Spitfire Mk.Vc Airfix 1/72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Spitfire Mk.Vc Airfix 1/72

Postprzez Mac Eyka » poniedziałek, 26 maja 2008, 19:42

Od pewnego czasu "walczyłem" ze Spitfire Mk.Vc budując go z wykorzystaniem zestawu Airfixa w skali 1/72.
Prace szły całkiem gładko prawie do końca.
Aż tu po nałożeniu kalkomanii i położeniu kolejnej warstwy Sidoluxu nastał czas końcowej warstwy lakieru matowego na wykończenie.
Chciałem wykorzystać lakier akrylowy Microscale. Wpierw trzepałem fiolką z lakierem aż mnie ręce rozbolały a później
psiknąłem .
No i jak lakier wyschnął nastała katastrofa.
Model pokrył się białym nalotem.
Widać to na załączonym zdjęciu:
Obrazek

No i kicha, lakier wylądował w koszu, a do modelu straciłem wenę i pofrunął w ciemny zakamarek półki na miniaturową flotę powietrzną.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 26 maja 2008, 21:34 przez Mac Eyka, łącznie edytowano 1 raz
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3050
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Reklama

Re: Spitfire Mk.Vc Airfix 1/72

Postprzez Daniel-Martola » poniedziałek, 26 maja 2008, 20:20

O kurde.... :cry:

pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spitfire Mk.Vc Airfix 1/72

Postprzez RAV » poniedziałek, 26 maja 2008, 20:24

Ja bym go delikatnie (najpierw gdzieś z kraja, np. po stateczniku poziomym) prysnął zmywaczem Wamodu. Ostatnio miałem coś takiego po lakierze błyszczącym Gunze C - wlałem za mało rozpuszczalnika i zrobił się "papier ścierny". Mgiełka Wamodu całkowicie zlikwidowała problem. Tylko nie zrób "kałuży", bo zeżre farbę.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3300
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spitfire Mk.Vc Airfix 1/72

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 26 maja 2008, 20:54

Ja miałem tak, jak dodałem zbyt dużo Flat Base, Tamiyi, model pokrył się białym nalotem, ale po pokryciu Sidoluksem efekt zniknął i mogłem pomatowić jeszcze raz bez śladu.
Lakieru nie wyrzucaj tylko też do niego dodaj trochę błyszczącego, najwyżej nie będzie tak strasznie matowy.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Spitfire Mk.Vc Airfix 1/72

Postprzez Mac Eyka » poniedziałek, 26 maja 2008, 21:38

Zmieniłem kolejność w tytule wątku.
Czy tajemniczy administrator czy inna osoba zarządzająca forum (szkoda, że mail jaki otrzymałem od "Forum PWM" był nie podpisany) może przywrócić wątek do części warsztatowej, gdyż jak myślę metody walki z nie do końca przezroczystymi lakierami jest jednak uniwersalnym tematem
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3050
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Spitfire Mk.Vc Airfix 1/72

Postprzez Cichociemny » poniedziałek, 26 maja 2008, 21:47

Mac Eyka napisał(a):Czy tajemniczy administrator czy inna osoba zarządzająca forum (szkoda, że mail jaki otrzymałem od "Forum PWM" był nie podpisany)

Nie do końca tajemniczy, na samej górze wątku masz:
Przesunięty przez: wojtek_fajga
Dzisiaj 19:45
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Spitfire Mk.Vc Airfix 1/72

Postprzez Marcin Kuźniar » poniedziałek, 26 maja 2008, 21:51

Ja ostatnio walczyłem z bezbarwnym matowym MM i werniksem Talensa i wydaje mi się że efekt białego nalotu występuje gdy lakier nakładany jest w takiej ilości że tworzy się mokra (błyszcząca) warstwa na modelu, wtedy po wyschnięciu robi się biały nalot. Gdy lakier nakładany jest w małej ilości, tak że na modelu jest od razu matowy - wtedy biały nalot się nie robi. Niebezpieczeństwo polega na tym że wtedy łatwo można uzyskać szorstką powierzchnię.
pozdrawiam Marcin
----------------------
PZL-26 od podstaw - zaczynam
Avatar użytkownika
Marcin Kuźniar
 
Posty: 272
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 19:57

Re: Spitfire Mk.Vc Airfix 1/72

Postprzez Marcin A. » wtorek, 27 maja 2008, 16:03

Witam

Miałem dokładnie ten sam problem.
Lekarstwem jest Sidolux.Pryśniesz i nalot zniknie.

Pozdro :)
Marcin A.
 


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości