Nakajima Ki-84 Hayate - Hasegawa 1:32

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Nakajima Ki-84 Hayate - Hasegawa 1:32

Postprzez zegeye » wtorek, 22 września 2009, 11:00

Gujos napisał(a):czarna obudowa silnika i szary kadłub (według mnie).
Niewiele się to różni od koloru pokrywy w Hayate.


Oczywiście zgodzę się z Tobą że nie można jednoznacznie stwierdzić jaki to kolor. Ale można domniemywać z dużą dozą prawdopodobieństwa że to jednak będzie srebrny. A dlaczego ? Ano dlatego że w rzędzie z Hayate trochę dalej stoją samoloty całkiem jasne (z twojego wnioskowania trzebaby powiedzieć - szare) ale szarych Hayate raczej nie uświadczysz. Hayate albo były srebrne (niemalowane) albo zielone lub brązowo-zielone. Podobnie z Oskarami. Nie malowano ich na szaro. Były albo niemalowane albo zielone (szary spód) lub w centki. Całych szarych Hayate i Oskarów raczej nie było. Dlatego wydaje mi się że poprzez analogię bardziej odpowiedni byłby tu wniosek że spód twojego jest srebrny (Choć oczywiście mógłbyc też szary. Na takim zdjęciu ciężko jest odróżnić szary od srebrnego.... :->
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Reklama

Re: Nakajima Ki-84 Hayate - Hasegawa 1:32

Postprzez Gujos » czwartek, 15 października 2009, 10:23

Tak czy siak, już teraz powierzchnia spodu nie nadaje się by pozostawić ją w aluminium, więc będzie szary :?
Próbowałem pomalować wnęki czarnym podkładem, ale jakoś nie wyszło. Kupiłem rozcieńczalnik do akryli, Daniel mówił mi żeby dać kroplę albo dwie i że generalnie działa jak opóźniacz. Ale jakoś zapomniałem i rozcieńczyłem pół na pół, wszystko spłynęło. Muszę coś przejrzeć swój sprzęt, głównie kompresor, bo właściwie aerograf nie maluje tylko wyrzuca z siebie krople farby. Jest bez zbiornika wyrównawczego i możliwe że woda się skrapla - chociaż mam filtr do paliwa z malucha, ale nie wymieniałem go od kilkunastu lat.
Obrazek
Poszukuję fotki/rysunku ściany ogniowej KI-84.
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 622
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 12:01
Lokalizacja: W-wa

Re: Nakajima Ki-84 Hayate - Hasegawa 1:32

Postprzez tomhajzler » poniedziałek, 26 października 2009, 00:03

Witam!
Cieszę się, że ktoś zajął się wnękami z tego zestawu. Przecież Hasegawa tak się w tym elemencie nie popisała, że szkoda gadać. Nikt o tym nie pisał, wszyscy przede wszystkim wychwalali, do fotela się tylko trochę czepiali. Ja już swoją przygodę z Hayate zakończyłem 3 lata temu i też robiłem wnęki od nowa. Jeśli znajdę chwilę to napiszę coś więcej, bo wyszedł niezły model, na razie przesyłam kilka fotek wnęk, ku zachęcie do dalszych działań, przepraszam za jakość.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam, Tomek.
tomhajzler
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 18 października 2009, 20:36

Re: Nakajima Ki-84 Hayate - Hasegawa 1:32

Postprzez Gujos » wtorek, 27 października 2009, 15:40

Fajnie wyszło ale popełniłeś ten sam błąd co ja, uznając że okablowanie w obu wnękach jest identyczne ;o) .
Niestety różni się trochę, co mnie trochę ostudziło w dalszych pracach.
Pozdrawiam
Poszukuję fotki/rysunku ściany ogniowej KI-84.
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 622
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 12:01
Lokalizacja: W-wa

Re: Nakajima Ki-84 Hayate - Hasegawa 1:32

Postprzez tomhajzler » wtorek, 27 października 2009, 19:57

Gujos napisał(a):Fajnie wyszło ale popełniłeś ten sam błąd co ja, uznając że okablowanie w obu wnękach jest identyczne ;o) .
Niestety różni się trochę, co mnie trochę ostudziło w dalszych pracach.
Pozdrawiam

Cześć!
Z ciekawości przeglądnąłem posiadane zdjęcia i jakaś istotna różnica nie rzuciła mi się w oczy. Ciekaw jestem co to za różnica? Posiadam japońskie wydawnictwo o Hayate z naprawdę dobrymi zdjęciami i przez tą książkę musiałem się sporo narobić nad modelem. Widziałem twój anons o ścianę ogniową, ale na zdjęciach silnika dobrze jej nie widać, za dużo w komorze silnika jest elementów, które zasłaniają, a nie znalazłem nigdzie zdjęcia ze zdemontowanym silnikiem.
Tomek
tomhajzler
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 18 października 2009, 20:36

Re: Nakajima Ki-84 Hayate - Hasegawa 1:32

Postprzez Gujos » środa, 28 października 2009, 16:26

Cześć, niestety już trochę wyszły mi z głowy te różnice. Ale jeśli masz Aero Detail ta na stronie 43 są zdjęcia lewej i prawej komory obok siebie, łatwo zauważyć różnice. W prawej (patrząc od przodu) komorze część kabli wchodzi w sufit wnęki, a w lewej kable wchodzą w ścianę boczną (od strony kadłuba). Różnic jest więcej, wszak instalacje mogą być asymetryczne np. zasilanie reflektora itp.
Pozdrawiam, i dzięki za chęci ze ścianą ogniową.
Poszukuję fotki/rysunku ściany ogniowej KI-84.
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 622
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 12:01
Lokalizacja: W-wa

Re: Nakajima Ki-84 Hayate - Hasegawa 1:32

Postprzez Marcin A. » czwartek, 7 stycznia 2010, 19:04

Hej

Jeżeli znajdziesz coś lepszego apropo ściany ogniowej od tego, to mi to wyślij :P

Dodatkowo rysunek łoża silnika.

Obrazek

Źródło:Japoński Model Art


Pozdrawiam, i czekam na kontynuację :evil: :evil: :evil: :D
Marcin A.
 

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości