AH-64D Apache Longbow (1:72 Hasegawa)

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

AH-64D Apache Longbow (1:72 Hasegawa)

Postprzez Filavandrel » piątek, 5 grudnia 2008, 18:43

Na początek z humorkiem :)
P - pracownik
S - szef

Miejsce akcji sklep.
P: Szefie, szefie, Apacze przybyli!!
S: Jacy Apacze??
P: Klienci co jak pytam co podać to tylko "A patrze tylko..." odpowiadają.

koniec kawałów, czas do pracy :)

Model AH-64D Apache Longbow 1:72 firmy Hasegawa, jest to powrót po kilkunastu latach do modelarstwa redukcyjnego (miał być na początek inny ale w sklepie brakło.. a dokładnie KA-52 Alligator). Malowanie klasyczne (zielonkawy), wyposażenie też pudełkowe. Na razie mam 5 farb, brakuje mi do szczęścia jeszcze 5... farby akryl, malowanie pędzlem ( nie stać mnie na razie na aerograf i sprężarkę), może jutro w innym sklepie dorwę brakujące.

Zaczynam wycinać części kabiny, jak dorwę resztę farb to biorę się za malowanie i powolne klejenie.
Obrazek

Obrazek

Proszę o niepisanie dwóch postów pod sobą, wystarczy edytować posta.
Tym razem poprawiłem sam.
MG
Ostatnio edytowano sobota, 6 grudnia 2008, 16:35 przez Filavandrel, łącznie edytowano 1 raz
Filavandrel
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: AH-64 Apache Longbow (1:72 Hasegawa)

Postprzez djack » sobota, 6 grudnia 2008, 16:12

Tak to jest jak producent chce stworzyć nowy model na podstawie starych wyprasek. Hasegawa na siłę stworzyła wersję Longbow dołączając radar do wyprasek AH-64A. Longbow Apache to AH-64D, który od wersji A różni się m.in. większymi obudowami awioniki po bokach kadłuba.
No chyba, że będziesz robił wersję A bez radaru. Wtedy wszystko będzie w porządku.
djack
 
Posty: 338
Dołączył(a): wtorek, 9 września 2008, 22:52

Re: AH-64 Apache Longbow (1:72 Hasegawa)

Postprzez Filavandrel » sobota, 6 grudnia 2008, 16:35

Się zastanawiam nad tym radarkiem... ale chyba zrobię z nim w końcu już go dali w wypraskach (zaraz zmienię w temacie - dodam to "D" ;)
Aktualny stan prac to kabina... wycięte, wyczyszczone, dopasowane i właśnie maluje (dorwałem brakujące mi farby dzisiaj - cielisty, czarny matowy, zielony khaki)

edit: fotka kabiny (sorki za jakość - robione telefonem, brak aparatu w domu)
jeszcze będę parę poprawek robił, są to pierwsze malowane prze zemnie w życiu figurki (zawsze kiedyś robiłem bez figurek)

Obrazek
Filavandrel
 

Re: AH-64D Apache Longbow (1:72 Hasegawa)

Postprzez Matys » sobota, 6 grudnia 2008, 18:33

Mogłeś usunąć ślady po łączeniu forma na częściach. Teraz, pomalowane i sklejone, ciężko ci będzie poprawić. A poza tym to dosyć gruba warstwa farby... Mimo wszystko źle to nie wygląda ;o)
Avatar użytkownika
Matys
 
Posty: 61
Dołączył(a): czwartek, 16 października 2008, 14:28
Lokalizacja: Gliwice

Re: AH-64D Apache Longbow (1:72 Hasegawa)

Postprzez Filavandrel » sobota, 6 grudnia 2008, 23:34

@Matys teraz widzę na 1 po lewej,co ciekawe dopiero na zdjęciu wyszło :) zobaczę może da się coś z tym jeszcze zrobić :)
Filavandrel
 


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości