Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 11 sierpnia 2008, 22:25

W oryginale jest bardziej brązowy - myślę, że to kwestia sztucznego oświetlenia
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Reklama

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez Deco » wtorek, 12 sierpnia 2008, 08:13

Mac Eyka napisał(a):Model wygląda fajowo. Ale nie wydaje ci się, że fotel ciut jakiś taki za czerwony.


Racja . Bakielit był ciemniejszy . Aleksandrze mógłbyś jeszcze troszkę przybrudzić fotel bo jest za czysty odrobina pasteli nei zaszkodzi .
Pozdrawiam Dominik Dec!!!:D
Obrazek
Avatar użytkownika
Deco
 
Posty: 222
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:01
Lokalizacja: Sokołów Małopolski

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez Aleksander » wtorek, 12 sierpnia 2008, 13:39

W realu wygląda bardziej naturalnie - malowany pędzlem - w soposób niezamierzony wyszły miejsca o różnej tonacji barw - także ciemniejszej (jak w tworzywie) - ale zgodnie z "wolą narodu" :lol: przyciemnię go jeszcze.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 09:44

Nieśmiało odświeżam wątek - na razie bez fotek - ale bryła modelu już prawie gotowa (prawie, bo muszę użyć - chyba dość dużo - szpachli). W każdym razie projekt się robi, choć powoli, niedługo pokażę jak wygląda postęp prac :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez Krystian Ciechowicz » poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 09:49

Witam.

Czekamy, czekamy :) ...

Pozdrawiam
K.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez Aleksander » wtorek, 26 sierpnia 2008, 21:47

No to ciąg dalszy, choć baaaardzo powolny - ale praca, praca, praca :lol: , a potem dopiero przyjemności.
Obecny etap to bryła "sklecona", obrobiona i wyszpachlowana, oraz "posurfejserowana" (choroba, trudne słowo mi wyszło :P ). Na priszejding będzie czas najwcześniej jutro. Dodatkowo obrobiłem trochę działka Hispano, bo w wydaniu Airfixa przypominają kijki do nart z talerzykami na końcach, pomalowałem elementy podwozia i przystosowałem zbiornik podkadłubowy od Spitfire'a ICM-u, żeby pasował (tak najczęściej był fotografowany ten Spit - ze zbiornikiem).
Oto kilka zdjęć "hangarowych"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz dopiero zauważyłem, że na zrobionych zdjęciach nie widać zbytnio charakterystycznego "pyszczka" filtra Vokes, który nadaje projektowi niepowtarzalny wygląd - nadrobię w następnych odcinkach...

A to fotka "mojego" Spitfire'a otrzymana od jednego z Przyjaciół z IPMS Queensland z Australii

Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez Aleksander » środa, 27 sierpnia 2008, 20:49

Dzisiaj udało mi sie trochę podgonić robotę - mam nadzieję, że jutro nie będzie zbyt wielu pacjentów i wrócę wcześniej do domu, żeby rozkoszować się lepieniem :lol:

Fotki z postępu prac (niewielki ale zawsze) - u stóp latadła widać zbiornik, który "przylepię" później :lol:

Obrazek

Obrazek

Niestety, dalej zaczną się schody, ale już postanowiłem - zgodnie z tym, co napisał Phil z Australii, samolot będzie dwubarwny od góry - do końca nie jestem przekonany, czy spód powinien być RAF Sky (jak pisze Phil), czy Sky Blue (jak piszą w monografii)...
Tą decyzję odkładam na razie do końca tygodnia - wcześniej i tak nie będę miał kiedy malować - jutro pewnie "machnę" biały ogon, kołpak śmigła (albo też RAF Sky - co może sugerować powyżej załączone zdjęcie) i krawędzie natarcia.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez Arkady72 » czwartek, 28 sierpnia 2008, 10:41

Aleksander
Dzisiaj udało mi sie trochę podgonić robotę - mam nadzieję, że jutro nie będzie zbyt wielu pacjentów i wrócę wcześniej do domu, żeby rozkoszować się lepieniem

Panie Doktorze ( to juz chyba mamy dwoch na forum ) fajnie to wychodzi, moze naprawde zrobic osobny dzialik dla Spitfire'ow ?
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez Aleksander » czwartek, 28 sierpnia 2008, 14:10

Nie mam nic przeciwko - u mnie czeka jeszcze Mk I (Tam), Mk Vb (Tam), Mk VIII (ICM) i Mk IXc (ICM). To tylko 1/48, bo mam jeszcze dwa Mk IX w 1/72 i Mk Vb 1/32.
Molto bene ! :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez Stratocaster » czwartek, 28 sierpnia 2008, 16:42

A nie myślałeś nigdy o modelarstwie seryjnym? Trzy Spity na raz! To dosyć popularne, a jak pracę przyspiesza ;o)
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez Timi » czwartek, 28 sierpnia 2008, 16:49

To może jak Ryczące się przeniosły ze starego forum to może i Spitfire - reaktywacja?? Bo mam w magazynie kilka Złośnic, a jedna to już mnie wzrokiem zabija :)
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez Bercik » czwartek, 28 sierpnia 2008, 17:07

To jest pomysł Timi, ja się przymierzam właśnie do Tamiya i Hasegawa, tylko pokończyć to co mam rozgrzebane :)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Bercik
 
Posty: 878
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez Aleksander » czwartek, 28 sierpnia 2008, 21:31

Bardzo proszę !
Natomiast, jeżeli chodzi o jednoczesne robienie kilku, to gorzej - co prawda, jak mi zostaje farba po Vc-ce, to domalowywuję kawałki VIII, ale na dłuższą metę tak się chyba nie da.
Ale mogę w następnej kolejności zabrać się za tego Mk VIII - będzie "Grey Nurse" (oczywiście z krainy Oz) :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 8 września 2008, 21:36

No to niewielki "apgrejd", bo za chwilę mi wątek ucieknie na 2-gą stronę :lol:
Niewiele się dzieje, a i etap taki troche nudnawy. Model pomaskowany, pomalowany na biało (ogon, kołpak, krawędzie natarcia), a dzisiaj na "cuś w podobie" RAAF Sky Blue.

Here it is !
Obrazek

Obrazek

Trochę detali też
Obrazek

I teraz powoli schody - kalki - w oryginalnym zestawie Airfixa kolory liter UP T są dziwnie szare. Powinny być - do decyzji - RAAF Sky Blue lub białe. Wolę Sky, nawet ze starego zestawu mam kod dywizjonowy, czyli litery "UP". Za diabła :twisted: niestety, nie mogę znaleźć litery T. Próbowałem z taśmy Tamyi zrobić maski - porażka. Boję się też, że nie dobiorę koloru kalki do tego co sam "wyprodukowałem".
Ratunkiem jest produkcja kalkomanii od podstaw w odpowiednim (a przynajmniej jednakowym) kolorze. Niestety - nie mam ani sprzętu, ani talentu, więc z tego miejsca zapytowywuję, czy znalazłby sie jakiś odważny bohater, co pokona za mnie smoka i zrobi szesć liter w formie kalki ? Królestwo i pół księżniczki co prawda nie wchodzi w rachubę, ale może jakaś inna gratyfikacja (płynna ? :idea: ) będzie wystarczająca ...
Niniejszym proszę o pomoc...
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Airfix 1/48 Spitfire Mk Vc

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 8 września 2008, 22:05

Bercik napisał(a):A może zrobić maskę i psiknąć aero? Z "T" to bardzo prosta robota będzie...


Teoretycznie masz rację - i jak spojrzysz na 1 zdjęcie z ostatniego mojego postu, to możesz zauważyć nalepione maski (próbowałem i "pozytyw" i "negatyw" - czyli albo litery, albo"dziury" po literach). Nie udało mi się wyciąć tego wystarczająco dokładnie (taśma Tamyi zostawiała mi zawsze jakieś "wąsy"), a próba malowania skończyła się porażką...
Poddaję się :?
Ostatnio edytowano środa, 5 listopada 2008, 23:45 przez Aleksander, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości