Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez Deco » piątek, 11 lipca 2008, 08:28

Z każdą kolejną odsłoną twój model prezentuje się coraz lepiej . Sam muszę się w przyszłości skusić na Boomeranga . Teraz przydało by się go jeszcze bardziej z " łosiować " szczególnie od spodu . A tak dla dopełnienia łyk wysokooktanowej w hangarze też nie zaszkodzi . :lol:
Pozdrawiam Dominik Dec!!!:D
Obrazek
Avatar użytkownika
Deco
 
Posty: 222
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:01
Lokalizacja: Sokołów Małopolski

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez Aleksander » piątek, 11 lipca 2008, 09:03

Dzięki Deco - będę jeszcze z nim walczył, ale dopiero od weekendu (wreszcie zaczynam URLOP !).
Całość historii walki z rzeczonym wytworem f-my Ltd umieszczę już (mam nadzieję) w Galerii - wtedy wyleję kubeł pomyj na producenta i morze gorzkich łez z powodu mojego trudu !
Pozdrawiam.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 14 lipca 2008, 22:36

A miało być tak pięknie :twisted: - dzisiaj, po zaznaczeniu paneli, położyłem satin (słyszałem, że niektóre Boomerangi były polerowane, więc chciałem, żeby był mniej matowy) i przykleiłem rurę wydechową ("wiewiórczy ogon" :lol: ). Ale podczas robienia okopceń pastelami troszkę narozrabiałem - werniks był za mokry :( - musiałem trochę zeszlifować, prysnąć farbę, połozyć Sido...
Jutro dalsza walka z nieszczęściem - podziały blach i próba "zakopcenia" okopceń, żeby nie było za bardzo widać fajansu - a już myślałem, że to będzie pierwszy model bez większego kiksa... Ech, życie...

A może macie jakiś patent na okopcenia zrobione farbą z aero (kolory, technika)? Trochę się bałem eksperymentować samemu.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez Daniel iceman Gronowski » poniedziałek, 14 lipca 2008, 22:51

Olku jeżeli mogę coś doradzić to na pierwszy raz proponuję lakier bezbarwny z dodatkiem kilku kropli farby (kolor farby dobierasz w zależności od interesującego Cię efektu okopceń jakie chcesz uzyskać). Mieszanka taka słabo kryje powierzchnię a tym samym pozwala na pewien margines błędu. Malujemy na niskim ciśnieniu by spokojnie prowadzić aerograf bez strachu o kleksy.

Boomerang bardzo fajny, z okopceniami malowanymi aerografem będzie jeszcze fajniejszy ;o)

Trzymam kciuki za udane próby i pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez Stratocaster » poniedziałek, 14 lipca 2008, 22:51

Uważam, że okopcenia kładzione aero są bardziej naturalne, lepiej oddają rzeczywistość. Wcześniej koledzy pisali już o takiej technice: zwykły bezbarwny rozcieńczony jak do normalnego malowania, ale przybrudzony jakimś "dymem". U Wojtka w jego "foce" widać nałożone kilka kolorów (brąz, szary, czarny) - daje to głębię.
Ja rozcieńczam bardzo mocno czarny/brązowy kolor i cienkim strumieniem dozuję przy rurach. Jak chcę zrobić fading (zanikanie okopceń dalej za kolektorami) oddalam aero od modelu. Technika prostacka, ale dla mnie skuteczna. Trzeba tylko uważać na zacieki. Łatwo się zapomnieć.
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez Jacek Bzunek » poniedziałek, 14 lipca 2008, 22:53

Aleksander napisał(a):A może macie jakiś patent na okopcenia zrobione farbą z aero (kolory, technika)? Trochę się bałem eksperymentować samemu.

Kolory czarny i szary po kilka prawie przezroczystych warstw. Dyszę aerografu starm się przykładać tak jak w oryginale wylatywały spaliny czyli prawie że równoległe do kadłuba. Jeśli wyjdzie za mocno granicę można rozmyć mocno roźcieńczonym kolorem kadłuba.
Daniel iceman Gronowski napisał(a):proponuję lakier bezbarwny z dodatkiem kilku kropli farby (kolor farby dobierasz w zależności od interesującego Cię efektu okopceń jakie chcesz uzyskać

Zdecydowanie polecam kilka warstw o różnych kolorach.
Daniel iceman Gronowski napisał(a):Boomerang bardzo fajny, z okopceniami malowanymi aerografem będzie jeszcze fajniejszy ;o)

Napisał to człowiek nazywający arcyzgrabnego Hurricane pokrakiem ;o)
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez Darek Trzeciak » wtorek, 15 lipca 2008, 01:59

Stratocaster napisał(a): Trzeba tylko uważać na zacieki. Łatwo się zapomnieć.

Zacieki nie powstaną jeśli malujemy na matowej powierzchni.
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez iras67 » wtorek, 15 lipca 2008, 02:07

Może to dziwnie zabrzmi ale kiedyś, kiedy miałem pierwsze aero :P skopiowałem sobie na ksero rysunek boczny w skali (kilka szt.) i ćwiczyłem na nim aż do skutku sposób zadymiania z rury....
zmieniając kolory i rozcieńczenie farby,obserwując i porównując najlepiej ze zdjęciem oryginału.Teraz zadowala mnie sposób który przytoczył Stratocaster , z tym że najpierw rozcieńczona czerń szeroko potem przez środek odcienie szarości z brązem wszystko rozrzedzoną farbą, najlepiej akrylowa Tamiya
Dodam jeszcze że przed operacją powinieneś zamaskować osłonę z przodu przed rurą ;o) , i nie wiem czy nie lepiej malować okopcenie na modelu odwróconym do góry nogami :D
Pozdrawiam Ireneusz
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez Aleksander » wtorek, 15 lipca 2008, 11:50

Ufff - dzięki za rady - będę walczył :D . Powiedzcie jeszcze tylko, jak usunąć już położone pastele - wytarczy wytrzeć gumką, czy trzeba jakoś zmyć ?
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez Aleksander » wtorek, 15 lipca 2008, 13:20

Powalczyłem, ale z efektu nie jestem do końca zadowolony, choć wyglada lepiej niż na zdjęciach...
Na razie stanął na kołach - osłony podwozia później (po drodze musiałem składać te "widelce" ograniczające skok amortyzatora, bo mi się ułamały - cud boski, ale znalazłem i dokleiłem :roll: Śmigło na razie tylko włożone, trochę muszę dopracować mocowanie z silnikiem.
Całość po "łosiu" i z kalkami. Do zrobienia jeszcze lusterko wsteczne, celownik kolimatorowy, anteny radiowe i IFF, rurka Pitota i osłony podwozia. Może zdążę do wyjazdu na wakacje :-/
Fotki:
Całościowo z góry:
Obrazek

Z lepszego boku :lol: :
Obrazek

Lepszy rzut oka na podwozie:
Obrazek

I gorszy bok :twisted: z okopceniem - ale już chyba więcej nie poprawię :oops: (dwa razy podczas budowy tego modelu przekonałem się, że stara chirurgiczna zasada "lepsze jest wrogiem dobrego" ma rację bytu - nie chcę się o tym przekonać po raz trzeci):

Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez iras67 » wtorek, 15 lipca 2008, 13:50

Aleksander dym z rury jest :mrgreen: . Nie taki diabeł straszny...
Pozdrawiam Ireneusz
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez Jacek Bzunek » wtorek, 15 lipca 2008, 13:55

Jedna mała uwaga, doklej kawałek kalkomanii albo podmaluj białe pola fin-flasha na krawędzi statecznika pionowego.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez Aleksander » wtorek, 15 lipca 2008, 14:02

OK - masz rację !
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez Deco » wtorek, 15 lipca 2008, 16:59

Mi się bardzo podoba . Chociaż może jeszcze troszkę z "łosiujesz ???
Pozdrawiam Dominik Dec!!!:D
Obrazek
Avatar użytkownika
Deco
 
Posty: 222
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:01
Lokalizacja: Sokołów Małopolski

Re: Ltd 1/48 CA-13 Boomerang

Postprzez wojtek_fajga » wtorek, 15 lipca 2008, 17:19

Aleksander napisał(a):...te "widelce" ograniczające skok amortyzatora...


Nie są to czasem nożyce przeciwskrętne?
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości