MIG-23 MF Italieri 1/48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: MIG-23 MF Italieri 1/48

Postprzez gzt » czwartek, 24 lipca 2008, 23:03

Pieknie tylko ze nigdzie tego nie moge znalezc w sprzedazy :(
Podobno byl zestaw Airesa do tego samolotu .... ale jak to mowia "dawno i nieprawda" :(. Zalapalem sie tylko na blaszki Eduarda
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Reklama

Re: MIG-23 MF Italieri 1/48

Postprzez Arkady72 » czwartek, 24 lipca 2008, 23:14

gzt
Podobno byl zestaw Airesa do tego samolotu .... ale jak to mowia "dawno i nieprawda"

Chyba bardziej nieprawda :( .
Masz jeszcze do dyspozycji żywiczny fotel Airesa na pocieszenie.
Ja czekam na porządny model MiG-23 w 1:48 z Chin Ludowych.
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: MIG-23 MF Italieri 1/48

Postprzez waldesky » piątek, 25 lipca 2008, 00:39

Arkady72 napisał(a):Kolega ma pewnie na myśli ten zestaw, tu recenzja:
http://www.modelarstwo.org.pl/lotnicze/ ... index.html

Zgadza się, właśnie ten zestaw można niekiedy kupić w USA.
Aires nie miał nigdy w ofercie zestawu do MiG-a 23, jest jedynie fotel KM-1, a to i tak nieźle. Do budowy "blaszanej" kabiny nie mam przekonania, bo przetestowałem to na MiG-u 21 PF i nie jestem z rezultatu zadowolony, ale faktem jest, że Eduard zrobił komplet blaszek (nawet Big Ed jest!).
Fajnie by było, gdyby Trumpek wypuścił coś co byłoby bardziej do 23 podobne, ale mimo wcześniejszych zapowiedzi panuje cisza. Pewnie trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.
Powodzenia życzę.
Waldek
Obrazek
"Too old to rock'n'roll, too young to die..."
Avatar użytkownika
waldesky
 
Posty: 105
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:11
Lokalizacja: Kalisz

Re: MIG-23 MF Italieri 1/48

Postprzez Arkady72 » piątek, 25 lipca 2008, 01:22

Warto wspomnieć także o żywicznym kokpicie NeOmegi dedykowanym do 23-ego Italeri:

http://www.neomega-resin.com/mig23.htm
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: MIG-23 MF Italieri 1/48

Postprzez gzt » piątek, 25 lipca 2008, 13:39

Panowie, dzieki za informacje !! Udalo mi sie znalezc ten zestaw na ebayu. Jeszcze pare dni i moze uda mi sie "zwaloryzowac" Italieri do czegos co bedzie MIGiem-23 :)
Jeszcze raz potwierdza sie fakt ze tutejsze forum to swietne zrodlo informacji :)
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Re: MIG-23 MF Italieri 1/48

Postprzez gzt » poniedziałek, 28 lipca 2008, 01:52

no niestety, moze jestem nie na czasie ale nie zaplace $225 za zestaw Kazan dla Mig-23 :(, w zwiazku z czym pozostaje mi dlubanie i zabawa z blaszkami Eduarda
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Re: MIG-23 MF Italieri 1/48

Postprzez waldesky » poniedziałek, 28 lipca 2008, 10:47

nie wiem kto TAKĄ cenę wywalił, bo tu: http://www.victorymodels.com/sf6/detail.aspx?ID=1256
jest wprawdzie "Out of Stock!" ale cena 33$
Obrazek
"Too old to rock'n'roll, too young to die..."
Avatar użytkownika
waldesky
 
Posty: 105
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:11
Lokalizacja: Kalisz

Re: MIG-23 MF Italieri 1/48

Postprzez gzt » poniedziałek, 28 lipca 2008, 22:07

waldesky napisał(a):nie wiem kto TAKĄ cenę wywalił, bo tu: http://www.victorymodels.com/sf6/detail.aspx?ID=1256
jest wprawdzie "Out of Stock!" ale cena 33$


no to wlasnie tak jest: jak jest OUT OF STOCK to cena jest niska :) a jak jest dostepeny (w tym przypadku ebay) to cena rosnie :(. Dla mnie cena $225 za ten zestaw z zasady jest zbyt wysoka i nie dam sie zwariowac :)
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Re: MIG-23 MF Italieri 1/48

Postprzez gzt » środa, 22 lipca 2009, 23:38

Dawno sie temu zaczelo i projekt lezal na polce az ty kolega Krzysztof mnie namowil na kontynuacje :)

Oto dziobek mojego Mig'a 23

Obrazek
Dostalem zestaw Kazaana ale to straszny gniot jesli chodzi o jakosc wylewek. Dokumentacja jest bardzo dobrze opracowana, szczegolnie dotyczaca wersji.
Obrazek
Usterzenie jednak zostawie swoje (Italierowe z dolepionym i wyciaganym plastikiem) coby lepiej przypominalo Miga 23 a nie jakies dziwadlo. Nos jak widac zrobilem sam rowniez bo Kazaanowy jest zupelni bez sensu.
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Re: MIG-23 MF Italieri 1/48

Postprzez spiton » czwartek, 23 lipca 2009, 00:37

Lubie tan samolocik, a zwłaszcza jego podwozie. W konkurencji "kozackie podwozie" walczy w finałach.
Ciekaw jestem jak Ci pójdzie. amen
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: MIG-23 MF Italieri 1/48

Postprzez LazyCat » czwartek, 23 lipca 2009, 00:40

gzt napisał(a):Dawno sie temu zaczelo i projekt lezal na polce az ty kolega Krzysztof mnie namowil na kontynuacje :)

Oto dziobek mojego Mig'a 23


I bardzo sympatyczny ten dziobek!
Ja bede siedzial cicho jak mysz pod miotla z MiGiem 23 bo musze skonczyc tego rozrywkowego-koszmarnego 29 Hasegawy. Italieri 29A nie ma bo zabraklo u importera :(
Masz mnostwo wspanialych dodatkow.
Ja sie musze zabrac do robienia kalkomani! Mam nadzeje ze Cie dogonie w malowaniu :)
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 18:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina

Re: MIG-23 MF Italieri 1/48

Postprzez Daniel-Martola » czwartek, 23 lipca 2009, 06:54

Myślałem Grzesiu że w ogóle przestałeś sklejać i oddałeś wyłącznie lataniu. Cieszę się że nie i kibicuję dalej.
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: MIG-23 MF Italieri 1/48

Postprzez gzt » czwartek, 23 lipca 2009, 14:39

Daniel-Martola napisał(a):Myślałem Grzesiu że w ogóle przestałeś sklejać i oddałeś wyłącznie lataniu. Cieszę się że nie i kibicuję dalej.
pozdrawiam


To prawda ze duzo czasu poswiecam na nauke latania ale ... przynajmniej co drugi dzien spedzam chwile w mojej pracowni - nie tylko zeby sprzatnac :)
Powoli idzie budowa ale do przodu (czasami do tylu jak wytne nie te linie co potrzeba :) (czyt P-40E :( ))

:mrgreen:

LazyCat napisał(a):
gzt napisał(a):Dawno sie temu zaczelo i projekt lezal na polce az ty kolega Krzysztof mnie namowil na kontynuacje :)

Oto dziobek mojego Mig'a 23


I bardzo sympatyczny ten dziobek!
Ja bede siedzial cicho jak mysz pod miotla z MiGiem 23 bo musze skonczyc tego rozrywkowego-koszmarnego 29 Hasegawy. Italieri 29A nie ma bo zabraklo u importera :(
Masz mnostwo wspanialych dodatkow.
Ja sie musze zabrac do robienia kalkomani! Mam nadzeje ze Cie dogonie w malowaniu :)


poczekam ... :) na kalkomanie :)

spiton napisał(a):Lubie tan samolocik, a zwłaszcza jego podwozie. W konkurencji "kozackie podwozie" walczy w finałach.
Ciekaw jestem jak Ci pójdzie. amen


Ja tez :) jestem ciekaw :)
Swoja droga to ciesze sie ze nie kupilem tego Kazaana za $250 jak to szlo na ebayu. Teraz plulbym sobie w brode :)
Jest sporo detali ale niestety jakosc jest dosc niska. Chlopcy poszli na ilosc, dlatego tyle czesci :)

Jak zamkne kabine przyjdzie czas na wycinanie linii oraz podwozie. Mam nadzieje ze latwiej mi to pojdzie niz kabina
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Re: MIG-23 MF Italieri 1/48

Postprzez marekredzikowo » piątek, 31 lipca 2009, 21:59

A możesz zdradzić gdzie udało Ci się zakupić ten zestaw?Ja również jestem zakochany w 23 i bardzo chciałbym się znaleźć w posiadaniu tego zestawu.Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na relację.

Pisownia !!!
Ostatnio edytowano wtorek, 4 sierpnia 2009, 13:13 przez marekredzikowo, łącznie edytowano 1 raz
marekredzikowo
 

Re: MIG-23 MF Italieri 1/48

Postprzez gzt » sobota, 1 sierpnia 2009, 00:28

marekredzikowo napisał(a):A możesz zdradzić gdzie udało Ci się zakupić ten zestaw?Ja również jestem zakochany w 23 i bardzo chciałbym się znaleść w posiadaniu tego zestawu.Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na relację.


Prace nad Mig 23 stanely z braku czasu i przyspieszeniem prac nad MIG-29A :)
Ale co sie odwlecze to nie uciecze a wycinanie linii podzialowych jest dosc czasochlonne :)
Zestaw Kazaan udalo mie sie zakupic na ebayu :( ale za $105 a nie za $250 jak widzialem juz dwukrotnie. Zestaw pojawia sie dosc czesto ale ceny sa wlasnie w tym zakresie.
Szczerze mowiac to nie jestem przekonany ze warto az tyle za niego placic ale ... nie widzilem tego kiedy to kupowalem. Zdecydowanie statecznik pionowy nie jest idealny i osobiscie raczej uzyje Italierowy z nieco przerobionym grzbietem. Poza tym wnetrze kabiny jest dosc surowe. Caly zreszta zestaw jest dosc niskiej jakosci. Porownujac do AIRESa to ten osiaga zaledwie 3 na 5 Aieresa jesli chdozi o jakosc.
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości