Gnome 100hp

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Gnome 100hp

Postprzez Grzegorz2107 » czwartek, 28 marca 2013, 16:04

malinowski napisał(a):Poważnie? Bo wydaje mnie się ze blok silnika się nie kurczy w trakcie pracy.


Stygnie to się kurczy. Ja sądzę, że te ciągłe zmiany temperatury i tym samym wymiarów bloku, powodowały stopniowe rozkręcanie się śrub w silnikach obracających się w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara. To są podstawy. :P
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Gnome 100hp

Postprzez lukaszlaskowski » czwartek, 28 marca 2013, 16:26

malinowski napisał(a):Poważnie? Bo wydaje mnie się ze blok silnika się nie kurczy w trakcie pracy.

:mrgreen: To jest silnik na Polokokte (albo polococte) i w czasie pracy się kurczy. Potem go trzeba dokręcać. I gwinty wyłażą.
Avatar użytkownika
lukaszlaskowski
 
Posty: 262
Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 22:10

Re: Gnome 100hp

Postprzez GrzegorzS » czwartek, 28 marca 2013, 18:15

Czy można prosić o podanie skali tej repliki. Domyślam się, że to może być 1:32 ale wolałbym to mieć na piśmie :)
GrzegorzS
 
Posty: 306
Dołączył(a): sobota, 27 grudnia 2008, 17:36

Re: Gnome 100hp

Postprzez Grzegorz2107 » czwartek, 28 marca 2013, 21:42

GrzegorzS napisał(a):Czy można prosić o podanie skali tej repliki. Domyślam się, że to może być 1:32 ale wolałbym to mieć na piśmie :)


Może 1/48. ;o)
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Gnome 100hp

Postprzez jasio-g » piątek, 29 marca 2013, 01:03

Toż gołym okiem widać, że to 1:72 :)
Avatar użytkownika
jasio-g
 
Posty: 316
Dołączył(a): sobota, 23 sierpnia 2008, 21:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Gnome 100hp

Postprzez Mecenas » piątek, 29 marca 2013, 08:01

jasio-g napisał(a):Toż gołym okiem widać, że to 1:72 :)

Chciałeś chyba powiedzieć, że 1:144.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Gnome 100hp

Postprzez Adam » piątek, 29 marca 2013, 10:47

Pięknie się zapowiada. Z początku pomyślałem, że będzie on pasował do mojego Nieuporta 24 wszakże też oboecałeś :P .
Już zakupiłem Oberursela i na nim chcę poćwiczyć jak się montuje takie piękne silniki. ;o) ale dopiero jak zakończę mój wietnamski kącik. A po tym wszystkim mam w planie zabrać się za Nieuporta, bezczelnię liczę, że też do tej pory Part też dorobi blachy.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gnome 100hp

Postprzez Chrupek » piątek, 29 marca 2013, 13:54

Łukasz weź się wreszcie do Choinki jasnej za robotę!! Ileż można czekać na zapowiedziany silnik?? Rok, pół , ale nie tydzień czy dwa. No bój się Boga!!
A tak na poważnie to wiesz, że My tak żartem. Ale w mojej produkcji to TY jesteś hamulcowym :) :twisted:

AAAA i tu sprostuje wszystkie spekulacje: Ten silnik powstaje w skali 1:32 dedykowany do modeli DH2 i nie tylko firm Wingnut Wings. A możliwe, że nie tylko.
Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Zarząd jest do Waszej dyspozycji! Odpowiemy na każde pytanie. http://www.ipmspolska.org.pl
Avatar użytkownika
Chrupek
 
Posty: 298
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 20:55
Lokalizacja: Rybnik

Re: Gnome 100hp

Postprzez Corsair » piątek, 29 marca 2013, 15:18

No to ja też do motywacji się dołączam. Ciekawie się zapowiada. Ja jak na razie nie zabrałem się za zlepianie Uberursela którego zakupiłem w Bytomiu.. jakoś niegodnym się czuję :mrgreen: a co dopiero to...
Obrazek
Avatar użytkownika
Corsair
 
Posty: 154
Dołączył(a): piątek, 20 marca 2009, 10:02

Re: Gnome 100hp

Postprzez Adam » piątek, 29 marca 2013, 15:25

Corsair napisał(a):No to ja też do motywacji się dołączam. Ciekawie się zapowiada. Ja jak na razie nie zabrałem się za zlepianie Uberursela którego zakupiłem w Bytomiu.. jakoś niegodnym się czuję :mrgreen: a co dopiero to...

A warsztat to jest gdzieś tu :?:
Chętnie po podglądam.
Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gnome 100hp

Postprzez Corsair » piątek, 29 marca 2013, 15:28

E... no.. nieśmiałym jest. Silniczek leży dopiero w częściach na warsztacie i oko cieszy. Ale czas najwyższy ruszyć z kopyta.
Obrazek
Avatar użytkownika
Corsair
 
Posty: 154
Dołączył(a): piątek, 20 marca 2009, 10:02

Re: Gnome 100hp

Postprzez lukaszlaskowski » wtorek, 2 kwietnia 2013, 01:32

Święta to jak wiadomo czas wypoczynku również. Znowu jak wiadomo, najlepiej się wypoczywa sprzątając, gotując i odwiedzając teściową. Modelując, męczy się człowiek niemiłosiernie. Ale my, modelarze tak mamy - lubimy się męczyć. Męczennikami jesteśmy. W czwartym dniu mojego smędzenia żona zezwoliła na oddalenie się do przybytku uciech wszelakich. I oto efekty:
Obrazek
Obrazek
Te śrubki na obwodzie mniejszego koła mają 0,3mm średnicy - duma moja!
Porównanie ze starszym braciszkiem Oberurselem (na odlew nie patrzcie - to odpad):
Obrazek
Obrazek
I już na gotowo, na cokoliku
Obrazek

I odpowiadając na wasze pytania odnośnie warsztatu i narzędzi - warsztat dosłownie (chlewik raczej):
Obrazek
Obrazek
Narzędzia takie jak widać. Najważniejsze - nożyk Olfy - ten najmniejszy - nim strugam.
jasio-g napisał(a):Mam tylko jedno pytanie - jakiego sprzętu optycznego używasz, bo ja przy tych śrubach wymiękam.

Sprzętu optycznego trochę mam... ale raczej dla poczucia bezpieczeństwa. Używam lup zegarmistrzowskich - takich do oka wkładanych. ALE NIE W CZASIE PRACY! Za cholerę nie potrafię pracować pod lupą - zawsze coś zniszczę. Przy najmniejszych elementach stosuję metodę Mistrza Jody - poważnie. Słucham mocy i zamykam oczy. Tak robię śrubki. Pierwsze powtarzam ruchy, jakie będę wykonywał (przeważnie cięcie nożykiem, obrót o określoną ilość stopni i znowu), potem zamykam oczy, coby się nie denerwować i robię. Na końcu oglądam po lupą co wyszło. Jak już mówiłem, 99 nie wychodzi, ale 1 wychodzi. Gdy patrzę, nawet 1 na 200 nie wyjdzie.
Adam napisał(a):Z początku pomyślałem, że będzie on pasował do mojego Nieuporta 24 wszakże też oboecałeś :P .Adam.

Obecuję Ci, Adamie, że do Nieuporta 24 załadujesz pięknego LeRhona - będzie po Bentleyu BR2 - masz jak w banku :)
ewpiga napisał(a):Gwinty śrub za mocno wypuszczone ;o)

Próbowałem poprawić, ale małe to cholerstwo jest i jeden fałszywy ruch może mi cały korpus załatwić. Tak to jest ze śrubami - jak mam w oprawce wycentrowaną, to mogę sobie szaleć i poprawiać, potem kicha... Musi zostać, a ja będę z tym żył
Avatar użytkownika
lukaszlaskowski
 
Posty: 262
Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 22:10

Re: Gnome 100hp

Postprzez Adam » wtorek, 2 kwietnia 2013, 09:19

Wielkie dzięki.
Jako, że pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł i biegunce, to działaj powoli.
Tak jak pisałem to najpierw Wietnam potem Oberursel i dopiero Nieuport.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gnome 100hp

Postprzez Strużyn » wtorek, 2 kwietnia 2013, 10:28

Dzięki za zdjęcie warsztatu. Zawsze bardzo mnie interesuje w jakich miejscach powstają takie cudeńka. Zazdroszczę parku maszynowego, a w szczególności tokarki i wiertarki stołowej z krzyżowym i obrotowym stolikiem :D

Kolejny etap prac jak zwykle przyprawia o ból głowy ;o)
Pozdrawiam
Krzysiek
Obrazek
Avatar użytkownika
Strużyn
 
Posty: 582
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gnome 100hp

Postprzez lukaszlaskowski » niedziela, 7 kwietnia 2013, 23:02

Drobny postęp w pracach. Bardzo drobny... ale 4 dni zajęło mi wystruganie tej świecy - taka ciut bardziej fikuśna.
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
lukaszlaskowski
 
Posty: 262
Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 22:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości