[Bristol Fighter] 1:48 Roden polski 20.24

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: [Bristol Fighter] 1:48 Roden polski 20.24

Postprzez iras67 » środa, 18 marca 2020, 16:42

Arek serio traktuje ten Twój warsztat jako dokumentację do swojego w przyszłości:-). Osłon silnika dalej "nie rozkminiłem" :mrgreen: pomimo sporej ilości zdjęć.
potez napisał(a):No dobra, po zakupieniu mądrej ksiazki ...
Konkretnie chodzi o?
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Reklama

Re: [Bristol Fighter] 1:48 Roden polski 20.24

Postprzez potez » środa, 18 marca 2020, 23:48

Obrazek
iras67 napisał(a): Osłon silnika dalej "nie rozkminiłem" :mrgreen: pomimo sporej ilości zdjęć.

Żeby było śmieszniej to bylo kilka wariantów i trzeba patrzec na konkretny numer. Wycięcia na silnik i napędy sieróżniły pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [Bristol Fighter] 1:48 Roden polski 20.24

Postprzez potez » piątek, 12 czerwca 2020, 01:29

Po zejściu z tego padołu WnW samolociki z IWŚ wracaja na stare koleiny... Edek zapowiedział reinkarnację Camela, Roden juz dawno nic nowego nie puścił a Coper State Models stwierdził, że olewa samolociki, bo zarabia pieniądze na pojazdach z I WŚ w 1:35 a na sanolocikach nie...
tzn może cos tam puszcza ale nie wiadomo kiedy i co, ostrym cieniem mgły zapowiedzi ukrywają...
Także wracamy do mozolnego dłubania i poprawiania Rodena.
Akurat oni robią całkiem fajne modele ( w porównaniu w WnW to oczywiście słabizna) ale jako surowiec sa w porządku. Tanie, dobrze odlane, dobry plastik, nie ma problemu z obróbką.
Na tym samolocie akurat się bardzo dużo nauczyłem, jesli chodzi o techniki dłubania. Skile trzeba szlifować, od pierwszego razu samo sie nie zrobi. Wróciłem właśnie do dłubatury Fightera. Robię mu skrzydła jeszce raz, bo za pierwszym razem nie wyszło to jednak tak jakbym chciał.
Skrzydełko dolne ver 2.0:
Obrazek
na zdjęciu porównanie z górnym ( na dole), które jutro pójdzie do przeróbki. Czas wykonania? Takie jedno skrzydełko w całości ok 2,5 do 3h - spokojnie daje się to zrobić w jedno popołudnie ;)
Jeszcze raz wielkie dzieki dla Tanka za podzielenie sie wiedzą jak to ugryźć :mrgreen:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości