Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez Kuba P. » niedziela, 14 czerwca 2009, 14:02

Mariusz, jestem prawie przekonany, że wzór na maszynie "BK" jest podobny do tego ze Storcha z mojego postu i być może był wykonany podobnie, tak jak napisałem wyżej - chaotyczne wzorki, taki wężyk w wielu miejscach nachodzący na siebie i miejscami bardziej gęsty (np. na stateczniku pionowym).
Oczywiście niczego już nie przemalowuj, Twój kamuflaż jest po prostu zrobiony idealniej niż malował to Niemiec na prawdziwym samolocie :)
Teraz szansa, że poprawisz jest mniejsza niż ryzyko demolki malowania.
Może przy kolejnym modelu z takim kamuflażem to co pisałem wyżej Ci się przyda.

Jak znajdę jakieś wyraźne zdjęcie z tym, o czym piszę to wstawię jako ilustrację.
Ostatnio edytowano niedziela, 14 czerwca 2009, 14:31 przez Kuba P., łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Reklama

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 14 czerwca 2009, 14:07

Jedno pytanie przy okazji malowania, czy krzyże i oznaczenia kodowe były malowane ponownie po nalożeniu zakręconych wzorkółw czy może zamaskowane przed malowaniem?
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez Kuba P. » niedziela, 14 czerwca 2009, 14:19

Raczej zamaskowano oznaczenia i oznakowanie samolotu i wtedy malowano. Myślę, że oznakowanie nie było odświeżane po malowaniu - popatrz na krzyż i litery kodu.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » środa, 17 czerwca 2009, 19:27

Kuba i jak teraz to wygląda ? Wczułem się w klimat spoconego w zawielkich szortach niemieckiego mechanika który poleciał jeszcze raz wężami po całości nie przykładając dbałości o symetrię i równą grubość linii. Bo wewnętrznej walce ze sobą stwierdziłem, że nie mam zamiaru patrzeć przez kolejne lata na efekciarski modelik.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez Kuba P. » środa, 17 czerwca 2009, 19:32

No to ładnie...ale narobiłem. Musiałeś się nieźle namachać ale efekt jest o wiele bliższy rzeczywistości. Wygląda już bardzo fajnie.
Gratulacje i wyrazy uznania, dałeś radę!

Teraz z czystym sercem skończ ten model :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » środa, 17 czerwca 2009, 19:50

Uff.. :D
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez Kuba P. » środa, 17 czerwca 2009, 20:04

:mrgreen: Mariusz, teraz pamiętaj tylko, żeby po nałożeniu kalkomanii zrobić miejscami ślady podmalowania znaków, tak jak widać na fotkach.
Nie wiem którego będziesz robił, ale profilaktycznie zwróć uwagę na literę indywidualną C w 5F+CK - na spodzie skrzydła jest na jaśniejszej plamie.
A tak swoją drogą, jak już się rozgrzałeś i tak Ci się spodobało :mrgreen: malowanie Wellenmuster'a - może czas sprawić sobie np. Ju 88, tam jest o wiele więcej pola do popisu :D
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » niedziela, 21 czerwca 2009, 23:46

Mam mały problem. Pojawił się przy poprawianiu pustynnego kamo na płacie. Pojawiły się miejca gdzie rozpusciła się farba (wyglądem to przypomina jakby kropla rozcieńczalnika kapnęła rozpuczając jedną wartwę farby) Miejsca te od dwóch dni próbuję zamalować lecz efekt jest wciąż taki sam. Farba nie pokrywa. Dając nawet małą mgiełkę nadal miejcse robi się jakby mokre i nie bierze koloru. Co jest grane ? Jaka może być przyczyna? Używałem farb Gunze C + firmowy rozcieńczalnik i firmowy Retarder. Próbowałem zamalować nawet samą farbą i nic :evil:
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 21 czerwca 2009, 23:58

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):Stan na dziś. Położona RLM 70. Niestety ten kolor mam w wersji Gunze H i nie mam białego aby rozjaśnić do cieniowania. Zastanawiam czy zważy się z kropą akrylowego ModelMastera. W końcu to akryl i to.


Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):To jaśniejsze to wcześniejsze wypróżnienie kolorem Agamy a to ciemniejsze to rozjaśnianiany białym z odrobiną żółtego Humbrol 62 - tatalna porażka. Przy obu farbach linia gruba i odkurz taki że nie zdecydowałem się wchodzić na kadłub. Aktualnie ścieram papierem 1200. Nieszczęścia chodzą parami więc poszła mi guma.. w areografie, t.j. uszczelka. Korzystając z Payokółka farb Gunze zauważyłem, że sie zdeaktualizowało bo brak koloru C119, który ma być odpowiednikiem RLM 79 Sandgelb. Na stonie Gunze.pl widać ciemny kolor odpowiadający nazwie Sandbraun ale na żywca jak nazwa sugeruje może być kolorem tym jaśniejszym.


Niezła mieszanka. Pokaż zdjęcie to będzie więcej wiadomo. Nie miałem do tej pory problemów z Gunze C, za którymi zresztą nie bardzo przepadam, ale może jakiś brud, tłuszcz lub klej po taśmie powoduje że farba się nie trzyma.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » poniedziałek, 22 czerwca 2009, 00:08

Te miejsca nie były maskowane itp. Zrobiło się tak przy kładzeniu jednolitej powierzchni. Po prostu z nie znanych mi przyczyn w tym miejscu jakby zamiast farby był sam rozcieńczalnik. Tylko dlaczego po wyschnięciu nadal się po malowaniu uaktywnia. Co teraz zrobić? Odczekać tydzień czy szlifować ? Może jakiś inny patent?
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » poniedziałek, 22 czerwca 2009, 00:11

Może zabezpiecz Sidokulsem albo olejnym lakierem bezbarwnym i wtedy popraw.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 22 czerwca 2009, 06:55

Zobacz, czy czasem sprężarka nie pluje Ci już olejem, może to odrobinka oleju?
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » poniedziałek, 22 czerwca 2009, 16:16

Czekałem na światło dzienne aby pokazać. Tak wygląda to miejsce (jest ich kilka na skrzydle). Po zaschnięciu prawie jest to przyjęcia bo lekko prześwituje ciemniejszy kolor. Przy próbie zamalowania miejsce to staje się mokre i rozpuszcza nową warstwę (tak jakby uaktywniał się jakiś składnik chemiczny powodując jeszcze większy prześwit- takie rozgrzebywanie nie gojącej się rany).
Obrazek

Spróbuję dzisiaj z podpowiedzianym Sidoluxem. Powinno pomóc. Przydała by się jakaś diagnoza tego przypadku aby uniknąć błędu na przyszłość. No chyba, że wziąć model na egzorcyzmy ? :shock:
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » piątek, 31 lipca 2009, 01:09

No i koniec. Żółte kalkomanie z krzyżami jakie dołączył producent zastąpiłem zestawem z Techmodu. Pancernym starym zestawem więc sporo było zabawy ale uległy pod najmocniejszym z płynów t.j. "Hypersol" z zestawu Agamy. Pozostałe kalkomanie z oznaczeniami miały śladowe ilości białego bądź wogóle więc nadały się do wykorzystania. Jak już wcześniej napomknąłem cyfra "5" wymagał przeróbek gdyż na archiwalnych zdjęciach miała inny kształt niż zaproponowana przez producenta (należało skrócić górną pionową kreskę a wydłużyć część zaokrągloną) więc ciąłem na kawałki i potem składałem tu dodając a tam ujmując. I tak z efektu jestem nie zadowolony bo litery są zbyt duże przez co nie mogłem umieścić ich idealnie jak na zdjęciach. Był też jeden incydent. Na kadłub początkowo dałem za duże krzyże zasugerowany wymiarem tych z zestawu producenta. Wrzarły się cholery i musiałem szlifować i ponownie malować z wężykami włącznie. Zapraszam do galerii gdzie umieszczę wiecej zdjęć.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Henschel Hs 126 "FM" 1/48

Postprzez spiton » piątek, 31 lipca 2009, 01:52

Bardzo efektowne zdjęcie, i model !!!
Wolę za Niemca ;-))Fajny most był..
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości

cron