Hanriot Hd.2 1/48 Eduard (Profipack)

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Hanriot Hd.2 1/48 Eduard (Profipack)

Postprzez mr.jaro » niedziela, 30 września 2007, 22:08

Zestaw typu „Profipack“, na pierwszy rzut oka nie pozostawia wiele do zyczenia. Szczegolnie obecnosc elementow fototrawionych zdaje sie byc przydatnym dodatkiem.

Jednak po dokladniejszych ogledzinach rzucaja sie w oczy stosunkowo duze przesuniecia form, zmuszajace do samodzielnego wykonania wielu drobnych elementow. Innym mankamentem sa grube krawedzie splywu platow i statecznikow. Niestety, ta wada jest trudna do usuniecia z uwagi jednoczesciowa konstrukcje platow, co pociaga za soba koniecznosc obrobki powierzchni zewnetrznych o charakterystycznej, trudnej do odtworzenia strukturze. W silniku brakuje elementow przedstawiajacych kanaly dolotowe, natomiast element fototrawiony, majacy imitowac (jak mniemam) popychacze zaworow, posiada niewlasciwa forme. Do tego trzebaby dorzucic zbyt gruba oslone silnika, absolutnie nie pasujace zamocowanie fotela pilota, bledne zamocowanie orczyka i prawdopodobnie wiele dalszych drobiazgow, ktorych nawet nie zauwazylem.

Zarowno w platach, jak w statecznikach zostaly pocienione krawedzie splywu. Wszystkie powierzchnie sterowe zostaly oddzielone.

Obrazek

Obrazek

Oslona silnika zostala od strony wewnetrznej pocieniona, co automatycznie pociaglelo za soba koniecznosc „podkarmienia“ miejsca mocowania oslony przy kadlubie. Sam silnik otrzymal kanaly dolotowe i mocno uproszczone popychacze dzwigienek zaworow. Niestety, tutaj przegapilem sprawe, gdyz kanaly dolotowe powinny „wchodzic“ do glowicy bardziej z boku... Pokusilem sie o wykonanie z igiel lekarskich lozyskowania silnika. Wyglada na to, ze lozyskowanie funkcjonuje. Smiglo w wykonaniu Edka posiadalo bardzo gruby, dwuwypukly i niemal symetryczny profil. Zatem je pocienilem, nadajac profil wkleslowypukly.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Edit: zamiescilem ponownie obrazki, ktore zostaly wykasowane przez serwis hostujacy.
Ostatnio edytowano piątek, 8 sierpnia 2008, 15:19 przez mr.jaro, łącznie edytowano 1 raz
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Reklama

Re: Hanriot Hd.2 1/48 Eduard (Profipack)

Postprzez wojtek_fajga » niedziela, 30 września 2007, 22:27

Bardzo się cieszę Jarku, że zdecydowałeś się pokazac w końcu swojego Hanriota. Bardzo ładne zdjęcia i model również zapowiada się bardzo obiecująco.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Hanriot Hd.2 1/48 Eduard (Profipack)

Postprzez Grzegorz2107 » poniedziałek, 1 października 2007, 00:26

W starych Eduardach irytujące jest to , że lotki po odcięciu mają przednią krawędź falistą, oddającą ugięcie płótna. Naklejenie kawałka prostego w przekroju plastiku i zaszpachlowanie tego ugięcia płótna na styku płata i lotki wydaje się wskazane...

Czysta robota!
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Hanriot Hd.2 1/48 Eduard (Profipack)

Postprzez Pit » poniedziałek, 1 października 2007, 07:50

Wygląda to na razie super. Czystko i porządnie. Podoba mi sie dotychczasowy wkład pracy,nie idziesz na zbyt wielkie skróty, a to się chwali. Fotki mogą być wzorem relacji warsztatowej. Ogólnie miód :D

Zasiadam w pierwszym rzędzie i pilnie kibicuję :)
Piotrek Suska (kolejny nawrót choroby modelarskiej...)
http://www.ciap-trek.pl
Avatar użytkownika
Pit
 
Posty: 180
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Hanriot Hd.2 1/48 Eduard (Profipack)

Postprzez Darek Trzeciak » poniedziałek, 1 października 2007, 07:57

Choć nie znam się na maszynach z IWŚ to czuję w kościach, że zapowiada się interesująca relacja :D Czekam na ciąg dalszy.
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Hanriot Hd.2 1/48 Eduard (Profipack)

Postprzez mr.jaro » poniedziałek, 1 października 2007, 10:07

Dzieki.

Zdjeciom daleko jest do idealu - wprawdzie w domu, na kalibrowanym monitorze wygladaja jako tako, ale ogladane w biurze (monitor niekalibrowany) robia raczej oplakane wrazenie...

Fakt, rowniez ja zwrocilem na to uwage, ze przejscia skrzydlo-lotka i statecznik-ster sa w tym zestawie mocno skopane. Po czasochlonnym pocienianiu krawedzi splywu nie mialem najmniejszej ochoty na poprawianie takze tego bledu. Mam jednak pewien pomysl na jego "podretuszowanie", ale o tym pozniej.

Nie polecam zbyt wygodnego zasiadania na widowni, gdyz istnieje spore prawdopodobienstwo zasniecia, jesli nie w trakcie przedstawienia, to z pewnoscia podczas przerwy. Znajac moje tempo pracy moze sie okazac, ze pauzy beda bardzo dlugie.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: Hanriot Hd.2 1/48 Eduard (Profipack)

Postprzez Gienek » poniedziałek, 1 października 2007, 11:25

mr.jaro napisał(a):Zdjeciom daleko jest do idealu - wprawdzie w domu, na kalibrowanym monitorze wygladaja jako tako, ale ogladane w biurze (monitor niekalibrowany) robia raczej oplakane wrazenie...

O! to dzięki. W takim razie teraz już wiem, że w pracy mam monitor kalibrowany :mrgreen:
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Hanriot Hd.2 1/48 Eduard (Profipack)

Postprzez PrzemoL » poniedziałek, 1 października 2007, 11:35

No pięknie, pięknie! Cieszę się, że coś nam pokazujesz. I to od razu taki ładny samolot! Dołączam się do publiczności i czekam niecierpliwie na dalszy ciąg. I sobie pomarzę o takim modelu w 1/72... No może bez tych przesunięć form... :-) Po Spadach mam dosyć Edka.
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Hanriot Hd.2 1/48 Eduard (Profipack)

Postprzez Pit » poniedziałek, 1 października 2007, 16:16

mr.jaro napisał(a):Zdjeciom daleko jest do idealu - wprawdzie w domu, na kalibrowanym monitorze wygladaja jako tako, ale ogladane w biurze (monitor niekalibrowany) robia raczej oplakane wrazenie...


Nie bądź taki skromny chłopie :D Generalnie miałem na myśli kompozycję, tło, kadrowanie itp. Sam wiesz, że czasem z relacją z budowy modelu poznajemy bliżej samych autorów. Dowiadujemy się jakie gazetki czytują, co przy lepieniu popijają, jaki mają dywan w pokoju itd. :twisted: Pojęcia ostrości i odpowiedniego oświetlenia też są niejednemu obce... Nie żebym kogoś krytykował, każdy pokazuje model jak chce i jak lubi. Ja jednak wolę oglądać postępy prac pokazane tak jak w tym wątku.
Piotrek Suska (kolejny nawrót choroby modelarskiej...)
http://www.ciap-trek.pl
Avatar użytkownika
Pit
 
Posty: 180
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Hanriot Hd.2 1/48 Eduard (Profipack)

Postprzez mr.jaro » poniedziałek, 1 października 2007, 18:36

Jeszcze raz dziekuje. Wprawdzie milo to uslyszec, ale chyba troche przesadzacie.

Ja raczej niezbyt chetnie pokazuje moje prace na "szerszych wodach". O ile mnie pamiec nie zawodzi, na sPWM udalo mi sie jakos uchowac dwa lata bez prezentacji moich wypocin i chyba wielu zwolennikow sobie taka postawa nie zdobylem. Tym razem zrobilem maly wyjatek, zeby dorzucic malutka cegielke do nowego forum. Zarowno moj charakter, jak tempo pracy nie sprzyjaja takim "wystepom". Juz gryzie mnie sumienie, by z braku czasu na kontynuacje pracy watek nie legl pod metrowa warstwa kurzu. Zobaczymy, co przyszlosc przyniesie...
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: Hanriot Hd.2 1/48 Eduard (Profipack)

Postprzez Gienek » poniedziałek, 1 października 2007, 19:01

Pierdu, pierdu. Teraz się nie wymigasz :twisted:
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Hanriot Hd.2 1/48 Eduard (Profipack)

Postprzez wojtek_fajga » poniedziałek, 1 października 2007, 19:16

Nie, no teraz to pokaż jeszcze jakieś gotowe modele. Smaku narobiłeś tym Hanriotem, i co?
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Hanriot Hd.2 1/48 Eduard (Profipack)

Postprzez mr.jaro » wtorek, 2 października 2007, 08:00

Najpierw dokonczymy Hanriota (jak Bog pozwoli), a potem zobaczymy.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: Hanriot Hd.2 1/48 Eduard (Profipack)

Postprzez mr.jaro » niedziela, 13 stycznia 2008, 18:29

Zapewne dawno zapomniany, ale na miare moich mozliwosci czasowych, budowa posuwa sie malutkimi kroczkami naprzod.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: Hanriot Hd.2 1/48 Eduard (Profipack)

Postprzez wojtek_fajga » niedziela, 13 stycznia 2008, 19:28

Ha, ha właśnie sobie dziś myslałem - co z tym Hanriotem Jarka, odgrzebię temat i zapytam...
A tu proszę!


Bardzo fajnie zrobiona imitacja drewna w kokpicie i na śmigiełku.

Super zdjęcia!

A tempo rzeczywiście ślimacze... :D
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Thalgonis i 25 gości