Beech generałów C-45 A 1/72 PM Models

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Beech generałów C-45 A 1/72 PM Models

Postprzez iras67 » czwartek, 29 maja 2008, 02:02

Turecki modelik za 12 zeta :mrgreen: bez blach, żywic...
Zacząłem dosyć dawno jako Kansan tej samej firmy jednak w trakcie pracy zmieniłem kadłub na wersję pasażerską i może kiedyś wezmę się za tą bojową.
wróciłem bo chce wypróbować na nim nowe metody malarskie na farbkach Gunze C
Sam model jest miejscami bardzo prymitywny silniki, elementy kabiny są do kosza, faktura powierzchni koszmar ,gondole silników przedłużyłem, kadłub pod statecznikiem poziomym skróciłem ,wszystkie powierzchnie sterowe są odchylone
Podorabiałem kiedyś wszystko poza wnękami podwozia i teraz chcę to zakończyć.
Model otrzyma malowanie maszyny dyspozycyjnej dowództwa 8 Armii Powietrznej z 1942 - góra Dark Earth,Dark Green , dół żółty
nie wykorzystam kalkomani, wszystko malowane będzie szablonami.
Może coś z tego wyjdzie :P

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Reklama

Re: Beech generałów C-45 A 1/72 PM Models

Postprzez ZIO BY NAITT » czwartek, 29 maja 2008, 13:58

Ambitne przedsięwzięcie zrobić coś z niczego ;o)

Pokibicujemy ...
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:15
Lokalizacja: Warthenau

Re: Beech generałów C-45 A 1/72 PM Models

Postprzez Cichociemny » czwartek, 29 maja 2008, 19:37

U mnie czeka taki na szafie, więc z chęcią poobserwuję. Przy okazji zapytam: jaką dokumentacją do tego dysponujesz?

iras67 napisał(a):elementy kabiny są do kosza

Właśnie, podorabiałeś tam coś, czy sobie darowałeś?
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 18:33

Re: Beech generałów C-45 A 1/72 PM Models

Postprzez Mac Eyka » czwartek, 29 maja 2008, 20:02

W Kansanie i tak praktycznie nic nie widać z wyposażenia kabiny więc podorabianie czegoś jest taką trochę sztuką dla sztuki.
Sporym problemem tego modelu jest oszklenie. Praktycznie nie pasuje ono do wykroju w kadłubie.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3024
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 21:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Beech generałów C-45 A 1/72 PM Models

Postprzez iras67 » czwartek, 29 maja 2008, 22:42

Cichociemny napisał(a):U mnie czeka taki na szafie, więc z chęcią poobserwuję. Przy okazji zapytam: jaką dokumentacją do tego dysponujesz?

iras67 napisał(a):elementy kabiny są do kosza

Właśnie, podorabiałeś tam coś, czy sobie darowałeś?

Dokumentacja zbierana z netu ,malowanie z kolei to ilustracja z Squadron- Air Force Colors 1942-45 vol 2.
Kabina w Expeditorze jest widoczna poprzez przednią dosyć obszerną szybę. W modelu nie ma panelu środkowego z przepustnicami, tablicy przyrządów pasów pilotów i te elementy dorabiałem
Co do oszklenia boczne wklejałem tak żeby wystawało bardziej na zewnątrz i potem zalewałem cjano szczeliny i po wyschnięciu szlifowałem i polerowałem z zewnątrz razem z powierzchnią nie oszkloną.Robiłem to z powodu
jamek skurczowych na każdym okienku.Natomiast przednie oszklenie wypolerowałem od wewnątrz i po przyklejeniu i szpachlowaniu (tamyia putty zabarwiona na czarno pigmentem Miga)przeszlifowałem i wypolerowałem podobnie jak boczne.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Beech generałów C-45 A 1/72 PM Models

Postprzez lodzianin » piątek, 30 maja 2008, 21:04

Jakby Kolega chciał kiedyś zrobić jeszcze jednego Kansana , to podrzucę jeszcze jedno malowanie-

http://wp.scn.ru/en/ww2/t/591/10/0/1

Całość Aluminium plus panel Bronze Green .
lodzianin
 
Posty: 364
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 02:52
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Beech generałów C-45 A 1/72 PM Models

Postprzez iras67 » sobota, 31 maja 2008, 00:43

Chodzi mi po głowie zrobienie Kansana tylko nie bardzo jakoś chce mi się ponownie męczyć z przeróbkami,ale jeśli już to na pewno w naturalnej barwie aluminium i z wierzą na grzbiecie której nie ma w zestawie ;o) .Swoją drogą zastanawiam się jak mogli zeszpecić takie ładne kształty w taki sposób .Bo Expeditora uważam za jeden z najładniejszych obok Electry L-10 samolotów śmigłowych w historii
Na tym etapie przygotowania pod kamo cieniowanie wydaje się zbyt mocne
dlatego przed położeniem prawidłowych kolorów pomaluje całość cienką warstwą podkładu -złagodzę czerń. Przy okazji zamaskuję przed malowaniem krawędzie natarcia skrzydeł i stateczników Obrazek
Pierwsza warstwa (zaczynając od gołego plastiku) to surfacer Gunze 1000, cieniowanie czarny mat Gunze C i Surfacer 1200.Wszystko zakładane aerografem.pierwsze natryski służyły do zlikwidowania uszkodzeń powierzchni i wyprowadzenia jej bo nie zachwyca. W miejscach gdzie są dziurki i większe rysy, warstw Surfa jest znacznie więcej . przy opanowaniu można znacznie lepiej wyprowadzić powierzchnie gładką niż przy klasycznym szpachlowaniu, Maluję aero z ciśnieniem około 1 atm mocno rozrzedzonym surfem i farbą.
aerograf podczas cieniowania nie przekracza przy prowadzeniu więcej niż 1 cm od powierzchni.
Obrazek
Obrazek
teraz niech sobie wyschnie jutro kamuflaż właściwy
Ostatnio edytowano sobota, 31 maja 2008, 17:10 przez iras67, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Beech generałów C-45 A 1/72 PM Models

Postprzez iras67 » sobota, 31 maja 2008, 09:57

Czasem na dużych płaskich powierzchniach przy cieniowaniu korzystam z tego czegoś,
jest to rurka z tworzywa gumowatego ,było kiedyś osłoną na bolce hamulców w surowej ramie rowerowej do zdobycia w serwisie rowerowym, pasuje w taki sposób że mogę w niewielkim zakresie zmieniać odległość od malowanej powierzchni i przekręcać dzióbek dla lepszej widoczności i braku kolizji z nowo powstałą świeżą linią.
Aerograf przykładam do malowanego elementu i prowadzę po linii ,jedynym miejscem styku jest ten wygładzony koniec.
Obrazek
Sam dzióbek jest zeszlifowany papierem i wygładzony coby nie rysował farby ;o)
Obrazek
Mogę zaproponować to rozwiązanie do EW 770 .Ściągałem wtedy nieszczęsną końcówkę
najsłabszy element tego aerografu i malowałem z tym czymś, zabezpieczającym :mrgreen:
delikatny koniec odkrytej igły.
Współczesna wersja malowania które zamierzam wykonać .
Obrazek
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Beech generałów C-45 A 1/72 PM Models

Postprzez iras67 » niedziela, 1 czerwca 2008, 13:23

Malowanie Gunze serii C to czysta nieskalana przyjemność :D (poza smrodem)
Farba lepiej przylega niż akryle daje równą cienką powłokę i pozwala wykorzystać aerograf na maxa.Malowałem zawsze Tamyią ale miała wadę lepkości i słabiej przylegała po całkowitym wyschnięciu.
Obrazek
Dla sprawdzenia jak pójdzie malowanie szablonem spróbuję wymalować U.S. na dole płata
szablon odklejam całkiem od woskówki i przyklejam z powrotem ale zostawiam na jednej krawędzi margines,pozwoli to bezstresowo przenieść we właściwe miejsce folie .Jest to elastyczna Oracal Oramask serii 810. Trudna do zdobycia ,jedynie w miejcach zaopatrzenia agencji reklamowych.
Obrazek
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Beech generałów C-45 A 1/72 PM Models

Postprzez iras67 » niedziela, 1 czerwca 2008, 21:33

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Beech generałów C-45 A 1/72 PM Models

Postprzez werner » niedziela, 1 czerwca 2008, 22:34

a co to, za sprytne urządzenie :?: którym zdejmujesz maskę
iras67 napisał(a):Obrazek
werner
 

Re: Beech generałów C-45 A 1/72 PM Models

Postprzez iras67 » niedziela, 1 czerwca 2008, 23:05

werner napisał(a):a co to, za sprytne urządzenie :?: którym zdejmujesz maskę

To jest kawałek ramki z modelu pozostałość po wyciąganiu pręcików ścięty na płasko
zakładam i zdejmuję tym małe elementy szablonów.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Beech generałów C-45 A 1/72 PM Models

Postprzez iras67 » poniedziałek, 2 czerwca 2008, 01:03

Z rozpędu wstawiłem jeszcze gwiazdy ,bo malowanie bezstresowe :D
do malowania szablonami zmniejszam ciśnienie poniżej 1 atmosfery i daję jeszcze więcej rozpuszczalnika ,maluję w cieple :D .Mniejsze ciśnienie ogranicza do minimum ryzyko zacieków psikam i wysuszam powietrzem z aero bez farby .Do malowania wymieniam zawór powietrza w aero na ten przelotowy.Powietrze leci cały czas a przerywam takim krótkim psikiem z farbą i tak aż zamaluję całość .Nie wolno doprowadzać do tworzenia mokrej powierzchni ze względu na linie podziału bo farba tam się dostanie i niepotrzebna dodatkowa praca , aero trzymam w większej odległości jak przy cieniowaniu jednak dalej jest ona niewielka 3-4cm

pierwszy kolor zawsze najjaśniejszy tutaj biały potem maskowanie i granatowy na koniec
Obrazek
prześwietliłem trochę zdjęcie ale to jest jedyne z momentu malowania tła znaków
Obrazek
Maski po odklejeniu zostały nienaruszone,naklejam je na worek po wypraskach i chowam może kiedyś trzeba będzie remont z malowaniem przeprowadzić :mrgreen:
Obrazek
Ostatnio edytowano poniedziałek, 2 czerwca 2008, 08:50 przez iras67, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Beech generałów C-45 A 1/72 PM Models

Postprzez Bercik » poniedziałek, 2 czerwca 2008, 08:49

Aż miło popatrzeć :) Na mnie też dwa tureckie modeliki czekają...
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Bercik
 
Posty: 878
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:03

Re: Beech generałów C-45 A 1/72 PM Models

Postprzez werner » poniedziałek, 2 czerwca 2008, 20:24

iras67 napisał(a):
werner napisał(a):
a co to, za sprytne urządzenie :?: którym zdejmujesz maskę


To jest kawałek ramki z modelu pozostałość po wyciąganiu pręcików ścięty na płasko
zakładam i zdejmuję tym małe elementy szablonów.


ooo i to bardzo sprytne urządzonko :mrgreen: , w szczególności że wykonane samodzielnie
...na aero też dobry patent :shock:
werner
 

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości