Nakajima Ki 43-II | Hasegawa 1/48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Nakajima Ki 43-II | Hasegawa 1/48

Postprzez gzt » poniedziałek, 9 lutego 2009, 21:23

Dzieki.
Wmieyczasie sprobowalem z sola....
Obrazek
Gunze na spod, potem pedzelek z woda (i nieco mydelka) oraz sol :)

Potem po wyschnieciu , przy zmniejszonym cisnieniu (ok 10 - 12 psi) prysnalem akrylem aluminum
po czym oderwalem sol ...
Obrazek

Wyglada na to ze sol daje najlepsze warunki do kontrolowanego odwzorowania kamuflazu jak wyzej ... Co Panowie sadza o tym ??
(oczywiscie niektore obszary nie wyszly najlepiej - ale wydaje mi sie ze jest to pod kontrola)
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Reklama

Re: Nakajima Ki 43-II | Hasegawa 1/48

Postprzez RAV » poniedziałek, 9 lutego 2009, 21:59

Na zdjęciu wygląda super, ale czy nie powstał efekt odwrotny od zamierzonego, tzn. srebrnej farby zerwanej z zielonego podkładu?
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nakajima Ki 43-II | Hasegawa 1/48

Postprzez shivadog » poniedziałek, 9 lutego 2009, 23:11

Przyszedł mi niezły pomysł w związku z tą odwrotnością, a może by teraz powtórzyć sól i na wierzch dać zieleń? Myślę, że można niezły efekt w ten sposób uzyskać...
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Nakajima Ki 43-II | Hasegawa 1/48

Postprzez Gienek » wtorek, 10 lutego 2009, 00:23

Przypatrując się temu wszystkiemu nagle mnie olsniło. Czy Ty faktycznie chcesz zrobić maszynę z 54 Chutai i czy przypadkiem te wszystkie próby nie mają podłoża w błędnej interpretacji, że niby to złuszczona farba była??
Chyba od tego należałoby w takim razie zacząć od tego, że samoloty 54 Chutai wcale nie były malowane w całości na zielono i nie złuszczała się z nich farba. Te Samoloty były srebrne i pomalowane w takie plamy (mniej intensywnie lub wcale w centralnej części kadłuba).
O ile się nie pomyliłem to te wszystkie próby nie mają sensu.
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nakajima Ki 43-II | Hasegawa 1/48

Postprzez greatgonzo » wtorek, 10 lutego 2009, 00:32

Gienek napisał(a):O ile się nie pomyliłem to te wszystkie próby nie mają sensu.


No co Ty?! :evil:
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Nakajima Ki 43-II | Hasegawa 1/48

Postprzez gzt » wtorek, 10 lutego 2009, 01:24

Gienek napisał(a):Przypatrując się temu wszystkiemu nagle mnie olsniło. Czy Ty faktycznie chcesz zrobić maszynę z 54 Chutai i czy przypadkiem te wszystkie próby nie mają podłoża w błędnej interpretacji, że niby to złuszczona farba była??
Chyba od tego należałoby w takim razie zacząć od tego, że samoloty 54 Chutai wcale nie były malowane w całości na zielono i nie złuszczała się z nich farba. Te Samoloty były srebrne i pomalowane w takie plamy (mniej intensywnie lub wcale w centralnej części kadłuba).
O ile się nie pomyliłem to te wszystkie próby nie mają sensu.


Wlasnie o to chodzilo:)
Patrzac na zdjecia mam wrazenie ze to byl wlasnie aluminum + zielony malowany w scpecytficzne plamy. Wlasnie szukam sposobu na te nieregularne plamuy :)
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Re: Nakajima Ki 43-II | Hasegawa 1/48

Postprzez Gienek » wtorek, 10 lutego 2009, 02:28

To widzę dwa rozwiązania:
* dobry aerograf z małą plamką (niskim odkurzem) - malowanie z ręki
* powycinanie w kartce papieru wielu rożnych nieregularnych otworów i przykładanie do modelu podczas malowania zieloną na aluminium (oczywiście aero).
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nakajima Ki 43-II | Hasegawa 1/48

Postprzez greatgonzo » wtorek, 10 lutego 2009, 03:35

Byłbym za pierwszą gwiazdką. Plamki można narysować ołówkiem na płatowcu dbając, żeby były proporcjonalie mniejsze od docelowych. Stosując drugą gwiazdkę byłoby bardzo trudno pocelować z odpowiednimi plamkami we właściwe miejsca. Przynajmniej ja miałbym taki kłopot.
Naprawdę uważasz Gienku, że te próby nie miały sensu?
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Nakajima Ki 43-II | Hasegawa 1/48

Postprzez gzt » wtorek, 10 lutego 2009, 05:21

Dla mnie te proby to testy nowych sposobow :); dlatego nie uwazam zebym stracil czas - czegos sie nauczylem dzieki temu cwiczeniu.
Teraz kwestia malowania dosc trudnych wzorkow "z reki". Mam aero Iwata-HP, wydaje mi sie ze moge ustawic toto :) w dowolny sposob i jesli farba bedize dobrze rozrobiona to powinienem dac rade. Jesli reka bedzie sie trzasc to mzoe nawet lepiej wyjdzie :)
Czy pomalowanie najpierw Enamel Aluminum a potem zielonym akrylem to dobry pomysl ?? (zawsze mozna zmyc kawalek i pociagnac jeszcze raz zielony nie uszkadzajac aluminum. Zgadza sie ??
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Re: Nakajima Ki 43-II | Hasegawa 1/48

Postprzez Gienek » wtorek, 10 lutego 2009, 11:11

greatgonzo napisał(a):Naprawdę uważasz Gienku, że te próby nie miały sensu?
gzt napisał(a):Dla mnie te proby to testy nowych sposobow :); dlatego nie uwazam zebym stracil czas

Oczywiście! to było tylko w kontekście tego konkretnego Oscara!

greatgonzo napisał(a):Plamki można narysować ołówkiem na płatowcu dbając, żeby były proporcjonalnie mniejsze od docelowych.
gzt napisał(a):to powinienem dac rade

Nie wątpię :D

gzt napisał(a):Czy pomalowanie najpierw Enamel Aluminum a potem zielonym akrylem to dobry pomysl ??

Nawet nie wyobrażam sobie inaczej!
Dawno temu chyba na LSP ktoś ćwiczył odwrotnie. Nie dość, że nielogiczne (większą powierzchnię stanowi przecież aluminium) to metalizer na matowej lub półmatowej farbie to jakieś nieporozumienie.
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości