L-39 ALBATROS - Edek 1/72 FINALIK

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

L-39 ALBATROS - Edek 1/72 FINALIK

Postprzez Jurek Greinert » piątek, 1 sierpnia 2008, 14:30

Witam, ostatnio wzięło mnie na szkolne sprzęty i teraz padło na Albatrosa. Powinien pójść szybciej od Alpha Jeta:
http://www.old.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=35860&highlight= ,
aczkolwiek robota bardzo podobna. Model znany, wymaga paru poprawek. Splywy przypominają natarcia skrzydeł, trzeba to umiejętnie pocienić. Druga sprawa, korzystam z edycji z kolorowymi blaszkami (pewnie inne też średnio pasują) i spasowanie wszystkiego we wnętrzu wymaga ostrożności. Generalnie polecam zdecydowane pocienienie ścianek bocznych foteli przed ich sklejeniem bo inaczej za Chiny do środka nie wejdą. No i ostatnie, spasowanie kadłuba ze skrzydłem, zwłaszcza w części natarcia i spływu centropłata, to porażka. Wymaga dużo szpachli i cierpliwości, zwłaszcza że miejsca jest mało bo przeszkadzają wloty do silnika. Do modelu dodałem zestaw CMK z mordą, schodkami i działkiem. Wnętrze bazuje jedynie na zawartości pudełka z Edka. Planuję malowanie Litwy w kolorach Cream/O.Drab (po remoncie) z czerwonymi dodatkami.
Stan na dzisiaj:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

JERZY GREINERT
CDN... ;o)
Pozdrawiam Jurek
Ostatnio edytowano środa, 10 września 2008, 16:47 przez Jurek Greinert, łącznie edytowano 8 razy
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 17:10
Lokalizacja: Gliwice

Reklama

Re: L-39 ALBATROS - Edek 1/72

Postprzez Cichociemny » piątek, 1 sierpnia 2008, 18:50

Jurek Greinert napisał(a):CDN...

Z chęcią pooglądam.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: L-39 ALBATROS - Edek 1/72

Postprzez Aleksander » piątek, 1 sierpnia 2008, 18:52

Alpha-Jet był fajny, ale ten na razie wygląda o niebo ciekawiej - także kibicuję !
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7982
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: L-39 ALBATROS - Edek 1/72

Postprzez Arkady72 » sobota, 2 sierpnia 2008, 00:40

Zapowiada się bardzo ciekawy model :) . Z tego co widzę Edziowy model to i tak cudo w porównaniu do starego KP...
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: L-39 ALBATROS - Edek 1/72

Postprzez Jurek Greinert » sobota, 9 sierpnia 2008, 00:51

Taaa..... jak podziwiam cuda na forum to czasem zastanawiam się nad zmianą skali, ale do rzeczy....
Coś drgnęło do przodu, początek malowania a wcześniej dodałem parę detali, anten i innych drobiazgów. Jakoś pomimo lenistwa ;o) sumienie nie pozwalało mi nie poprawić schodków i charakterystycznych blaszek pod usterzeniem których brak w modelu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Jurek
Ostatnio edytowano poniedziałek, 1 września 2008, 16:52 przez Jurek Greinert, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 17:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: L-39 ALBATROS - Edek 1/72

Postprzez Jurek Greinert » poniedziałek, 1 września 2008, 15:26

Stan na dzisiaj, pozostały drobiazgi, błyszczący lakier, kalki i delikatny łosz. Na zdjęciach litewskie albki wyglądają na zadbane, zresztą nie ma ich wiele to sobie je często myją :) :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Jurek
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 17:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: L-39 ALBATROS - Edek 1/72

Postprzez young » poniedziałek, 1 września 2008, 18:44

Bardzo sympatyczny modelik, świetna robota i oby tak dalej :D
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: L-39 ALBATROS - Edek 1/72

Postprzez erkamo » poniedziałek, 1 września 2008, 23:00

Kurcze na grillu. Jak Wy to robicie? Mam na mysli gladkosc powierzchni po pomalowaniu. Ja niestety po raz kolejny przecieram farbe, aby zlikwidowac jakies paprochy i taki "meszek".
Zazdroszcze takich efektow. :x
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56

Re: L-39 ALBATROS - Edek 1/72

Postprzez Jurek Greinert » poniedziałek, 1 września 2008, 23:42

erkamo napisał(a):Kurcze na grillu. Jak Wy to robicie? Mam na mysli gladkosc powierzchni po pomalowaniu. Ja niestety po raz kolejny przecieram farbe, aby zlikwidowac jakies paprochy i taki "meszek".

Spoko, spoko też mam, miejscami, potrzebę zaingerowania papierem ściernym ;o) , zwłaszcza w trudno dostępnym przejściu skrzydło-kadłub, ale jeśli tworz Ci się to na płaskim to znaczy że malujesz ze zbyt dużej odległości albo w zawirowaniach kształtów farba podawana z aero pod zbyt dużym ciśnieniem podsycha za bardzo w "locie" zanim siądzie na modelu (zwłaszcza obok malowaneg miejsca). Tyle o meszku, paprochy to już kwestia czystości stanowiska przy którym malujesz. Ponoć użycie spryskiwacza do kwiatów w pomieszczeniu przed malowaniem pozwala związac latający kurz i trochę problem złagodzić. Ale jakoś zawsze zapominam zastosować i sprawdzić. :)
Pozdrawiam Jurek
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 17:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: L-39 ALBATROS - Edek 1/72

Postprzez erkamo » wtorek, 2 września 2008, 14:12

Jurek Greinert napisał(a):Ponoć użycie spryskiwacza do kwiatów w pomieszczeniu przed malowaniem pozwala związac latający kurz i trochę problem złagodzić. Ale jakoś zawsze zapominam zastosować i sprawdzić


Te metode wlasnie stosuje, a jednak zawsze znajdzie sie cus co lata i zlosliwie siada na modelu. :evil: Moge jednak potwierdzic, ze po uzyciu wodnego sprayu tych "spadochroniarzy" jest mniej. Z meszkiem zapowiada sie dluzsza walka. Trening, trening.
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56

Re: L-39 ALBATROS - Edek 1/72

Postprzez hadzi » wtorek, 2 września 2008, 20:28

"Meszek" to może być też niekiedy efekt zbyt gęstego lakieru nakładanego aero, efekt podobny do tego co z zawirowaniami powietrza, grudy pigmentu.
pozdrawiam
Jerzy Ciupek
Avatar użytkownika
hadzi
 
Posty: 438
Dołączył(a): poniedziałek, 8 października 2007, 08:56
Lokalizacja: Rybnik

Re: L-39 ALBATROS - Edek 1/72

Postprzez erkamo » wtorek, 2 września 2008, 22:20

Jurek,
jakich farbek uzywasz?
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56

Re: L-39 ALBATROS - Edek 1/72

Postprzez Jurek Greinert » wtorek, 2 września 2008, 23:38

erkamo napisał(a):Jurek,
jakich farbek uzywasz?

Na Albatrosie jest Pactra (szary, czarny i OD) Humbrol (krem) i ModelMaster(czerwony). Generalnie używam tych firm, okazyjne autentyków bardziej orientalnych producentów.
Pozdrawiam Jurek
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 17:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: L-39 ALBATROS - Edek 1/72

Postprzez erkamo » środa, 3 września 2008, 13:37

Emalie czy akryle?
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56

Re: L-39 ALBATROS - Edek 1/72

Postprzez Jurek Greinert » piątek, 5 września 2008, 17:04

erkamo napisał(a):Emalie czy akryle?

A konkretnie o co pytasz? Pactra jest akrylem, Humbrol wiadomo a MM użyłem na L-39 olejnego.
Co do modelu to powoli finał tylko walczę z kalkami, niestety na Litwina mam z Mastercrafta i coś nie chcą trzymać się kupy pomimo lakierowania.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam Jurek
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 17:10
Lokalizacja: Gliwice

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 98 gości