[MidWay] SBD-3 Dauntless @ Hasegawa/Airfix - 1:72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

[MidWay] SBD-3 Dauntless @ Hasegawa/Airfix - 1:72

Postprzez pepociufakers » niedziela, 3 czerwca 2012, 08:03

Witam
Do kolejnej rocznicy bitwy o Midway zostało kilka dni a niestety airfix dalej nie wydał reedycji swego dauntlessa, mimo że zapowiada go od zeszłego roku. Ale przeczuwając, że airfix wywinie ten numer:), udało mi się dostać go na allegro, i również udało mi się dostać złom zestawu Hasegawa. Ze złomu Hasegawy odzyskałem to co się dało, a brakujące elementy przeszczepie z zestawu Airfixa.
Muszę przyznać, że sam zestaw Airfixa który powstał w latach 60-tych, jeśli chodzi o fakturę powierzchni i nitowanie. jak na moje modelarskie odczucia może się podobać. I te nity w sumie też dodają mu uroku
Poniżej małe porównianie obydwu zestawów: i np. jeśli chodzi o silnik to samo ożebrowanie cylindrów jest ładniejsze w zestawie Airfixa.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Sklajanie pomału już idzie, głownie będę bazował na zestawie Hasegawy, to co wezmę z Airfixa to stateczniki poziome, podwozie i śmigło. Wnętrze trochę przerobiłem, może nie jest to rewelacja:) ale do bitwy czasu mało, więc nazwał bym to kompromisem, no i troche jeszcze jest tam do dodania.
Pzdr.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 15:01
Lokalizacja: 3Miasto

Reklama

Re: [MidWay] SBD-3 Dauntless @ Hasegawa/Airfix - 1:72

Postprzez spiton » środa, 6 czerwca 2012, 11:52

Porównanie tych dwóch wypustów, nie wypada dla Airfixa tak miażdżąco, jak by się mogło wydawać.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: [MidWay] SBD-3 Dauntless @ Hasegawa/Airfix - 1:72

Postprzez pepociufakers » sobota, 23 czerwca 2012, 18:52

Model spóźniony ale idzie do przodu:
Położyłem już podkład, niedługo malowanie.
Obrazek
Obrazek
A tutaj "przyspawane" stateczniki poziome z zestawu airfixa.
Obrazek

A tak w temacie, czy ktoś zna lub ma jakieś ciekawe materiały dotyczące bomb amerykańskich z czasów II wojny światowej? Porównując wymiary bomby 227 i 445 widzę, że nie róźnią się one tak strasznie wielkością. Czy ktoś też wie dokładniej czy jeśli samolot przenosił bombę 445 to czy brał jeszcze dwie mniejsze bomby pod skrzydła?
Pzdr.
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 15:01
Lokalizacja: 3Miasto


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości