Kawasaki Ki.100 - Arii 1/48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Kawasaki Ki.100 - Arii 1/48

Postprzez Aleksander » niedziela, 16 listopada 2008, 15:06

Wstępna przymiarka, jako sygnał, że też zabieram się do roboty. Może jeszcze dziś wieczorem, a najdalej jutro, pierwsze malowanie.

Obrazek

Model ma być wytchnieniem od problemów ze Spitfirem - będzie OOB, czyli "spudła" - dołożę tylko pasy Edka. Malowanie - na razie 5 Sentai, kpt. Yasuhide Baba (chociaż nie wiem, czy lubię, jak baby latają ;o) ), ale może się zmieni, jak coś ciekawszego znajdę.

Banzai ! :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Reklama

Re: Kawasaki Ki.100 - Arii 1/48

Postprzez Aleksander » wtorek, 18 listopada 2008, 14:31

Tym razem, sam nie wiem czemu, tempo prac jest szybsze. Może dla uczczenia Cesarza, fabryka podjęła zobowiązanie wyprodukowanie kolejnego modelu do końca roku ? :lol:

Na razie pomalowane "na surowo" elementy kadłuba, kabiny, śmigła i kołpaka. Długo szukałem informacji na temat koloru kokpitu, ale przekonał mnie w swoim artykule Stephen Wrobel, że środek powinien być w kolorze "Vietnam Era Tan" - pozostało mi trochę po moim Phantomie, więc go użyłem. Kolor kołpaka sugeruje wyraźnie, ze pozostanę przy 5 Sentai i Babie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakleiłem wszechobecne (nawet na oponach !) ślady po wypychaczach Liquid Putty - jak wyschnie, wyszlifuję. To na razie tyle dobrego - zdjęcia trochę "nie teges", ale na szczęście jeszcze nie ma nic do podziwiania :P
Obrazek

Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Kawasaki Ki.100 - Arii 1/48

Postprzez Krystian Ciechowicz » wtorek, 18 listopada 2008, 15:11

Witam.
Siadam i oglądam !
Bo koniec może być lada moment ...
Pozdrawiam
K.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Kawasaki Ki.100 - Arii 1/48

Postprzez Aleksander » wtorek, 18 listopada 2008, 23:26

Krystian Ciechowicz napisał(a):Bo koniec może być lada moment ...


Przynajmniej się staram :lol: - dzisiaj wieczorem były kolejne "malowanki" - na razie podkład, ale niedługo - ho ho ... :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Kawasaki Ki.100 - Arii 1/48

Postprzez greatgonzo » środa, 19 listopada 2008, 01:40

A masz fotę samolotu tej pani, tj. Baby? Albo z tej jednostki? Albo z innej? I możesz ze dwa słowa o samym samolocie? Konstrukcje przeciwników są mi znane w ograniczonym stopniu, a przecież trzeba być przygotowanym, w razie gdyby chłopaki tak znienacka, od strony słońca... .
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Kawasaki Ki.100 - Arii 1/48

Postprzez Aleksander » środa, 19 listopada 2008, 11:22

greatgonzo napisał(a):A masz fotę samolotu tej pani, tj. Baby? Albo z tej jednostki?


Mam - to takie popularne zdjęcie z "pierwiastkiem" z 39 na ogonie. Ale tylko takie - wygląda na nim całkiem porządnie, nie ma zbyt wielu otarć - co do zabrudzeń, to za słaba fotka - będę musiał coś tworzyć. Mam też kilka zdjęć modeli. Jak dotrę do "miejsca zakwaterowania" (z pracy znaczy się) - to pokażę (choć nie pamiętam źródeł :( )

Co do samego samolotu, to ogólnie rzecz biorąc rozwinięcie Ki.61 Hien, tyle że nie z silnikiem rzędowym (licencja nieśmiertelnego DB-601), a z gwiazdowym - podwójna gwiazda. Sylwetka bardzo fajna (lubię te "tępe mordy" silników gwiazdowych). Szczegóły dołożę wieczorkiem, jak chcesz - mam niestety tylko jedną monografię (i to Ki.61), w której są ze dwa rozdziały o Ki.100 - chyba miał nawet ten sam nick u aliantów - czyli Tony (ale informacje "z głowy", więc jak coś pokręciłem, to będę prostował w edicie :lol: )
To tyle póki co ! Olo
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Kawasaki Ki.100 - Arii 1/48

Postprzez łsobota » środa, 19 listopada 2008, 11:51

Jako, że mam akurat na dysku dwa zdjęcia bohatera tego serialu pozwolę sobie je zaprezentować:
Obrazek
Obrazek
Znalazłem jeszcze taki profil (z Aircam Aviation 21):
Obrazek
Zawiera raczej błędne malowanie kołpaka - zdjęcia zdają sie potwierdzać wersję Aleksandra. Ale daje jako takie pojęcie o malowaniu.

ps. Aleksander jakbyś potrzebował jakiś materiałów do Ki-100 to daj znać
Łukasz Sobota Obrazek
Avatar użytkownika
łsobota
 
Posty: 183
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 11:49
Lokalizacja: Czechowice Dziedzice / Kraków (coraz rzadziej niestety)

Re: Kawasaki Ki.100 - Arii 1/48

Postprzez Jarek Gurgul » środa, 19 listopada 2008, 12:00

greatgonzo napisał(a):...I możesz ze dwa słowa o samym samolocie? Konstrukcje przeciwników są mi znane w ograniczonym stopniu, a przecież trzeba być przygotowanym, w razie gdyby chłopaki tak znienacka, od strony słońca... .

Poczytać możesz na przykład na Wiki - http://en.wikipedia.org/wiki/Kawasaki_Ki-100 (po polsku niestety jest mało), a tu możesz zrobić sobie mały 'walkaround' http://www.primeportal.net/hangar/luc_colin/ki-100_walk.htm wokół jedynego zachowanego egzemplarza, znajdującego się obecnie w Hendon.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6045
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kawasaki Ki.100 - Arii 1/48

Postprzez Aleksander » środa, 19 listopada 2008, 12:45

Dzięki za zdjęcia i linki - ten z Hendon jest mi znany, ale dopiero teraz zauważyłem, że będę musiał dorobić reflektor na lewym płacie - a miał być taki prosto z pudełka, bez cudów... :?
Łukasz - chętnie się zapoznam z jakimiś materiałami - dam znać na priv !
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Kawasaki Ki.100 - Arii 1/48

Postprzez Jarek Gurgul » środa, 19 listopada 2008, 13:19

Co do '39' i koloru kołpaka, ja mam jeszcze jedno zdjęcie. Co prawda niezbyt wyraźne, ale widać, że kołpak był dwukolorowy - 'czubek' ciemniejszy (czerwony?), 'tył' jaśniejszy (biały, 'srebrny'?).
Obrazek

Mam też wyraźniejszą fotkę z parki przedstawionej przez Łukasza. Tu również dość dobrze widać kołpak.
Obrazek

Oraz zbliżenie.
Obrazek

A kołpaki w takim układzie, jak to pokazuje kolorowy obrazek, miały zdaje się inne samoloty z tej jednostki, te z wyższymi numerami (inne Chutai?).
Obrazek

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6045
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kawasaki Ki.100 - Arii 1/48

Postprzez łsobota » środa, 19 listopada 2008, 13:44

W publikacji "Emblems of the Rising Sun" znalazłem taki opis:
Obrazek
Jak widać wynika z niego, że tak oznakowane samoloty należały tylko do 2 Hikotai (powinno być chyba Chutai, bo o ile mnie pamięć nie myli Hikotai to było w lotnictwie marynarki, a nie armii). Tak więc różne kołpaki mogły co najwyżej oznaczać różne Shotai.
Łukasz Sobota Obrazek
Avatar użytkownika
łsobota
 
Posty: 183
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 11:49
Lokalizacja: Czechowice Dziedzice / Kraków (coraz rzadziej niestety)

Re: Kawasaki Ki.100 - Arii 1/48

Postprzez piotr dmitruk » środa, 19 listopada 2008, 17:48

Aleksandrze, podpowiadam Ci, że na drugim zdjęciu Jarka ładnie widać korbę rozruchową.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9944
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kawasaki Ki.100 - Arii 1/48

Postprzez Aleksander » środa, 19 listopada 2008, 19:32

piotr dmitruk napisał(a):Aleksandrze, podpowiadam Ci, że na drugim zdjęciu Jarka ładnie widać korbę rozruchową.


Właśnie - takie smaczki odkrywane przypadkowo są super ! I od razu widać, że łopaty śmigieł malowane były także od strony wewnętrznej i jako całe żółte końcówki - a już miałem zrobić paski. Nie ma to jak dobre przygotowanie merytoryczne :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Kawasaki Ki.100 - Arii 1/48

Postprzez Gienek » środa, 19 listopada 2008, 19:54

Jarek Gurgul napisał(a):wokół jedynego zachowanego egzemplarza

A tu jeszcze jeden ;o) :
http://www.j-aircraft.com/walk/alan_kirby/cosford_raf_cosford_ki100ib.htm
Jeżeli chodzi o monografie to między innymi: ModelArt 428, Modelpres 4, Burin Do (FAotW 23). Jakby co służę pomocą.
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kawasaki Ki.100 - Arii 1/48

Postprzez Jarek Gurgul » środa, 19 listopada 2008, 20:08

To ta sama maszyna ;o). Najpierw była w Cosford, potem przeniesiono ją do Hendon do hali 'Milestones of Flight' ('Kamienie Milowe Lotnictwa').

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6045
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości