MiG-21PF Academy 1:48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: MiG-21PF Academy 1:48

Postprzez Arkady72 » czwartek, 4 grudnia 2008, 00:56

Jacek Bzunek napisał(a):Czy jesteś pewien koloru osłon anten na stateczniku pionowym i płetwie pod kadłubem. Zakodowało mi się w głowie że w każdym MiG-21 były one w gustwonym kolorze zieleni ławkowej?

mihe napisał(a):
Jacek Bzunek napisał(a):Czy jesteś pewien koloru osłon anten na stateczniku pionowym i płetwie pod kadłubem. Zakodowało mi się w głowie że w każdym MiG-21 były one w gustwonym kolorze zieleni ławkowej?

o tym arkady już napisał... ;)

świetnie to wygląda, ciekawiej niż nudnawe polskie malowanie (nie mówię oczywiście o malowaniach okazyjnych :P ). Czekam na kalki :D

Mam nadzieję, że zadowolę obu Panów ;o) ;

Obrazek

Obrazek

Obrazek

p.s. Miał być potomek Faraona ... a wyszedł Syryjczyk spod Damaszku :mrgreen: .
Ostatnio edytowano czwartek, 4 grudnia 2008, 01:03 przez Arkady72, łącznie edytowano 1 raz
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Reklama

Re: MiG-21PF Academy 1:48

Postprzez Jacek Bzunek » czwartek, 4 grudnia 2008, 00:59

Arkady72 napisał(a): Miał byc potomek Faraona ... a wyszedł Syryjczyk spod Damaszku :mrgreen: .

W zasadzie to mała różnica bo jedno i drugie państwo tworzyło wówczas Zjednoczoną Republikę Arabską.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: MiG-21PF Academy 1:48

Postprzez Arkady72 » czwartek, 4 grudnia 2008, 01:06

Yom Kippur War, Ramadan War or October War (Hebrew: מלחמת יום הכיפורים‎; transliterated: Milkhemet Yom HaKipurim or מלחמת יום כיפור, Milkhemet Yom Kipur; Arabic: حرب أكتوبر‎; transliterated: ħarb October or حرب تشرين, ħarb Tishrin), also known as the 1973 Arab-Israeli War and the Fourth Arab-Israeli War.
Krótko mówiąc znowu dostali w ...
A i znaki na skrzydłach podobne na niebie.
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: MiG-21PF Academy 1:48

Postprzez Krystian Ciechowicz » czwartek, 4 grudnia 2008, 10:36

Witam.
Ja powiem / napiszę tak ...
i to jest to, dlaczego nie zamykam się tylko w jednej dziedzinie ( II WW - 1/48 )
Odkurzacz w ciekawym malowaniu, profesjonalnie wykonany !!
Dlatego na moim magazynie leży już Chinook, N/AW A-10 "THUNDERBOLT" II, a teraz oczekuję na SH-60 - Revell i zastanawiam się nad Harrier`em.
Tyle mojego ... piękna robota !!

Pozdrawiam
K.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Re: MiG-21PF Academy 1:48

Postprzez Lucas HS » czwartek, 4 grudnia 2008, 13:22

Ster kierunku wygląda jak odlany z całym statecznikiem. Może warto by naciąć to piłką czeską? Ja tak robiłem u siebie w MiGu-29 i wyszło nawet fajnie. Zdecydowanie lepiej niż taka całościowa pionowa płyta ;) Mam nadzieję, że to poprawisz :roll:

Poza tym bardzo mi się podoba! Bardzo, bardzo.
Obrazek
Avatar użytkownika
Lucas HS
 
Posty: 465
Dołączył(a): wtorek, 13 maja 2008, 22:34
Lokalizacja: Katowice

Re: MiG-21PF Academy 1:48

Postprzez waldesky » czwartek, 4 grudnia 2008, 22:58

Ogólnie model bardzo ładny i w efektownym malowaniu (choć wolę robić modele w polskich barwach), ale nie ustrzegłeś się błędów.
Wkrótce po ukazaniu się MiGa 21 PF na sklepowych półkach w miniReplice zamieszczono materiał omawiający poprawki jakich należy dokonać, aby zrobić model wersji PF, a nie jakiejś dziwnej hybrydy.
Zasadnicze elementy do przeróbki to klapy skrzydłowe, które w modelu są takie jak w wersjach od M począwszy, oraz płetwa podkadłubowa, która ma niewłaściwy kształt i nie posiada zasobnika spadochronu hamującego. Poza tym jest jeszcze parę drobiazgów, jak pokrywy luków SPS, czy te "żaluzje" na dolnej części przodu kadłuba, które trzeba zaszpachlować. Ogólnie przy poprawkach jest sporo pracy, a spowodowane jest to tym, że Academy wyprodukowała modele dwóch wersji MiGa 21 (PF i MF) wykorzystując te same skrzydła i kadłub.
W celu lepszego uwidocznienia o co mi chodzi zamieszczam dwa rysunki ściągnięte z www.airwar.ru
Obrazek
Obrazek
Mam nadzieję, że te rysunki wyjaśniają sporo.
Jak odszukam, to podam w których numerach miniRepliki był ten artykuł.
Jeszcze mała uwaga co do malowania osłon dielektrycznych: osłona na płetwie była malowana na kolor zielony identyczny jak stożek wlotowy. Na stateczniku polskich PFów malowano jedynie samą górę na różne kolory (czerwony, żółty) w zależności od jednostki, a bywały ze statecznikami w całości w kolorze aluminium. Dla przykładu wzory malowania z 10 i 1plm:
Obrazek
Obrazek
Przepraszam, że zwracam uwagę tak późno, ale nie zaglądałem od dosyć dawna w lotniczy warsztat :oops:
Obrazek
"Too old to rock'n'roll, too young to die..."
Avatar użytkownika
waldesky
 
Posty: 105
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:11
Lokalizacja: Kalisz

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości