Na ryby!!! - Karaś A z Mirage Hobby 1:48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Na ryby!!! - Karaś A z Mirage Hobby 1:48

Postprzez Michał Janik » piątek, 21 września 2007, 00:15

Oto efekty moich zmagań z "rybką". Jak widać , wnętrze jest na poziomie, ale co do spasowania to należy powiedzieć sobie "twarda nindża mientkom być nie może" oraz "przyjdzie kit i będzie git". Pas-oparcie obserwatora zamocowałem asymetrycznie, co nie jest jasno określone w instrukcji montażu, ale wynika z logiki , no i lektury Monografii Lotniczych. Acha, prawy zaczep do tego paska najprawdopodobniej widać na zdjęciu z instrukcji fabrycznej, tym na którym jest prawa burta stanowiska obserwatora.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co do washa w kabinie- to była czarna tempera kładziona bezpośrednio na "kolory kokpitu". Tam gdzie efekt był przesadzony, jeszcze raz przecierałem suchym pędzlem kolorem kokpitu (którym zresztą jest dość prozaiczny intermediate blue, znany każdemu miłosnikowi II w. na Pacyfiku). Mimo to i tak bardziej lubię washa olejnego i raczej do temperek nie będę ochoczo wracał.

Magazynki zaś przecierałem na sucho wyschniętym metalizerem testorsa.

PiotrekM napisał:
Według mnie jest jeszcze jeden błąd w instrukcji montażu.Mianowicie
sposób mocowania fotela obserwatora.W instrukcji Mirage pokazany jest jako mocowany na środku.Natomiast chociażby w oryginalnej instrukcji
wstawionej na PWM przez Huberta Kubiaka, a która jest dostępna tu :
http://www.old.modelarstwo.org.pl/lotni ... ja/18.html
wyraźnie widać (rys 2a) że fotel obserwatora jest zamocowany krawędzią do wręgi.

Pozdrawiam


No właśnie się nad tym dziś zastanawiałem - nawet wyrwałem ten fotel, ale... Jest to dwuster, prawda? Mamy wkleić pedały na spód centropłata, prawda? To jak facet siedzący na siedzonku będzie poprzez tą małą, trójkątną podłogę siegał pedałów? Dla mnie to jest jakiś lekki matrix,na miarę tego z aparatem. Chyba najlogiczniej byłoby, gdyby pedały były właśnie na tej małej podłodze a nie na płacie. Zresztą w Mon. Lotn. wyczytałem, że w tej małej podłodze był otwór, w który można bylo wstawiać drążek (zresztą jest on odtworzony w modelu - ten pionowo zawieszony element na jednej z burt). Może któryś z Kolegów wie coś wiecej?

I kolejny transport rybki, tym razem już mniej wypatroszonej.
Na oko bedzie z osiem kilo.

Tu sie jej trochę zdechło, w wyniku czego pływa do góry brzuchem.
Obrazek

Zfiletowany pyszczek. Widac wyraźnie aparat gębowo - napędowy.
Obrazek

Mlode Karasie dojrzewają w brzuchu matki w tzw. podkadłubowej kołysce.
Obrazek

The Dark Side Of The Moon
Obrazek

Przyklejając delikatne fototrawione części, radzę najpierw zrobić małe otworki np.igłą lekarską, aby nie "znieść" ich w trakcie dalszego montażu, Ja tak tutaj (to akurat wyrzutniki bomb oswietlających Świąteckiego)zrobiłem (podobnie jak i celownik) i jestem b. zadowolony - NA PEWNO nie przetrzymałyby do końca budowy bez tego zabiegu! cyrkla używam do przeniesienia wymiarów itd.
Obrazek

Obrazek

Kolejne poprawki itd. Relingi jak na jachcie, a nie samolocie - ale ostatecznie, Karaś to jest ryba, a nie ptaszek wiec woda mu jest matką, a nie powietrze...
Obrazek

Jak widać Karasie zamieszkują okolice dość statyczne, dno raczej zanieczyszczone, muliste wśród różnego śmiecia Wymagają sporo światła i ustabilizowanej temperatury.
Obrazek

PS. model ukonczyłem. Po skończeniu wyglada naprawdę ekstra, choć wymaga sporo pracy i korygowania niedokładności , niedoróbek, niespasowania etc. Jednakże wielka szklarnia kabiny (akwarium ;o) ) z bogatym wnętrzem, detale w postaci uchwytow, fototrawionych zamków kabin no i same karabiny (magazynki!) stwarzają napradę duze wrażenie, tak wiec tylko pozostaje zyczyć wytrwałosci w łowach!
W ramach "bonusa" dorzucam jeszcze jedną, zagubioną wcześniej fotkę. Fajny element blaszany (są 4 takie w modelu, może ktoś wie co to takiego?) i wyrzutnik rac. Skrzydło było po przeszlifowaniu. Jak widać dało się to zrobić, choć była to "robota głupiego" (na szczęście takie cuś da się uskutecznić nawet w autobusie, siedząc przed TV itd.)

Obrazek
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Na ryby!!! Karaś A z Mirage Hobby

Postprzez krwag » poniedziałek, 3 listopada 2008, 12:50

Czy to ten Karaś jakiego znam? Pozdrawiam Krzysztof
krwag
 

Re: Na ryby!!! Karaś A z Mirage Hobby

Postprzez Michał U. » poniedziałek, 3 listopada 2008, 21:51

Świetna robota, zwłaszcza podoba mi sie wykonanie kokpitu. Czekam na fotki gotowego modelu. Jakimi farbami malowałeś? A jak jakość zestawu Mirage Hobby, były jakieś poważniejsze problemy? Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Michał U.
 
Posty: 162
Dołączył(a): czwartek, 23 października 2008, 16:07

Re: Na ryby!!! Karaś A z Mirage Hobby

Postprzez Michał Janik » poniedziałek, 3 listopada 2008, 22:02

Bardzo się cieszę, że Karaś wciąż się podoba, mimo że to posty sprzed roku albo i więcej. To jest relacja , która została przeniesiona ze starego PWM, i tam można poszukać, były wieksze dyskusje, na temat, "czy momenty były"? (odpowiadam na szybko - tak, były). Farby, to jak znam siebie były Pactry, kokpit był washem/patiną z Vallejo traktowany i potem środki między żeberkami rozjaśniane jakąś pastelą czy innym pigmentem. (zresztąprzeciaż ja to wszystko napisałem, człowiek już zapomniał sam co pisał) Niektórzy zdawali się twierdzić, że model to tzw. kupa g... która w dodatku się nie lepi, ale chyba te fotki uświadamiają że stanowczo tak nie jest. Na fotki gotowego nie ma co czekać, tylko trzeba poszukać :D viewtopic.php?f=13&t=258&p=730&hilit=kara%C5%9B#p730

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: Na ryby!!! Karaś A z Mirage Hobby

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 3 listopada 2008, 23:32

No - może odkurzenie przez Ciebie tematu wpłynie na moje chęci i wrócę wreszcie do napoczętej "rybki", do której ostatnio nie miałem serca ?
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości