BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez Arkady72 » wtorek, 5 sierpnia 2008, 21:32

tomek_chacewicz napisał(a):No no ładnie Ci to wychodzi, fajne cieniowanie :) rozumiem, że szkło masz vacu z CMK i takie pytanko, jak przykleisz na nie fototrawione ładunki do katapultowania? bo ja myślałem żeby posmarować je klejem Microscale do folii alu...

Z vacu CMK miałem taki problem, że trafiło mi się z pęcherzykiem powietrza i było praktycznie do wyrzucenia. Poza tym nigdy nie stosowałem vacu...
Wybuchowy sznur w osłonie kabiny najprawdopodobniej zrobię tak, że oryginalne wyżłobienia w osłonie zaleję washem - zobaczymy co z tego wyjdzie.


Jostein
A malowanei z panterą - bajka, tylko skąd takie wytrzasnąć do 72? Na razie planuję "What if", czyli szachownice i gustowne oczy na nosie.

Co prawda nie z panterą ale równie ciekawe kalkomanie robi firma Model Alliance pt "Dragon Hawks" z pięknymi smokami ( do wersji T MK.I ):
p.s. Szkoda, że naprawdę nie mamy Hawków, pięknie by wyglądały ze znakami low-viz.

Obrazek

Tymczasem położyłem wszystkie kalkomanie i ponownie zabezpieczyłem model lakierem bezbarwnym pod washa:

Obrazek

Obrazek

Jutro chyba finito :) .
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Reklama

modele polskich samolotów

Re: BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez Bercik » wtorek, 5 sierpnia 2008, 22:04

Ale tempo! Dla mnie to jest ten etap prac, po którym już mi się nie chce dalej robić modelu :lol: Ktoś z forumowych Kolegów chyba robił Hawka ze smokiem na boku, ale nie chcę "palnąć" bo pewien nie jestem :)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Bercik
 
Posty: 878
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03

Re: BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez Timi » wtorek, 5 sierpnia 2008, 22:10

Ktoś się zapisuje do fan klubu Arkadego??
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez Arkady72 » środa, 6 sierpnia 2008, 17:00

Modelik prawie gotowy... Na dzisiaj jednak wystarczy. Jutro wyjeżdżam na parę dni odpocząć od tego szaleństwa :P i galeria będzie po niedzieli.
Trick z washowaniem sznura w osłonie kabiny się udał :) .
Aha, kalkomanie Airfix/Heller są najlepsze na świecie.

Obrazek
Ostatnio edytowano środa, 6 sierpnia 2008, 17:12 przez Arkady72, łącznie edytowano 1 raz
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez tomek_chacewicz » środa, 6 sierpnia 2008, 17:12

Mmmm miodzio, szkło, mimo że pancerne wyszło nieżle :D szkoda, że jednak nie zrobiłeś tego z panterą, ja po wakacjach zaczynam swojego właśnie w tym malowaniu
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez Arkady72 » środa, 6 sierpnia 2008, 17:14

tomek_chacewicz napisał(a):Mmmm miodzio, szkło, mimo że pancerne wyszło nieżle :D szkoda, że jednak nie zrobiłeś tego z panterą, ja po wakacjach zaczynam swojego właśnie w tym malowaniu

Gratuluję słusznego wyboru i czekam na relację. Jakby co mam do tego kalki to Ci odstąpię.
Sam nie wiem czy w przyszłości nie skuszę się jeszcze na Hawka T Mk.I w jakimś egzotycznym malowaniu ?
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez Takijja » środa, 6 sierpnia 2008, 17:22

Mój pierwszy post na forum, więc chciałem się przywitać i przedstawić. Mam na imię Łukasz, a interesuję się historią i paroma innym sprawami.

Czytając forum zauważyłem wiele dyskusji na temat modeli starszych samolotów, a o tych współczesnych merytorycznych nieco mniej…

Widzę, że powstaje ładnie pomalowany model samolotu podobnego do LIF-a i to pierwszego zbudowanego w Australii, czyli A27-10. Kolega wkłada wiele wysiłku w konwersje jednak to, co powstaje wygląda nieco zabawnie.

Hawk 127 ze skrzydłem z T1? To tak jak zbudować Orlika TC-II ze skrzydłem z TC-I. Pierwsze, co się rzuca w oczy, pomijając obrys itp., to turbulizatory (te malutkie trójkąciki na skrzydle – to dla kolegów słabiej oblatanych), niestety LIF miał ich więcej, inne. Takie jak zaczęto stosować na płatowcach Hawk 100.

Byków (tu chyba wychodzi ekspresowe tempo sklejania) jest na modelu znacznie więcej, ale nie chcę by Kolega (i Moderatorzy) odebrali mój pierwszy wpis, jako fale krytyki. Arkady pewnie sam je znajdzie i poprawi.

Łukasz
Takijja
 

Re: BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez Arkady72 » środa, 6 sierpnia 2008, 17:47

Witaj na Forum Łukasz !
Budując ten model zakładałem, że producent Airfix zrobił go poprawnie. Nie sprawdzałem czy tak jest w istocie w oparciu o plany itp... Poniekąd od tego są inni forumowicze, którzy w swej dobroci podpowiadają to i owo :) . Szkoda, że Twoje uwagi pojawiły się gdy model jest już prawie gotowy :-/ . A jak wspomniałeś na forum zaglądasz nie od dziś.
Nie traktuję swojego modelarstwa tak poważnie, żeby liczyć wszystkie nity na skrzydle tak by było OK. Model, jeśli nawet jest z bykami głównie służy mi do zabawy a o stronę merytoryczną, zgodność z oryginałem często dbam mniej lub wcale. Ot taki mam styl, który nie każdemu musi sie podobać.
Tak więc zostanie jak jest choć dokładnie sobie przestudiuję oryginał :) .
Pozdrawiam
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez Jacek Bzunek » środa, 6 sierpnia 2008, 22:39

Jeszcze jedna uwaga, Sidewindery wygląją bardzo bojowo ale o ile się orientuję Hawki RAAF przenoszą elektroniczne imitatory uzbrojenia.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez erkamo » czwartek, 7 sierpnia 2008, 00:31

Wychodzi na to, ze Airfix wpuscil Arkadego72 w maliny :lol: . To jest w koncu jeden model Hawk 100, z malowaniem, miedzy innymi, australijskiego Hawka 127. Czy tak? Z tego co pisze Takijja, to jednak nie to samo. Rzeczywiscie szkoda, ze dopiero teraz zauwazony zostal ten blad.
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56

Re: BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez Arkady72 » czwartek, 7 sierpnia 2008, 10:08

Jacek Bzunek napisał(a):Jeszcze jedna uwaga, Sidewindery wygląją bardzo bojowo ale o ile się orientuję Hawki RAAF przenoszą elektroniczne imitatory uzbrojenia.


Przenoszą jedno i drugie:


Obrazek

Obrazek

erkamo
Wychodzi na to, ze Airfix wpuscil Arkadego72 w maliny


Niedobry Airfix ... ;o)
Przeglądając zagraniczne galerie modeli Hawka 127 można stwierdzić, że wszystkie są z bykami :P . W niczym to nie usprawiedliwia moich byków ale pozytywnie wpływa na moje samopoczucie :) .
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez Takijja » czwartek, 7 sierpnia 2008, 12:55

Arkady72 napisał(a):
Jacek Bzunek napisał(a):Jeszcze jedna uwaga, Sidewindery wygląją bardzo bojowo ale o ile się orientuję Hawki RAAF przenoszą elektroniczne imitatory uzbrojenia.


Przenoszą jedno i drugie:

Jeżeli już z AIM-9 to tylko AIM-9M, to standardowe rakiety używane przez RAAF. Proponowana do modelu AIM-9E wygląda zupełnie inaczej i jest bardzo, bardzo stara i dawno wycofana.

Łukasz
Takijja
 

Re: BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez erkamo » czwartek, 7 sierpnia 2008, 16:08

No to, Arkady72, teraz jeszcze nie jest za pozno. Te AIM 9E dadza sie jakos upodobnic do tych 9M. ;o)
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56

Re: BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez spiton » poniedziałek, 11 sierpnia 2008, 15:12

świetny model!! Widziałem go u Artura na żywo :-)). świetne klapy!!!!Pozdrawiam , i czekam na finał. Te "wzorki" na kabinie to kalka, czy jakiś patent??
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez Arkady72 » poniedziałek, 11 sierpnia 2008, 15:36

spiton napisał(a):świetny model!! Widziałem go u Artura na żywo :-)). świetne klapy!!!!Pozdrawiam , i czekam na finał. Te "wzorki" na kabinie to kalka, czy jakiś patent??

Patent washowy Przyjacielu :) .
erkamo
No to, Arkady72, teraz jeszcze nie jest za pozno. Te AIM 9E dadza sie jakos upodobnic do tych 9M.

No pewnie, że da się :) .
Takijja
Jeżeli już z AIM-9 to tylko AIM-9M, to standardowe rakiety używane przez RAAF. Proponowana do modelu AIM-9E wygląda zupełnie inaczej i jest bardzo, bardzo stara i dawno wycofana.

Dzięki za kolejną cenną uwagę :) . Chwyciłem pierwsze z brzegu Sidewindery z zestawu Weapons Hasegawy. Teraz zamienię je AIM-9L - są niemal identyczne z wersją M.
W podzięce chciałbym zadedykować Ci tę piosenkę:
http://pl.youtube.com/watch?v=QYBYSymt2co
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości