwietnia 2020, 19:54

Fajnie idzie. Kibicuję :)
Ostatnio edytowano czwartek, 16 kwietnia 2020, 20:58 przez kojot69, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kojot69
 
Posty: 830
Dołączył(a): niedziela, 8 września 2019, 18:33

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości