Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez Bercik » poniedziałek, 8 września 2008, 21:09

No tak, ja po prostu nie umiem czytać, pisałeś przecież sam o maskach, przepraszam. Może więc na czysty arkusz kalkomanii albo na białą kalkę nałożyć cienką warstwą kolor i potem wyciąć?
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Bercik
 
Posty: 878
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:03

Reklama

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 8 września 2008, 21:10

A to już jest jakiś pomysł :idea:
Jak nie znajdę innej możliwości, będę próbował.
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez jaros » poniedziałek, 8 września 2008, 21:22

Aleksander napisał(a):Poddaję się :?

Zupełnie niepotrzebnie. Trzeba opracować wzór w jakimś programie graficznym i wyciąć na ploterze. Usługa jest b. tania - wycinałem u siebie w Lublinie komplet masek (litery kodowe + kokardy + Fin Flash) do swojego Meteora i zapłaciłem bodajże 10 zł (wraz z folią). To wszystko groźniej brzmi niż jest na prawdę.
pozdrawiam Jarek
Avatar użytkownika
jaros
 
Posty: 281
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 8 września 2008, 21:30

To byłoby też jakieś wyjście - najgorzej z tą pierwszą częścią - tzn. program graficzny :lol: - jak przedstawiciel medycyny (i to na dodatek prymitywnej :lol: ) jestem mało "w temacie" - bardziej "lamer"
Na razie zrobiłem Xero kalkomanii w kilku egzemplarzach i próbowałem przylepić kalkę na taśmę Tamiyi - kiepsko wyszło, ale coś wyciąłem... a potem to już było coraz gorzej.
Chyba do obróbki w programie graficznym trzeba zeskanować :?:
Ostatnio edytowano wtorek, 9 września 2008, 07:00 przez Aleksander, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez Cichociemny » poniedziałek, 8 września 2008, 22:21

Aleksander napisał(a):To byłoby też jakieś wyjście - najgorzej z tą pierwszą częścią - tzn. program graficzny :lol: - jak przedstawiciel medycyny (i to na dodatek prymitywnej :lol: ) jestem mało "w temacie" - bardziej "lamer"

Generalnie potrzebowałbyś coś takiego (kalka/maski)?
Obrazek
To tak na szybko, nie wiem jak trafiłem z krojem liter i kolorem (oparłem się na FS 35622).
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 18:33

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez Aleksander » wtorek, 9 września 2008, 07:04

Tak - prawie dokładnie coś takiego, tylko kolor bardziej niebieski (nie pamiętam FS - piszę "na gorąco" z pracy), litera P z większym brzuszkiem i jedna z liter T trochę nietypowa - jak znajdę fotkę, to pokażę.
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez Jarek Gurgul » wtorek, 9 września 2008, 07:22

Taka:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6029
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez Cichociemny » wtorek, 9 września 2008, 13:53

Aleksander napisał(a):Tak - prawie dokładnie coś takiego, (...) litera P z większym brzuszkiem i jedna z liter T trochę nietypowa

Wzorowałem się na kalce znalezionej w necie, bo nie mogłem tak na szybko znaleźć żadnych zdjęć:
Obrazek
Zdjęcia które wstawił Jarek, ujawniają jej błędy.

To może tak (tym razem FS35550):
Obrazek
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 18:33

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez Aleksander » wtorek, 9 września 2008, 20:53

No właśnie taka :lol: - co prawda oryginalne zdjęcia sugerują bardziej biały kolor, (Australijczycy z IPMS Queensland wręcz sugerowali brytyjski Sky), ja jednak myślę, że (zgodnie z instrukcją chyba z 1944 roku), powinny być właśnie RAAF Sky Blue czyli FS*5550.
No może się przyczepię do "brzuszka" lietry "P" - tym razem chyba za duże :lol:
Natomiast cały czas się zastanawiam, czy był tylko jeden UPoT - jak popatrzę na koła podwozia, to są inne, niż w tym, albo może ten Down With everything nie był UPoT :?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez Cichociemny » wtorek, 9 września 2008, 21:10

Aleksander napisał(a):No może się przyczepię do "brzuszka" lietry "P" - tym razem chyba za duże :lol:

E tam, czepiasz się :P Dla sprawdzenia przyrównałem do fotki. Oczywiście dokładność takiego pomiaru jest prawie żadna, ale jakieś pojęcie o proporcjach to daje.
Obrazek
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 18:33

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez Aleksander » wtorek, 9 września 2008, 21:58

No dooobra - niech będzie :lol:
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez Jarek Gurgul » wtorek, 9 września 2008, 22:03

Aleksander napisał(a):Natomiast cały czas się zastanawiam, czy był tylko jeden UPoT - jak popatrzę na koła podwozia, to są inne, niż w tym, albo może ten Down With everything nie był UPoT :?

Może i było więcej UPoT'ów, ale ten z Twojej ostatniej fotki to z pewnością Down With Everything A58-137/EE835.

Obrazek
Obrazek
By rozwiać Twoje wątpliwości, masz tu całość tego, co wcześniej wrzuciłem (z forum poświęconego symulatorom lotniczym). Zdjęcie pochodzi prawdopodobnie z jakiejś publikacji, zakładam więc, że jest w miarę wiarygodne. Opis zdjęcia jest dość jednoznaczny :).

Wszystkie pozostałe zdjęcia (osiem) - ze strony Australian War Memorial - przedstawiają A58-137/EE835 i tak też dokładnie są opisane. Jak znam tę stronę, to Australijczycy, jeśli nie są pewni - nie podają szczegółowych informacji. Gdyby to nie był ten egzemplarz (A58-137/EE835) - w podpisach nie znaleźlibyśmy takiej informacji. Tak że możesz przyjąć ze 100-procentową pewnością, że na tamtych fotkach - mimo innych dekli na kołach - jest ta sama maszyna, co na powyższych dwóch.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6029
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez Aleksander » wtorek, 9 września 2008, 22:06

Dzięki Jarku za wsparcie i merytoryczne rozwianie wątpliwości - jutro ciąg dalszy maskowania i malowanek :lol:
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez Aleksander » środa, 10 września 2008, 20:15

Postęp niewielki, ale więcej dzisiaj nie udało mi się zrobić - co za pieroński dzień :evil:

Najgorsza część pracy nad modelem - maskowanie - aż oczy łzawiły z żalu nad marnotrawstwem taśmy Tamiyi, ale może coś się uda odzyskać (recykling :lol: ). Jak widać dołożyłem też kawałek Patafixa

Obrazek

Obrazek

i fragment z kadłuba, z moją nieudolną próbą wykonania masek - kółko imitujące kokardę niewymiarowe - dołożone dla dekoracji. Jutro spróbuję dopaść jakiś skaner ...

Obrazek

Następny etap - Foliage Green :lol:
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez piotr dmitruk » środa, 10 września 2008, 21:38

Na pewno firmy farmaceutyczne podrzucają Ci reklamówki leków w formie samoprzylepnych karteczek typu Post-it Notes. W wielu przypadkach znakomicie pozwalają oszczędzić taśmę maskującą. Ich klej nie zrywa farby. Ja wszystkie z pracy zawsze zgarniam do domu 8-)
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9933
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości